Skocz do zawartości

Pojazd specjalny


Masstteer

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono,mam pytanko.Kupiłem autolawetę o DMC 11 ton.Jest zarejestrowana jako pojazd specjalny i będę ją używał na użytek własny tj.przywieść kupioną maszynę rolniczą lub zawieść do kupującego ode mnie takowa maszynę lub ciągnik rolniczy.Mam prawko C,robię kurs na przewóz rzeczy i będę miał badania psychologiczne.Autko posiada tacho ważne do 2014 roku i wiatola.Czy będę musiał coś jeszcze mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dowód tak wystawiony? Ma! To co się czepiacie... nie jego wina - kupił z takimi urzędowymi dokumentami - niech się SKP i WK (bo nie wiem kto zawinił) czemu tak to zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak de facto czym się różni zwykła autolaweta od pomocy drogowej

 

No i tym co może przewozić :P bo wg. służb mundurowych jak jest samochód specjalny -pomoc drogowa to wozi tylko pojazdy a jak jest sam. ciężarowy to może wozić to co mu się uda włożyć na pakę i tak to spiąć żeby nie spadło i nie muszą to być tylko samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam. ciężarowy to może wozić to co mu się uda włożyć na pakę i tak to spiąć żeby nie spadło i nie muszą to być tylko samochody

 

A jeśli ten ciężarowy będzie miał przeznaczenie "przewóz pojazdów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak de facto czym się różni zwykła autolaweta od pomocy drogowej? Kogutem na dachu i żółtym paskiem?

Bo wykonuje "dodatkowe czynności na drodze"

Autolaweta tylko przewozi inne pojazdy.

 

[ Dodano: 14-12-2012, 22:17 ]

Ma dowód tak wystawiony? Ma! To co się czepiacie...

Nieraz trzeba zatelefonować do Poznania dlaczego ma tak wystawiony DR...

/dotyczy dzisiejszego pytania o wpis decyzji do DR Actrosa/....

 

[ Dodano: 14-12-2012, 22:21 ]

A jeśli ten ciężarowy będzie miał przeznaczenie "przewóz pojazdów"?

To jest pojazdem specjalizowanym, tj pojazdem do przewozu określonego ładunku, ale z tego tytułu nie jest pojazdem specjalnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ten ciężarowy będzie miał przeznaczenie "przewóz pojazdów"?

 

To mnie się nie pytaj :P Pytaj się sierżanta albo brodatego ja Ci napisałem to co słyszałem od gościa który dostał mandat za to że na pomocy drogowej przewoził coś tam innego i zatrzymała go dzielna drogówka .

 

A przeznaczenie "przewóz pojazdów" to akurat do samochodów i przyczep do transportu pojazdów popularne "LOHRY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz trzeba zatelefonować do Poznania dlaczego ma tak wystawiony DR...

/dotyczy dzisiejszego pytania o wpis decyzji do DR Actrosa/

 

Linka dawaj, a nie piszesz hasłami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dowód tak wystawiony? Ma! To co się czepiacie... nie jego wina - kupił z takimi urzędowymi dokumentami - niech się SKP i WK (bo nie wiem kto zawinił) czemu tak to zarejestrowane.

 

 

Zarejestrowane jest zapewne poprawnie więc kto miałby zawinić?

Przecież to oczywiste dlaczego większość z tych pojazdów jest rejestrowana jak specjalny pomoc drogowa choć de facto najczęściej służą do zwykłego przewozu aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość od którego kupiłem przerobił to z ciężarowego na specjalny (w papierach)kosztowało go to ponoć 500 zł żeby płacić mniejsze OC.

 

[ Dodano: 15-12-2012, 13:03 ]

A czy jadąc tą autolawetą ja jako właściciel będzie mnie obowiązywało tacho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jadąc tą autolawetą ja jako właściciel będzie mnie obowiązywało tacho?
Tacho obowiązuje w zależności od DMC pojazdu, a nie kto nim kieruje i w jakim celu. Są odpowiednie wyłączenia, ale od tego masz ustawę o transporcie drogowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mi się wszystko rozjaśniać.W DR widnieje pojazd specjalny pomoc drogowa a ja będę osobą prywatną przewożącą maszyny rolnicze lub inne pojazdy zakupione przeze mnie .Czy IRD będzie mieć obiekcje i będę musiał przekwalifikować samochodzik na co inne czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździj dopóki Cię ITD nie drapnie ;)

Poza tym mam wrażenie że nie prowadzisz działalności i być może jesteś rolnikiem (sciągnąć ciągnik/przyczepę/maszynę podpicować w 6 miechów dla US a potem sprzedać niby ze swego gospodarstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikita_Bennet, widzę, że jest wprawa w szybkiej ocenie człowieka na podstawie kilku wypowiedzi. Kolega czegoś nie wie i pyta a Ty mu pojechałeś od rolników-kombinatorów. Uwielbiam rzeczowość niektórych wypowiedzi.

Nie wiem jakie są obostrzenia dot. pomocy drogowej (rodzaj działalności), ale najszybciej i najbezpieczniej zmienić rodzaj pojazdu (oczywiście na OSKP) ze specjalnego na ciężarowy - przewóz pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy pojazd ma faktycznie oznaczenia pomocy drogowej? Pas na kabinie, światła napis??
Skoro ma w dowodzie to powinien mieć wszystkie wymagane prawem elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma w dowodzie to powinien mieć wszystkie wymagane prawem elementy.

 

Powinno to być wiele rzeczy. Ja pytam autora jak de facto jest i tylko On jest nam w stanie na to odpowiedzieć. A na tej z kolei podstawie możemy mu powiedzieć co ewentualnie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.