Skocz do zawartości

Warszawa 17.12.12 r


Prezes OSDS

Rekomendowane odpowiedzi

Prezes OSDS próbował interweniować w sprawie ITS, ale sami zainteresowani nie wiele w tym kierunku uczynili.

 

[ Dodano: 30-12-2012, 19:05 ]

Szczerze mówiąc kolego Praktyk, też mam mieszane uczucia co do zasadności uczestnictwa niektórych podmiotów. Ale to nie my decydowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    16

  • Prezes OSDS

    12

  • Psuj

    9

  • praktyk

    9

Prezes OSDS próbował interweniować w sprawie ITS, ale sami zainteresowani nie wiele w tym kierunku uczynili.

 

[ Dodano: 30-12-2012, 19:05 ]

Szczerze mówiąc kolego Praktyk, też mam mieszane uczucia co do zasadności uczestnictwa niektórych podmiotów. Ale to nie my decydowaliśmy.

Tutaj można sobie poczytać, jakie zdanie o tak szacownej instytucji ma minister, który zaprosił Was na te spotkanie.

Można się tylko zastanowić jak długo jeszcze rozgrywki polityczne i osobiste animozje będą decydowały o rozstrzygnięciach ustawowych.

http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=144820&sid=1117a9168a3bbf8c713a9c5e18007128#144820

5. Departament prowadzi sprawy nadzoru Ministra nad:

3) Transportowym Dozorem Technicznym - w zakresie dotyczącym transportu drogowego.

Moim zdaniem diagności nie maja nic wspólnego „stricte” z transportem drogowym a w tym zakresie ogranicza się rola nadzoru ministra nad Transportowym Dozorem Technicznym.

Jestem przekonany, że diagności dokonują oceny dopuszczenia pojazdu do ruchu według ustawy prawo o ruchu drogowym i nie uczestniczą w konsultacjach przepisów dotyczących transportu drogowego.

 

W tej sytuacji wyjaśnienia wymaga, jaka instytucja sprawuje nadzór nad TDT w poniższym zakresie i z czego to wynika?

Myślę, że szanowni koledzy powinni się zapytać, mając na względzie ustawowy zapis,

jaki jest związek TDT z organizowaniem egzaminów dla diagnostów,

z oceną zakresu badań technicznych wykonywanym przez diagnostów,

z zakresem nadzoru nad stacjami kontroli pojazdów, co do wyposażenia i potwierdzania tego stanu.?

 

Można z takim zapytaniem w tej sprawie jak i innych wspomnianych uczestników, wystąpić do CLRZ.

Pozdrawiam

Może pozostali koledzy wyrażą swoją opinie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes jednej z organizacji (ale nie obecny) która jest teraz w tym zespole zapytał kiedyś publicznie - co to jest to TDT w sumie i po co nam to w sumie?? Hmmm - bardzo szybko pożegnał się ze swoim stanowiskiem z tego co pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Szanownego Prezesa OSDS zapytania.

Czy jest stenogram z tego spotkania i gdzie można się z nim zapoznać?

Nic mi na ten temat nie wiadomo. Mamy własny do naszych celów, który w formie komunikatu został opublikowany na stronie:

http://osds.org.pl/?cat=3

Czy jest ktoś z ramienia ministerstwa wytypowany do stałych kontaktów z ta grupą?
Jest organ podległy Ministrowi, który ma przewodniczyć całej grupie.

Kto ma składać ewentualne projekty do zmian i z kim maja być one konsultowane?

Pytanie chyba nie na miejscu - odpowiem pytaniem: Przez kogo i po co stworzono "Grupę"

 

Nie wnoszę żadnych zastrzeżeń, co do tych podmiotów biorących udział w konsultacji.

Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów,

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Diagnostów Samochodowych,

Stowarzyszenie Kierowników Stacji Kontroli Pojazdów,

Związek Powiatów Polskich,

Bardzo cieszę się, że nie masz zastrzeżeń do wejścia do "Grupy" naszej organizacji.

Natomiast w jakim zakresie mają mieć wpływ na projekty rozwiązań legislacyjnych poniższe podmioty i gdzie wynika ich prawo do społecznych konsultacji wynikających z propozycji sugerowanych przez ministra?

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, http://www.pzpm.org.pl/O-nas/Historia

Inspekcję Transportu Drogowego, http://pl.wikipedia.org/wiki/Inspekcja_Transportu_Drogowego

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych http://www.sdcm.pl/

Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. http://www.stm.org.pl/

Transportowy Dozór Techniczny, http://www.tdt.pl/

Mam też zapytanie, czy organ podległy ministrowi , materialnie zainteresowany wynikami konsultacji mógł zostać włączony do grupy konsultacyjnej?

Jeżeli tak to z czego to wynika i dlaczego nie został włączony w zakres konsultacji inny podmiot podległy ministrowi w szerszym zakresie związany z konsultowaną tematyką.

Pozdrawiam.

To pytanie nie powinno i mam nadzieję, że przez pomyłkę jest skierowane do mnie

Z poważaniem

Waldemar Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest organ podległy Ministrowi, który ma przewodniczyć całej grupie.

 

Brzmi tajemniczo. Coś więcej o nim możesz podać o nim do publicznej wiadomości??

 

Pytanie chyba nie na miejscu - odpowiem pytaniem: Przez kogo i po co stworzono "Grupę"

 

Dlaczego nie na miejscu? Myślę, że pytanie dotyczy tego, czy z założenia ma to być tak, że grupa ma tylko opiniować pomysły ministerstwa, czy też sama też może wychodzić z pomysłami? A także czy w związku z tym inne organizacje i środowiska nie będą już uczestniczyć w konsultacjach? Różnie to z konsultacjami w tym ministerstwie bywa i bywało, więc pytanie jak najbardziej na miejscu.

 

To pytanie nie powinno i mam nadzieję, że przez pomyłkę jest skierowane do mnie

 

To raczej głośne pytanie pod dyskusję na ten temat. Ale chyba ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest organ podległy Ministrowi, który ma przewodniczyć całej grupie.

 

Brzmi tajemniczo. Coś więcej o nim możesz podać o nim do publicznej wiadomości??

Krótko - TDT

Pytanie chyba nie na miejscu - odpowiem pytaniem: Przez kogo i po co stworzono "Grupę"

Dlaczego nie na miejscu? Myślę, że pytanie dotyczy tego, czy z założenia ma to być tak, że grupa ma tylko opiniować pomysły ministerstwa, czy też sama też może wychodzić z pomysłami? A także czy w związku z tym inne organizacje i środowiska nie będą już uczestniczyć w konsultacjach? Różnie to z konsultacjami w tym ministerstwie bywa i bywało, więc pytanie jak najbardziej na miejscu.

Myślę, że na ten temat możemy podyskutować po pierwszym posiedzeniu "Grupy"

To pytanie nie powinno i mam nadzieję, że przez pomyłkę jest skierowane do mnie

 

To raczej głośne pytanie pod dyskusję na ten temat. Ale chyba ważne.

Odczułem to jak pytanie skierowane do mnie. Stanowisko OSDS-u w tej sprawie zostało już zaprezentowane:

Prezes OSDS próbował interweniować w sprawie ITS, ale sami zainteresowani nie wiele w tym kierunku uczynili.

Dyskutować możemy na wszystkie tematy - tylko proszę merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na ten temat możemy podyskutować po pierwszym posiedzeniu "Grupy"

 

A jest już jakiś plan działań tej grupy?

 

Dyskutować możemy na wszystkie tematy - tylko proszę merytorycznie.

 

No i chyba merytorycznie dyskutujemy. Bo mnie to zastanawia, dlaczego ITS który trzyma pieczę nad homologacjami i katalogami w tym kraju nie jest w zespole... Ale jak wizę kto przewodniczy zespołowi, to może i rozumiem... Szkoda tylko, że takie przepychanki na górze niestety nie pozostają potem bez echa w całokształcie gotowych przepisów :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na ten temat możemy podyskutować po pierwszym posiedzeniu "Grupy"

 

A jest już jakiś plan działań tej grupy?

Myślę, że odpowiedz już została zawarta w cytacie, ale odpowiem wprost dla tych co nie zrozumieli. Dopóki nie będę miał dokumentu w ręce nie wypada mi gdybać na publicznym forum podpisując się Imieniem i Nazwiskiem. To nie ja jestem organizatorem. To nie do mnie te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesteś uczestnikiem - więc kogo mamy pytać, jak nie Ciebie :)

OK - przyjmuję do wiadomości, że nie ma jeszcze planu działania i ufam, że jak się pojawi to nas o tym poinformujesz.

I myślę, że warto od razu pisać wprost, bo jak widzisz to kto przewodniczy zespołowi trzeba było jednak od Ciebie "wyciągać" ;)

Na stronach ministerstwa informacji o zespole się nie spodziewam, więc pewnikiem to Ty będziesz adresatem pytań o zespół - to chyb naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Waldemarze!

Bardzo przepraszam, że moje pytania skierowane w dobrej wierzę do Prezesa OSDS spowodowały taką reakcję z Twojej strony.

Poczułeś się obrażony, że śmiałem się zapytać, z kim zamierzacie konsultować istotne sprawy dla diagnostów.

Jakimi uprawnieniami kwalifikują się podmioty mające decydować przy Waszym udziale o ustawowych losach diagnostów i stacji kontroli pojazdów?

Odniosłem takie wrażenie, że trudne pytania -"to nie do mnie"- a więc, do kogo jeżeli zamierzasz reprezentować diagnostów?

 

Życzę powodzenia i mnie już nie musisz odpowiadać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Waldemarze!

Bardzo przepraszam, że moje pytania skierowane w dobrej wierzę do Prezesa OSDS spowodowały taką reakcję z Twojej strony.Poczułeś się obrażony, że śmiałem się zapytać, z kim zamierzacie konsultować istotne sprawy dla diagnostów.

Na pytania skierowane do mnie odpowiedziałem - proszę o wskazanie gdzie napisałem, że czuję się obrażony za cokolwiek.

 

Jedno jest pewne - czuję się zawiedziony, że diagności nie chcą decydować o swoim losie.

Jakimi uprawnieniami kwalifikują się podmioty mające decydować przy Waszym udziale o ustawowych losach diagnostów i stacji kontroli pojazdów?

Znów nie do mnie to pytanie, My jako organizacja zostaliśmy zaproszenie do "Grupy". My nikogo nie wybieraliśmy.

Odniosłem takie wrażenie, że trudne pytania -"to nie do mnie"- a więc, do kogo jeżeli zamierzasz reprezentować diagnostów?
Na które pytanie nie odpowiedziałem? Proszę o przypomnienie.
Życzę powodzenia i mnie już nie musisz odpowiadać.

Pozdrawiam.

Dziękuję za życzenia - jednak na pytania musiałem odpowiedzieć.

 

Z poważaniem

Prezes OSDS

Waldemar Witek

 

[ Dodano: 02-01-2013, 11:09 ]

I myślę, że warto od razu pisać wprost, bo jak widzisz to kto przewodniczy zespołowi trzeba było jednak od Ciebie "wyciągać" ;)

Na stronach ministerstwa informacji o zespole się nie spodziewam, więc pewnikiem to Ty będziesz adresatem pytań o zespół - to chyb naturalne.

Ale na stronie:

http://osds.org.pl/?cat=3 (przepraszam moderatorów - nie jest to reklama)

jest informacja w komunikacie:

"Na zakończenie dyskusji Pan Minister poinformował o zawiązaniu grupy do zmian obowiązującego przepisów dotyczących badań technicznych pojazdów, w której skład wchodzić będzie 10 branżowych podmiotów. Grupa będzie pracowała pod kierownictwem TDT. W składzie tej grupy znalazł się również nasz OSDS."

 

Uważałem, że taka informacja już jest i nie muszę jej powtarzać

 

Z poważaniem

 

Waldemar Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.