Skocz do zawartości

Niepełny nr. VIN w dokumentach Szwedzkich


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkaliście sie ze sytuacją żeby w DR szwedzkim był niepełny nr. VIN, Miałem VW transportera i brakowało mu w dokumentach trzech pierwszych znaków. Jak podejśc do takowego przeglądu. Gdzieś słychałem że w Szwecji właśnie tak piszą ale czy to prawda :?: i teraz mam dylemat. A jeżeli tak to jak rozwiązaliście taka sytuacje. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słychałem że w Szwecji właśnie tak piszą ale czy to prawda :?:

 

Bardzo dobrze słyszałeś. Tak dokładnie jest.

Trudno Ci coś poradzić, bo w chwili obecnej naprawdę WK potrafią wydziwiać w sprawach wydawałoby się oczywistych.

U nas diagnosta pisze pełen nr, pisze że z natury i WK to przyjmuje, bo zna zasadę wystawiania szwedzkich dowodów... I problemu generalnie nie ma. Nie jest to traktowane jako faktyczna niezgodność nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! O! O!

Właśnie tu ma zastosowanie porównywanie i ustalanie faktycznych danych na podstawie oględzin, a nie tak namiętnie stosowanie przy pokwitowaniu. :)

Poza tym szwedzki dowód najprawdopodobniej unieważniono, więc i wszystkie zapiski w nim jakby tyle warte, co nic.

Tylko u nas jak zawsze ważniejsze jest to, co nie ważne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym szwedzki dowód najprawdopodobniej unieważniono, więc i wszystkie zapiski w nim jakby tyle warte, co nic.

 

Bardzo błędnie rozumujesz i jest na ten temat nawet ciekawe orzecznictwo. Unieważnienie dokumentu ma nie ma na celu zanegowanie wszystkich danych zawartych w tym dokumencie, a jedynie znamionować fakt utraty przez dokument jego pierwotnego przeznaczenia w obrocie administracyjno-prawnym. Unieważniony dowód rejestracyjny ma zatem nieść ze sobą informację dla odbiorcy, że dokument ten nie poświadcza już dopuszczenia pojazdu do ruchu (a w tym celu go wydano), co nie oznacza, że nie potwierdza on już także danych - w tym danych technicznych w nim zawartych. Nawet unieważniony dowód jest ciągle dokumentem urzędowym potwierdzającym z mocą urzędową dane w nim zawarte. W tym wypadku są to konkretne informacje, że taki a taki pojazd, z takimi a takimi danymi wskazanymi w tym dokumencie... nie jest już dopuszczony do ruchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście sie ze sytuacją żeby w DR szwedzkim był niepełny nr. VIN, Miałem VW transportera i brakowało mu w dokumentach trzech pierwszych znaków. Jak podejśc do takowego przeglądu. Gdzieś słychałem że w Szwecji właśnie tak piszą ale czy to prawda :?: i teraz mam dylemat. A jeżeli tak to jak rozwiązaliście taka sytuacje. ::hey

 

Dobrze słyszałeś, Szwedzi wpisują nr. VIN bez pierwszych trzech znaków. Procedura jest bardzo prosta, należy wykonać OBT przed I rej. z wynikiem "P", w "UWAGACH" - "Nr. VIN odczytany z natury "WV2.............".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.