Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Znamienny jest również fakt, że kontrolowana naczepa w dniu 12.04.2013 r. przeszła z wynikiem pozytywnym badanie techniczne.

 

Na badaniu to pewnie sam DR był, bo nie myślę że ktoś był taki głupi jak by to zobaczył.

 

[ Dodano: 08-05-2013, 19:53 ]

czy ktoś zna taki element pojazdu

 

Też mnie to zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu pełnej kontroli stanu technicznego pojazd członowy został skierowany na najbliższą okręgową stację kontroli pojazdów.

 

A tak z ciekawości - jaka jest podstawa takiego skierowania i dlaczego na najbliższą stację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie dziwic, wpadł policjant z krokodylem na stacje to wszyscy sie przerazili i zrobili czego żądali...

Ciekawe kto zaplacił za to badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu sie dziwic, wpadł policjant z krokodylem na stacje to wszyscy sie przerazili i zrobili czego żądali...

 

Ale czy ITD może zmusić kierowcę do jazdy na wybraną SKP?

 

Ciekawe kto zaplacił za to badanie...

 

No właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kto zaplacił za to badanie...

 

Przecież to nie było badanie, tylko sprawdzenie stanu technicznego którego ponoć nie wolno robić na SKP :razz:

No a kto był sponsorem takiej kontroli ::?:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ITD może zmusić kierowcę do jazdy na wybraną SKP?

 

Było to już poruszane. Absolutnie nie może z administracyjnego punktu widzenia.

Jaka jest praktyka - wiadomo:

 

wpadł policjant z krokodylem na stacje to wszyscy sie przerazili i zrobili czego żądali...

 

I tak to się kręci... Zresztą nie wiem - może w ustawie o Policji by coś było, że to był jakiś stan wyższej konieczności, realne i bezpośrednie zagrożenie ruchu itd. i być może w takich wypadkach Policjant mógł poprosić o "pomoc" diagnostę...

 

A generalnie jak byście widzieli uregulowanie tego?

Czy to w ogóle powinny być odpłatne badania? Jakie zasady kierowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A generalnie jak byście widzieli uregulowanie tego?

Czy to w ogóle powinny być odpłatne badania? Jakie zasady kierowania?

Według mnie poruszany już wielokrotnie odpowiedni zapis w ustawie PoRD -że właściciel pojazdu odpowiada za stan techniczny pojazdu-rozwiązałoby wiele problemów.

Należałoby jeszcze dodać konsekwencje jakie poniesie właściciel pojazdu w razie stwierdzenia przez kontrolę drogową że pojazd zagraża bezpieczeństwu.Tak jak teraz jest że Policjant zatrzyma DR to jeszcze powinien być podobny zapis-w razie uzasadnionego przypuszczenia że pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego Policjant ma prawo skierować pojazd na SKP celem przeprowadzenia badania na koszt właściciela pojazdu.(coś w tym rodzaju-prawnikiem to ja nie jestem :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie uzasadnionego przypuszczenia że pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego Policjant ma prawo skierować pojazd na SKP celem przeprowadzenia badania na koszt właściciela pojazdu.

 

Ale przecież taki zapis od dawna istnieje - art. 81 ust. 11 pkt 1a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o te doraźne badania Grzegorzu... Kiedy to koniecznie na miejscy chcą udowodnić klientowi co jest nie tak...

W sumie właśnie - przecież mogli mu zabrać DR, zakazać dalszej jazdy i tyle. Dlaczego dla niektórych pojazdów jest taka procedura, żeby od razu jechać na SKP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w razie uzasadnionego przypuszczenia że pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego Policjant ma prawo skierować pojazd na SKP celem przeprowadzenia badania na koszt właściciela pojazdu.

 

Ale przecież taki zapis od dawna istnieje - art. 81 ust. 11 pkt 1a.

Tak wiem.Chodziło mi o ten konkretny przypadek który Kolega blakop podał.Żeby w ustawie określic takie badanie i ze to właściciel pojazdu ponosi koszt takiego badania.Czyli kolejna nowelizacja ustawy PoRD.A najlepiej zmiana i napisana od nowa :-D:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak zbadają i przypuszczenia się e potwierdzą (wynik P) - też mam płacić bo policjantowi się wydawało? :)

 

Ja jednak bardziej bym się zwracał w kierunku tego jakie na dziś w ogóle są podstawy tego, że w niektórych przypadkach chcą badania doraźnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak zbadają i przypuszczenia się e potwierdzą (wynik P) - też mam płacić bo policjantowi się wydawało?

Tak to nie moze być że się wydawało.Mówimy o sytuacjach wyjątkowych.

Ale jesli moze sie tak zdarzyć to nalezy też odpowiednio określić to w ustawie :)

 

[ Dodano: 10-05-2013, 08:32 ]

na dziś w ogóle są podstawy tego, że w niektórych przypadkach chcą badania doraźnego??

Według mnie na dzień dzisiejszy ja nie widze podstaw prawnych.(nie widzę takiego rodzaju badania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak zbadają i przypuszczenia się e potwierdzą (wynik P) - też mam płacić bo policjantowi się wydawało? :)

Jeżeli zatrzymają DR, w przypadku uzasadnionego przypuszczenia, to czy przypuszczenia się potwierdzą, czy nie, to za badanie i tak musi zapłacić właściciel, więc w tym wypadku tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za badanie i tak musi zapłacić właściciel, więc w tym wypadku tak samo

grzegorz70, chyba żartujesz, że ja mam płacić, bo komuś sie wydawało :shock: . Z mojego punktu widzenia jest to nie akceptowalne i niedość, że nie zapłacił bym za BT to jeszce zażądał bym odszkodowania za stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prawda, że tak może być już od dawna. Nie kojarzę w praktyce takiego przypadku, ale... A może ktoś z Kolegów kojarzy pojazd skierowany, który wyjechał de facto ze stacji z "P" (bez usuwania rzekomej awarii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Kolegów kojarzy pojazd skierowany, który wyjechał de facto ze stacji z "P" (bez usuwania rzekomej awarii)?

 

Tylko jak to udowodnić, że naprawy nie było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia jest to nie akceptowalne i niedość, że nie zapłacił bym za BT to jeszce zażądał bym odszkodowania za stracony czas.

Masz rację ale najpierw musiałbyś niestety za to badanie zapłacić.Bo przecież nie SKP i diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw musiałbyś niestety za to badanie zapłacić.Bo przecież nie SKP i diagnosta

 

Z tym to się zgodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tezach, wypracowanych mozolnie w Warszawie znalazł się odpowiedni zapis:

22. Rozszerzenie listy dodatkowych badań technicznych o:

 

- dodatkowe badanie techniczne na wniosek właściciela celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu;

 

- dodatkowe badanie na wniosek policji lub Inspekcji Transportu Drogowego celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu;

 

Zobaczymy, czy coś z tego wyniknie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe badanie na wniosek policji lub Inspekcji Transportu Drogowego celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdu

 

Tezy mogą być, ale kto będzie sponsorem takiego badania :-P

 

Bo jak taki autobus miałby być sprawdzany co wycieczkę a płacić miałby właściciel to nieźle by się wk...iał jakby miał wydać co jakieś 3 dni kasę :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o nieźle by się wk...iał jakby miał wydać co jakieś 3 dni kasę :razz:
sądzę, że w okresie letnim 3 razy dziennie :x .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Kolegów kojarzy pojazd skierowany, który wyjechał de facto ze stacji z "P" (bez usuwania rzekomej awarii)?

kiedyś miałem na skierowaniu prawdopodobnie przekroczony poziom hałasu , sprawdziłem mikrofonem i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.