Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Wprowadzić obligatoryjnie kamery i po sprawie

Zauważ, że tam gdzie chciano odstrzelić, nie wymagano kamer, a sama obecność kamer nic w tym nie pomoże ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W woj. Łódzkim 5 % diagnostów już w ten sposób odstrzelono. W promieniu 30 km od mojego miejsca zamieszkania nie znam stacji gdzie zrobi się badanie bez pojazdu.

markes30, pozostaje tylko zazdrościć, bo najwyraźniej żyjemy w innym świecie.

W lubelskim zrobienie OBT bez pojazdu to żaden problem. Stacji, które tak robią mogę wskazać przynajmniej kilkanaście a na domiar złego mam pewność, że nadzór (starosta) doskonale o tym wie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na domiar złego mam pewność, że nadzór (starosta) doskonale o tym wie

 

Dokładnie nawet na kontroli ze starostwa i TDT'u u mnie, padło stwierdzenie że my jednak mamy dużo negatywów. To chyba trzeba się cieszyć rzekłem na co kontrolujący rzekli że widać do nas te gorsze auta jeżdżą :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynajmniej kilkanaście a na domiar złego mam pewność, że nadzór (starosta) doskonale o tym wie :(

Skąd ja to znam.

gdyby chcieli zrobić z tym porządek to dawno wprowadzili by kamery i wgląd do systemu np rolek .Widocznie nikomu na tym nie zależy i lepiej wprowadzać bzdurne przepisy i dodatkowe wpisy ech .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Łódzkie. Oszukiwali przy sprzedaży samochodów sprowadzanych z USA

Zarzut oszustwa na kwotę ok. 1,5 mln zł przy sprzedaży samochodów importowanych z USA usłyszeli: 60-letni właściciel firmy z Rawy Mazowieckiej prowadzącej komis samochodowy, stację diagnostyczną i serwis oraz 39-letnia kobieta, pełniąca funkcję prezesa spółki.

Jak poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi w związku z tą sprawą zatrzymano jeszcze trzy osoby, które usłyszały zarzuty poświadczenia nieprawdy m.in. co do stanu technicznego pojazdów. Są to diagności w wieku: 34, 60 i 71 lat. Wszystkim podejrzanym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Jak wynika z ustaleń, rawskie przedsiębiorstwo w latach 2004-2010 zajmowało się sprowadzaniem ze Stanów Zjednoczonych samochodów w bardzo złym stanie technicznym, z licznymi uszkodzeniami powypadkowymi i niejednokrotnie, na terenie USA, przeznaczonych do kasacji. W Polsce po dokonaniu napraw, były sprzedawane jako samochody w pełni wartościowe, sprawne i bezwypadkowe.

Pojazdy kupowano za pośrednictwem amerykańskiej giełdy internetowej. Początkowo trafiały bezpośrednio do Polski i były clone w siedzibie spółki.

 

W późniejszym okresie, po zaostrzeniu przepisów celnych, trafiały do celnych portów na terenie Niemiec i dopiero później transportowane były do Polski. Rejestrowano je na dane firmy i poddawano naprawom, często bardzo radykalnym. Zdarzało się, że w poszczególnych samochodach można było odnaleźć części pochodzące z kilku pojazdów.

 

Jak twierdzi prokuratura rejestrowanie pojazdów możliwe było dzięki fałszowaniu przez uprawnionych diagnostów wyników badań technicznych. W wystawianych zaświadczeniach niezgodnie z rzeczywistością stwierdzali oni, że samochody spełniają warunki techniczne i mogą być dopuszczone do ruchu na terenie Polski. Duża część klientów wprowadzana była w błąd, co do stanu technicznego pojazdów.

 

Według śledczych prezes spółki i właściciel przedsiębiorstwa dopuścili się 52 przestępstw oszustwa na łączną kwotę około 1,5 mln złotych.

 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114877,15393347,Lodzkie__Oszukiwali_przy_sprzedazy_samochodow_sprowadzanych.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu jest wina diagnosty :(

 

"Jak twierdzi prokuratura rejestrowanie pojazdów możliwe było dzięki fałszowaniu przez uprawnionych diagnostów wyników badań technicznych. W wystawianych zaświadczeniach niezgodnie z rzeczywistością stwierdzali oni, że samochody spełniają warunki techniczne i mogą być dopuszczone do ruchu na terenie Polski. Duża część klientów wprowadzana była w błąd, co do stanu technicznego pojazdów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytać to ja umiem :) tylko niech udowodnią wine diagnoście że dopuścił poj. niesprawny poj. np .w 2004 albo 2007 roku , przecież te poj. były naprawione tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu jest wina diagnosty :(
Ja pie.....e, kiedy ktoś nas weźmie w obronę. Moja sąsiadka jest w ciąży. Czy to też moja wina? :oops: No może to zły przykład ale ręce opadają razem z gaciami :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy ktoś nas weźmie w obronę.

OSDS próbuje. Możesz wesprzeć kolegów diagnostów i się zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wesprzeć kolegów diagnostów i się zapisać.
Markes słowo "możesz" należy zamienić na np: należy, jest taka potrzeba, niezbędnym krokiem jest etc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem znacie sprawę i wiecie, że w tej sprawie diagności zostali oskarżeni bezpodstawnie?
Nie, nie znam sprawy, ale i też nie osądzam aby samym nie być osądzonym. Mówiąc w ten sposób mam na myśli ogół spraw tyczących naszej profesji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne handlujący przyznali się, że nawet te auta nie bywały na stacjach diagnostycznych, a to już wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznacie że diagnosta to duża tarcza ::(

Oczywiście!

Tak będzie zawsze dokąd odpowiedzialność właściciel SKP za wykonywane badania, nie jest traktowana tak samo jak odpowiedzialność diagnosty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.