Skocz do zawartości

Diagnosta przed sądem ...


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przytoczony tu parę postów wcześniej jest myślę i kontrowersyjny, ale i rozwojowy, więc nie ma co oceniać.

Ale z drugiej strony myślę, że to nie takie właśnie sprawy i okoliczności (dyskusyjne delikatnie rzecz biorąc na tym etapie) powinny być tłem dla zwierania szeregów organizacji typu OSDS...

Tylko tyle chciałem przekazać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • kowal

    46

  • danielg539

    37

  • biker100

    30

  • JANUSZ60

    28

Ale z drugiej strony myślę, że to nie takie właśnie sprawy i okoliczności (dyskusyjne delikatnie rzecz biorąc na tym etapie) powinny być tłem dla zwierania szeregów organizacji typu OSDS...

Tylko tyle chciałem przekazać :?

 

blakop powszechny "tumiwisizm" środowiska jest tak ogromny, że pod jakikolwiek temat byś się nie podpiął pisząc między wierszami, wprost o zwieraniu szeregów to cisną się na usta słowa Siary Siarzewskiego "i w p.....u wylądował i cały misterny plan też w p.....u" .

 

Ale w tym konkretnym przypadku muszę przyznać Ci rację (w sumie nie muszę lecz robię to chętnie) i zgadzam się z Twoimi słowami w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Przegląd techniczny na odległość

 

21 lutego inspektorzy z kłodzkiego oddziału Dolnośląskiego WITD w okolicach Nowej Rudy zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy wraz z naczepą, przewożący 24 tony odpadów. Zatrzymania dokonano ze względu na wysypujący się z naczepy na jezdnię ładunek. W toku podjętych czynności przeprowadzono szczegółową kontrolę stanu technicznego obu pojazdów i stwierdzono liczne i bardzo poważne usterki zagrażające bezpieczeństwu ruchu drogowego w tym: popękaną ramę główną naczepy, popękane tarcze hamulcowe w ciągniku, brak hamowania lewych kół tylnej osi ciągnika siodłowego, wycieki oleju z jednostki napędowej, niesprawne i nieprzepisowe oświetlenie i wiele innych.

Jednocześnie ustalono, że zatrzymany zespół pojazdów przechodził kilka dni przed kontrolą drogową badanie techniczne na jednej z Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, gdzie oba pojazdy uzyskały dopuszczenie do ruchu. W związku z zaistniałą sytuacją wykonano szereg czynności wyjaśniających, dzięki którym ujawniono prawdziwy przebieg „badania technicznego”. W rzeczywistości badanie takie nie miało miejsca, a samochód i naczepa w dniu badania nie opuściły nawet miejsca ich garażowania. Pracownik przewoźnika „załatwił” wpis do dowodów rejestracyjnych dzięki pomocy nieuczciwego diagnosty, który poświadczył nieprawdę nadużywając swoich uprawnień. Niesprawny zespół pojazdów został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu usunięcia nieprawidłowości.

 

http://www.gitd.gov.pl/content/przeglad-techniczny-na-odleglosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesprawny zespół pojazdów został zatrzymany na parkingu strzeżonym do czasu usunięcia nieprawidłowości.

 

Czyli bedzie tam stał do u......... śmierci. Bo niby jak na parkingu można usunąć niektóre z podanych usterek ?

Pęknięcie ramy to pewnie farbą naprawią.

A kto się zgodzi by na płatnym parkingu usuwano wycieki oleju, nie mówiąc już o opróżnieniu z przewożonego ładunku.

I jak póżniej sprawdzą usunięcie usterek bez opuszczania tegoż parkingu ?

 

Bo w artykule jak widac chodziło nie tylko o pokazanie nieuczciwości diagnosty i przedstawiciela przewożnika, ale o surowość kar i niestety brak myślenia organu kontrolującego.

Moze to tylko autor artukułu wykazał się niekompetencją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem oburzenia dot. karania "drukarzy".

Przyjeżdżały na przegląd auta klepane z przystanku i dostawały pozytyw, a niektórzy biadolą jak bardzo diagnościi są ciemiężeni - no ludzie co wy za bzdury wypisujecie?

Jesteście drukarzami, że ich bronicie?

Czarne owce należy eliminować w każdym zawodzie.

 

Chyba, że wiecie na pewno że są niewinni to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
Zatrzymani mają 56 i 58 lat. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni co najmniej kilkanaście razy potwierdzali fakt wykonania obowiązkowego badania technicznego pojazdów, nawet ich nie widząc.

 

- Chodziło o motocykle, samochody osobowe, naczepy, a także maszyny rolnicze

 

Ciekawe jakie to maszyny rolnicze podlegają OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymani mają 56 i 58 lat. Policjanci podejrzewają, że mężczyźni co najmniej kilkanaście razy potwierdzali fakt wykonania obowiązkowego badania technicznego pojazdów, nawet ich nie widząc.

 

- Chodziło o motocykle, samochody osobowe, naczepy, a także maszyny rolnicze

 

Ciekawe jakie to maszyny rolnicze podlegają OBT?

 

Jakby nie patrzeć ciągnik jest maszyną;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć ciągnik jest maszyną;)
panowie nie ważne co stemplowali - najgorsze ,że robili lewizny i teraz należy powiedzieć dlaczego to robili -czy szef ich zmuszał ,czy mieli pensję uzależnioną od obrotów - jak długo jeszcze w tym kraju tak będzie ............... :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego to robili -czy szef ich zmuszał ,czy mieli pensję uzależnioną od obrotów

Może z powodu własnej głupoty ? ,,,

a co powicie na mix tego powyżej?

 

Pensja uzależniona od obrotów (z niską podstawą) to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardziej interesujące jest to:

"Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe, a także zakazał im wykonywania zawodu diagnosty."

I tak powinno byc egzekwowne to prawo, przez prokuraturę i sądy a nie przez urzędników starostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pensja uzależniona od obrotów (z niską podstawą) to ...

 

Z moich obserwacji wynika, że to nie jest decydujący argument. Znam ludzi którzy zarabiają na skp naprawdę dobre pieniądze, a i tak biorą w łapę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że to nie jest decydujący argument.
Oczywiście Psuj masz rację, jest on jednym z wielu ale moim zdaniem jednym z istotniejszych. Dlaczego? dlatego, że
ludzi którzy zarabiają na skp naprawdę dobre pieniądze
jest zdecydowanie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy zmienić cały system funkcjonowania SKP i kontroli nad nimi. Tylko tam na górze musi być taka wola. A tego właśnie nie ma. Bo jeżeli SKP powstają jak grzyby po deszczu to można się chwalić jak ten kraj idzie do przodu, powstają firmy, miejsca pracy itd. O tym że te firmy walczą o klienta jakością badań nikt nie mówi oprócz diagnostów. Nikt nie widzi tego że klient słyszy wynik N to uważa że nie należy się opłata i on pojedzie do konkurencji. Nie da się wyeliminować osób nieuczciwych ale można im to maksymalnie utrudnić. Klientowi musi zależeć żeby pojazd był na SKP i był sprawdzony, diagnoście musi na tym zależeć i właścicielowi SKP też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy zmienić cały system funkcjonowania SKP i kontroli nad nimi. Tylko tam na górze musi być taka wola.

Skoro nie ma woli zmiany cennika, bo przedsiębiorcy dają gratisy, to być może góra uważa, że diagności powinni mało zarabiać, bo sobie dorobią biorąc w łapę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcę coś zmienić zaczynam od siebie. Ilu UDS powinno się uderzyć w pierś? Tylko z września: przyjeżdża Sprinter DMC 3200 3 miejsca - w DR samochód osobowy i cztery pieczątki; Terano robiona tablica rej. - panie 3 lata temu w błocie zgubiłem. I co już nie wrócili ani z poprawionym DR ani z legalizowaną TR. Ja słyszę te teksty : "panie tak to on jeszcze nie był sprawdzany, nigdy" , a wolałbym nie słyszeć bo wychodzi na to że "upierdliwiec się czepia". Chyba jednak to ja mam tak w głowie, bo większość klientów po rozmowie jest zadowolona i uważnie słucha uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.