Skocz do zawartości

Ford kombi


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkowe. Ustalenie danych. 60 zł.

 

Ale co mi to daje skoro pojazd nadal też spełnia warunki dla ciężarowego, więc bez zmian nie zachodzi podstawa do wymiany DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient nie chce zdejmować kratki ,bo chodzi o kasę jaką ma zapłacić u przedsiębiorcy i tu jest problem
No to ma pecha, bo bez faktury się nie obejdzie. No chyba, że jakiś diagnosta-kamikaze klepnie sobie "wyrok" takim zaświadczeniem bez pokrycia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - zaświadczenie będzie wydane na pojazd osobowy. Więc skąd bierzesz wiedzę, że:

pojazd nadal też spełnia warunki dla ciężarowego,
??

 

Diagnosta ustalił nowe dane i wystawił zaświadczenie. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ustalił nowe dane i wystawił zaświadczenie. To wszystko.

 

Nowe dane, które skądś musiały się wziąć. Był ciężarowy, jest osobowy - więc jakaś zmiana musiała nastąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ciężarowy, jest osobowy - więc jakaś zmiana musiała nastąpić.

 

Ford Mondeo kombi ciężarowy 5 miejsc z kratką

 

Jest osobowy 5 miejsc z kratką, bo może być :) to gdzie ta zmiana :P

 

Badanie-fikcja? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jałowa wydaje się ta dyskusja. Wiem, że nie można wszystkiego traktować dosłownie (zwłaszcza polskich przepisów), ale jest napisane, że mają być odpowiednie zmiany dokonane przez odpowiednią firmę, na co ma być wystawiony odpowiedni dokument i finito. Po co rozwlekać, że można zaświadczenie-fikcję wystawić. Inaczej się dziś nie da i już. Jak zmienią przepisy to dadzą nam pole do dyskusji nad wykładnią (zawsze dają). A teraz można powiedzieć klientowi, że nam przykro ale mamy związane ręce w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego producent homologował go na ciężarowy?

nie mam(y) takiej wiedzy czy był tak homologowany ,a jak był to co to zmienia?

Był osobowy klient zażyczył sobie "odpis" w dobrych czasach ,-zroblliśmy zmiany-powstał cięzarowy .Dobre czasy się skończyły ,wracamy do osobówki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pojeździe zdemontowano trwałą przegrodę oddzielającą przestrzeń ładunkową od pasażerskiej, w wyniku czego pojazd uzyskał cechy samochodu osobowego. W miejscu wymontowanej przegrody wstawiono kratkę asekuracyjną, zabezpieczającą bagaże przewożone w przestrzeni bagażnika.

 

 

TAKI PROPONUJE OPIS 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie .ja tam żadnej przegrody nie miałem ,była kratka i zostaje ,jakie zmiany ;)

 

Wszyscy tu piszący wiedzą o co chodzi w tym temacie :lol:

 

Inaczej się dziś nie da i już... A teraz można powiedzieć klientowi, że nam przykro ale mamy związane ręce w tej materii.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta ustalił nowe dane i wystawił zaświadczenie. To wszystko.

No to nieźle!

Tylko że zmianę rodzaju pojazdu może dokonać tylko przedsiębiorca uprawniony do dokonywanian zmian w pojazdach a nie klient na podstawie swojego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zmianę rodzaju pojazdu może dokonać tylko przedsiębiorca uprawniony do dokonywanian zmian w pojazdach

 

Tak - o ile są to faktyczne zmiany konstrukcyjne w pojeździe. Gdyby przyjąć, że jest to zmiana administracyjna to PoRD nie stawia już takiego wymogu :)

 

Gdyby przyjąć mój wymyślony wyżej opis za wyjście z sytuacji to faktycznie ktoś musiałby się z oświadczeniem podłożyć. Biorąc pod uwagę, że może to być dowolny Pan Henio z garażu z zarejestrowaną działalnością to raczej nie widzę w tym wielkiego problemu... ot stracona butelka wódki o konieczność wizyty u tego czy innego Pana Henia 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.