Skocz do zawartości

Pomoc STACJI 2000 w wypełnianiu zaśw. o nabiciu nowej cechy


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas kontroli stwierdzam, że diagności wbrew obowiązującym przepisom (ustawa i 2 rozporządzenia) zapominają wpisywać w pozycji uwagi: Na podstawie decyzji Prezydenta Miasta ...... nr ........ z dnia ......... nabito nowy numer silnika/nadwozia o brzmieniu ..........

To że komplikuje to życie na rejestracji pojazdów to jest najmniejszy problem. Ode mnie diagnosta otrzymuje pouczenie o prawidłowości wypełniania zaświadczeń, gdyż jasno precyzują to przepisy jaka jest procedura wypełnienia zaświadczenia w takim przypadku. Niejednokrotnie jest tak, że diagnosta wypełnia załącznik w którym te dane wpisuje tylko że zapomina, że załącznik dodatkowo się nie drukuje a podstawą uznania jest zaświadczenie z badania. Skoro diagnosta i tak wypełnia te dane w zalączniku to myślę, że byłoby to duże ułatwienie dla niego, żeby zamioast ręcznie w uwagach zaświadczenia wpisywać powyższe brzmienie, żeby treść z załącznika wklejała się automatycznie do pozycji uwagi o brzmieniu : "Na podstawie decyzji Prezydenta Miasta (Starosty Powiatowego) ...... nr ........ z dnia ......... nabito nowy numer silnika/nadwozia (zamontowano tabliczkę znamionową) o brzmieniu .........."

Jeśli byłoby to technicznie możliwe proszę o sygnał. Ułatwiło by to znacząco życie diagnostom, rejestracji pojazdów i mi podczas kontroli wystawiania takich zaświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest już rozwiązany i istnieje w progamie STACJA 2000 od wersji 7.3.6. Na dniach wszysci ci, którzy mają starsze wersje programu, otrzymają aktualizacje ...

Jedna z następnych wersji - aktualizująca się przez Internet - całkowicie rozwiąże problem uaktualnień - problemy tego typu znikną ...

Niestety - testy jeszcze trwają :D Chcemy wszystko mieć dopięte na ostatni guzik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak szybkiej reakcji można się spodziewać tylko po wiodącym autorze programu STACJA 2000. To mnie zaskoczyłeś, a miałem w swojej karierze doczynienia bodajże z wszystkimi autorami programów w Polsce od 1999r. i wiem jak podchodzą do zmian ułatwiających życie. Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszymy z aktualizacjami przez Internet - będzie więcej powodów do bycia zadowolonym :D

Na razie daleka droga przed nami ... mamy kilka ciekawych pomysłów - w trakcie realizacji ...

A miłe słowa - jak zwykle cieszą :D Nie aż tak często je słyszymy ...

Dzięki !!!!

 

Ps. W tym roku - dziesięciolecie firmy ... Kawał życia, blisko 400 tys. przekulanych kilometrów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.