Skocz do zawartości

Lampy błyskowe w pojazdach ITD/SM a okresowe BTP


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek Kulik

    35

  • blakop

    25

  • Bogusław Maćkowski

    24

  • Jacdiag

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak pisze Boguś nie chciał bym dostać takim nagłym błyskiem w oczy ,bo nie wiem jak bym zareagował ,a pod drugie na pewno długi czas bym nic nie widział

żebyś wiedział Jacku ja już dostałem takiego strzała w oczy latem :-( naprawde pare sekund nic nie widzisz :? i pocztówka z wakacji ale cuż urlop jest urlopem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego że dopiszą ,skoro jest tam jak byk

 

 

 

Przepisów rozporządzenia nie stosuje się do:

 

z wyjątkiem oznakowania określonego dla pojazdu uprzywilejowanego;

 

No właśnie tak jest tam napisane. I na razie pojazdy ITD muszą spełniać warunki z Dz.U.32. Jak dopiszą do listy ITD to będą musiały spełniać 32-kę tylko w zakresie oznakowania. A reszte warunków będzie określał inny Dz.U.

 

Przy okazji. Pytanie do kolegów z resortowych - jaki Dz.U. określa warunki dla pojazdów z tej listy?

Policji, Biura Ochrony Rządu, Agencji

 

Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, SłuŜby Kontrwywiadu Wojskowego, SłuŜby Wywiadu

 

Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, StraŜy Granicznej, kontroli skarbowej i SłuŜby Celnej,

 

SłuŜby Więziennej i straŜy poŜarnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji. Pytanie do kolegów z resortowych - jaki Dz.U. określa warunki dla pojazdów z tej listy?

 

Przecież to resort to ściśle tajny jest ten Dz.U. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie w sprawie świateł w pojazdach ITD

Dodano: 09/01/13

 

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi dodatkowych świateł zamontowanych w pojazdach służbowych Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażonych w mobilne urządzenia rejestrujące, informujemy, że światła te są jednym z elementów mobilnego urządzenia rejestrującego.

W skład tego urządzenia wchodzą zarówno elementy zewnętrzne takie jak głowica dopplerowska oraz lampy błyskowe, a także części zainstalowane wewnątrz pojazdu m.in. kamera, panel sterujący, komputery urządzenia rejestrującego i integrującego itd.

Wspomniane powyżej światła nie stanowią wyposażenia pojazdu w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ( Dz. U. z 2003 r. Nr. 32, poz 262, z późn. zm.). Działanie tych świateł nie jest uzależnione od działania (włączenia) innych świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu opisanych we wspomnianym rozporządzeniu. Światła te współpracują jedynie z pozostałymi elementami mobilnego urządzenia rejestrującego, zamontowanymi w pojeździe i tylko w przypadku działania tego urządzenia. Działanie świateł możliwe jest wyłącznie w przypadku pracy urządzenia w trybie rejestracji obrazu pojazdu naruszającego obowiązujące normy prawne.

Jednocześnie należy podkreślić, że zainstalowane w pojazdach Inspekcji Transportu Drogowego mobilne urządzenia rejestrujące posiadają ważną Decyzję Zatwierdzenia Typu wydaną przez Prezesa Głównego Urzędu Miar. Po zainstalowaniu ich w pojazdach przeszły pozytywnie badania prowadzone przez uprawnioną do tego instytucję, jaką jest Główny Urząd Miar, uzyskując świadectwo legalizacji.

http://www.gitd.gov.pl/content/oswiadczenie-w-sprawie-swiatel-w-pojazdach-itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane powyżej światła nie stanowią wyposażenia pojazdu w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia ( Dz. U. z 2003 r. Nr. 32, poz 262, z późn. zm.)

 

:evil::evil::evil: czyli:

na tej zasadzie to ja moje 6 halogenów na dachu zadeklaruję jako element do komunikacji świetlnej z kosmitami - bo takie badania prowadzę i wara mi od nic, tak??

 

 

Przecież to resort to ściśle tajny jest ten Dz.U.

 

Serio się pytam. Nie wiem po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio się pytam. Nie wiem po prostu.

 

Dz.U. 2005 nr 116 poz. 974

 

Rozporządzenie Ministrów Obrony Narodowej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 9 czerwca 2005 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej

 

Takie cóś znalazłem ale to się tyczy wojska a gdzie reszta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś przytoczy oświadczenie GITD. Z całym szacunkiem do tej instytucji (miałem z nimi kontakt jako kierowca ciężarówki i bardzo sobie chwalę), to ośmieszyli się tym papierkiem na całej linii. I przyprawili mi uśmiech na pół dnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ośmieszyli się tym papierkiem na całej linii. I przyprawili mi uśmiech na pół dnia :D

 

Mnie także!

Główny Urząd Miar jako dopuszczający pojazd do ruchu... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu ich w pojazdach przeszły pozytywnie badania prowadzone przez uprawnioną do tego instytucję, jaką jest Główny Urząd Miar, uzyskując świadectwo legalizacji.

 

No badania przeszły ale nie pojazdy tylko fotoradary i legalizację uzyskały, co nie zmienia faktu że pojazd dalej nie spełnia war. tech

 

Wspomniane powyżej światła nie stanowią wyposażenia pojazdu w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

 

To też jest dobre, nie stanowią wyposażenia pojazdu :shock: ale zamontowane są na pojeździe :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobre, nie stanowią wyposażenia pojazdu :shock: ale zamontowane są na pojeździe

 

Widocznie, wg GITD na pojeździe można montować sobie różne rzeczy, jeśli tylko nie są one wymienione w DzU 32 ... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż pozostawię stanowisko GITD bez komentarza :x

Za to Wasze komentarze na to są trafne i wyciągacie je z moich ust :-). W końcu znamy się na warunkach technicznych pojazdów i Prawie o ruchu drogowym w tym temacie. ::hey

 

Co za pech. Nawet, gdyby ITD nie dotyczyły warunki techniczne tylko podlegali by pod warunki dla pojazdów specjalnych dla policji czy wojska to tam też jest "zero" tolerancji dla oślepiania światłami innych uczestników ruchu drogowego. W dodatku tam też nie wolno montować dodatkowych lamp błyskowo-przeciwmgielnych.

 

(Dz. U. z 2011r. nr 165 poz. 992)

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW: SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1), OBRONY NARODOWEJ, FINANSÓW2) ORAZ SPRAWIEDLIWOŚCI

 

z dnia 2 sierpnia 2011 r.

 

w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej i straży pożarnej3)

 

§ 7. 1. Pojazd musi posiadać co najmniej następujące światła zewnętrzne:

1) drogowe - pojazd samochodowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h;

2) mijania - pojazd samochodowy;

3) kierunkowskazy:

a) przednie - pojazd samochodowy,

b) tylne - pojazd samochodowy i przyczepa;

4) hamowania "stop" - pojazd samochodowy i przyczepa;

5) pozycyjne przednie - pojazd samochodowy;

6) pozycyjne tylne - pojazd samochodowy i przyczepa;

7) odblaskowe tylne inne niż trójkątne - pojazd samochodowy;

8) odblaskowe tylne trójkątne - przyczepa;

9) odblaskowe przednie - przyczepa.

2. Pojazd, z wyłączeniem motocykla, pojazdu czterokołowego oraz skutera śnieżnego, musi posiadać światła, o których mowa w ust. 1, w liczbie po dwa, z tym że dopuszcza się trzy światła hamowania "stop" oraz cztery światła:

1) drogowe;

2) mijania, jeżeli jest to wskazane ze względu na wyposażenie pojazdu w stały lub odejmowalny osprzęt umieszczony z przodu; dodatkowa para lamp może być umieszczona na wysokości nie większej niż 3000 mm od powierzchni jezdni, pod warunkiem że połączenia elektryczne uniemożliwiają równoczesne włączenie obu par świateł;

3) pozycyjne przednie, jeżeli jest to wskazane ze względu na wyposażenie pojazdu w stały lub odejmowalny osprzęt umieszczony z przodu; dodatkowa para świateł powinna być umieszczona nie niżej niż 400 mm od powierzchni jezdni, lecz nie wyżej niż 1900 mm, a jeżeli konstrukcja pojazdu nie pozwala na zachowanie tej wysokości - nie wyżej niż 2100 mm od powierzchni jezdni.

3. Pojazdy mogą posiadać światła:

1) obrysowe zamiast pozycyjnych - pojazd samochodowy gąsienicowy i półgąsienicowy, pojazd samochodowy o asymetrycznej konstrukcji oraz przyczepa;

2) odblaskowe zamiast pozycyjnych - przyczepa oraz skuter śnieżny;

3) mijania - umieszczone na wysokości nie większej niż 1500 mm od powierzchni jezdni, a jeżeli konstrukcja pojazdu nie pozwala na zachowanie tej wysokości - nie niżej niż 500 mm od powierzchni jezdni;

4) tylne odblaskowe inne niż trójkątne, w tym również cztery światła umieszczone na wysokości nie większej niż 1200 mm od powierzchni jezdni, a jeżeli konstrukcja pojazdu nie pozwala na zachowanie tej wysokości - nie większej niż 1500 mm od powierzchni jezdni, jednak nie niżej niż 250 mm;

5) robocze, przeznaczone do oświetlenia miejsca pracy, lub szperacz.

4. Światła pojazdu powinny odpowiadać następującym warunkom:

1) światła przeznaczone do oświetlania drogi przed pojazdem muszą być umieszczone w sposób umożliwiający łatwą regulację kierunku strumienia świetlnego;

2) światła tego samego rodzaju muszą mieć takie same właściwości świetlne i być umieszczone symetrycznie względem podłużnej płaszczyzny symetrii pojazdu; warunku symetrii rozmieszczenia nie stosuje się do świateł oświetlających tylną tablicę rejestracyjną, pojedynczych świateł cofania i przeciwmgłowych tylnych oraz do pojazdów o asymetrycznej konstrukcji;

3) nie mogą oślepiać innych uczestników ruchu; warunku nie stosuje się do świateł drogowych.

Chociaż jeśli zdaniem GITD atest zatwierdzenia typu zastępuje decyzje MTBIGM o odstępstwie od warunków technicznych to może lampa błyskowo-przeciwmgielna pojazdu ITD jest w tym rozumowaniu światłem 5) roboczym, przeznaczonym do oświetlenia miejsca pracy, podczas błysku fotoradaru. :x Normalnie nie mogłem się powstrzymać chociaż od małego co nie co :x

 

PS. z ostatniej chwili:

 

ONET.PL -po komentarzu GITM

http://moto.onet.pl/1674533,2,itd-tlumaczy-sie-ws-legalnosci-radiowozow,artykul.html?node=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajac oświadczenie ITD dobrze sie uśmiałem :viva: . Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie??? Do warunków technicznymi jakie powinne spełniać pojazdy zwsze mysi ktoś nie znający sie na rzeczy wtrącić swoje 3 grosze. Najpierw ministerstwo finansów na potrzeby VAT okresliło, że długość smochodu to odległość od przedniej szyby to tylnych drzwi a teraz urząd miar twierdzi, ze jak cos jest a nie jest uzywane to tego nie ma :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym kraju kiedyś będzie normalnie???

 

No co Ty. Widzisz Boguś uderzył i to celnie, tłumaczenie rzecznika GITD może dla laika byłoby do przyjęcia ale my tu zaglądający znamy temat trochę a nawet dużo lepiej niż inni i wiemy że to tłumaczenie jest nietrafione.

 

A tak na marginesie gdzie "krokodylki" robią przeglądy swoich pojazdów mają jakieś resortowe stacje np. SKP jak w Policji czy jeżdżą na cywilne lub może do MON'u :lol:

 

No chyba że używają pojazdy do 3,5 t nie dłużej jak 3 lata i wymiana wobec tego żadna SKP nie zobaczy pojazdu ITD na badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że używają pojazdy do 3,5 t nie dłużej jak 3 lata i wymiana wobec tego żadna SKP nie zobaczy pojazdu ITD na badaniu.

Oni w większości mają pojazdy uprzywilejowane to badania muszą gdzieś robić. Jak będę się widział z kolegą z ITD to zapytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież uprzywilejowany można na cywilnej zrobić.

Chodziła mi, o to, że musza badać co rok a nie:

No chyba że używają pojazdy do 3,5 t nie dłużej jak 3 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież uprzywilejowany można na cywilnej zrobić.

Chodziła mi, o to, że musza badać co rok a nie:

No chyba że używają pojazdy do 3,5 t nie dłużej jak 3 lata

 

No faktycznie widzisz człowiek taki roztrzepany na wszystko nie zwróci uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to gdzie, u siebie

 

Ciekawe czy uprawnienia mają :D a jak mają i przepuszą te pojazdy z "halogenami błyskowymi" to trzeba ich pozbawić uprawnień :lol: a co my tylko mamy mieć przewalone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT Ciekawe jak badacie takie mobilne stacje kontroli.

Mam na myśli czy żądacie poświadczenia i legalizacji na każde urządzenie pomiarowe będące na wyposażeniu takiej mobilnej SKP? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy uprawnienia mają a jak mają i przepuszą te pojazdy z "halogenami błyskowymi" to trzeba ich pozbawić uprawnień
OT Ciekawe jak badacie takie mobilne stacje kontroli.

 

Mobilna stacja nie służy do wykonywania urzędowych badań technicznych tylko do sprawdzania stanu technicznego pojazdów na drodze. Do tego nie trzeba mieć uprawnień diagnosty (choć mówi się, że mają), nie robi się odbioru takiej stacji, nie zawiera ona przyrządów podlegających legalizacji.

 

Badania robią na cywilnych, tak samo jak izba celna. Przynajmniej w moim rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.