Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

timo

Gniazdo 7 czy 13 PIN? Reguluje to jakiś przepis?

Polecane posty

piter1973
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

Mi chodzi tylko o to czy się nikt nie przyp(#@ na stacji

brak podstawy prawnej aby "odrzucić " 7 pinowe gniazdo na "badaniu "haka .

nhl4

Miałem taki przypadek, że podczas badania okresowego forda galaxy drugiej generacji, podczas sprawdzania oświetlenia tylnego nie było światła przeciw mgłowego tylnego, a klient zarzekał się, że rano był w serwisie na wymianie wszystkich spalonych żarówek specjalnie przed  badaniem, ale w między czasie jeszcze był z przyczepką gdzieś tam. I okazało się, że miał w swoim aucie z hakiem gniazdo 13-to pinowe i w gnieździe zostawił przejściówkę na 7 pinów i to ona powodowała brak światła przeciwmgłowego. Taki drobny szczegół, bo pan wyjął tylko wtyk przyczepy a przejściówkę zostawił w gnieździe. Może się komuś przyda, można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.:D

Paprock

Nie bardzo rozumiem czy "brak światła" ma oznaczać niedomaganie czy gapiostwo klienta?

Nikita_Bennet

i dlatego u nas skończyło się pożyczanie przyczepki samochodowej. Raz moduł był popalony w aucie bo jakiemuś kretynowi coś nie pasowało. Obecnie czy czepiam ją do auta przez7 pin gniazdo czy przejściówka i 13 pinowe gniazdo wszystko chodzi i w aucie i w przyczepce. No i nie bardzo rozumiem ze sama przelotka powodowała bałagan w światłach auta??

aboz
14 minut temu, Paprock napisał:

Nie bardzo rozumiem czy "brak światła" ma oznaczać niedomaganie czy gapiostwo klienta?

Gapiostwo wynikające z niewiedzy.

11 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

No i nie bardzo rozumiem ze sama przelotka powodowała bałagan w światłach auta??

Niektóre modele pojazdów mają funkcję wyłączania światła przeciwmgielnego tylnego pojazdu w momencie podłączenia do niego przyczepy. Podłączenie przejściówki moduł uznaje za podłączenie przyczepy.

Paprock

No wbrew pozorom, to kumam zasadę tego światła przy trzynastu pinach dlatego o konkret "braku światła" dopytywałem. Ale OK. Sprawa się rypła i nie ma co na atomy rozbijać. :wink:

Nikita_Bennet

a to ciekawe - dobrze wiedzieć ;)
Tylko wtedy auto pewnie oparte o CAN? Znaczy się elektryka.

danielg539
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

Tylko wtedy auto pewnie oparte o CAN? Znaczy się elektryka

Nie w gnieździe jest dodatkowy mikro włącznik, który wciskany jest krawędzią wtyczki co powoduje rozwarcie obwodu świateł p. mgielnych w samochodzie.

Dla przykładu:

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-haka-7-pin-z-odlaczeniem-p-mgielnego-brink-6582854196 

Nikita_Bennet

właśnie dziś przyszła do mnie wiązka do haka do logana pickup i  @#$%(&)%($@#%, mam nadzieję że z hakiem nie będzie problemów jak przyjdzie.

Wiązka a raczej gniazdko ma to coś jak na tej fotce co pokazałeś wyżej. Dobrze że wszystko jest zarobione i tylko poskręcać to trzeba i założyć ;(
Myślałem że będzie jak w pandzie ;)

Paprock

Jak skończysz montować, to na deser "zepsuj" kierunkowskaz ćwiczebnie i zobacz co się dzieje.  :silent:

Najlepiej "spsuj" to światełko w przyczepie. ;-)

Nikita_Bennet

już wiem że najpierw to na sucho kable podepnę we wtyczki w lampach i posprawdzam czy działa a potem sie pomyśli na spokojnie - montaż haka i tak zostawiam na cieplejszy okres żeby to na spokojnie robić.

Co się będzie dziać? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.