Skocz do zawartości

ceny za badania


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ostatnio zauważyłem że podczas płacenia za badanie klijenci mówią że w tamtym roku np. za badanie z gazem zapłacili 180 zł a inni za okresowe 120 zł na innych stacjach w dużych miastach.Czy mi coś umkneło odnośnie cennika czy niektóre stacje w ten sposób radzą sobie z niskimi cenami za badanie i sami regulują wysokość opłat za badania.

Dodam że bardzo często są to ludzie z Warszawy . Czy ktoś z was miał już takie przypadki?

Klijenci czasami są bardzo zdziwieni jak dostają o de mnie paragon za badanie okresowe z kwotą 99 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • S.K.P-POZNAŃ

    5

  • Psuj

    4

  • danielg539

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ostanio miłem przypadek w sobote robiłem OBT do płacenia a klijent wyjmuje 120 zł i pyta czy tak samo jak w tamtym roku . Patrze w dowód a pieczatka z wyróżnikiem warszawa i tłumacze klijentowi że badanie to 98 zł plus 1 zł opłata ew. a klijent na to że niemożliwe bo w tamtym roku płacił 120 zł i bądż tu mądry o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie taniej to takich to mam codziennie i to akurat mnie nie dziwi bo nieuczciwa konkurencja to chyba już chleb powszedni Ale kasowanie ludzi więcej niż w cenniku to trochę przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klijent wyjmuje 120 zł i pyta czy tak samo jak w tamtym roku .

może bez wiedzy klienta w rejestrze było N, a za godzinę P

to i gotówka musiała być większa

1.2 + 2.10 + OE

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klijenci czasami są bardzo zdziwieni jak dostają o de mnie paragon za badanie okresowe z kwotą 99 zł.

No ja bym się też zdziwił, bo paragon możesz wybić na 98 zł,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz60, poruszyłeś ciekawy temat.

W poprzednim miejscu pracy wystawiano rachunek na 98zł. i KP (co by to nie znaczyło) na 1zł.

Teraz wdaję tylko paragon na 98zł. - zastanawiam się jak to ujmuje pracodawca w rozliczeniu finansowym (niby nie mój problem).

Jeśli wystawiam f-rę , to w niej jest ujęte to 1zł. - na paragonie - nie.

Ciekawe.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wystawiam f-rę , to w niej jest ujęte to 1zł. - na paragonie - nie.

Prawidłowo, opłata ewidencyjna nie podlega podatkowi Vat, dlatego nie jest fiskalna,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opłata ewidencyjna nie podlega podatkowi Vat, dlatego nie jest fiskalna,,,

Może bardziej poprawnie by było, że nie musi być fiskalizowana, bo jesli ktos chce to mimo wszystko może umieszczać OE na paragonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jesli ktos chce to mimo wszystko może umieszczać OE na paragonie.

Tylko jaki miałbyś interes w pokrywaniu Vatu z własnej kieszeni,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki miałbyś interes w pokrywaniu Vatu z własnej kieszeni,,,

Nie ma tu mowy o żadnym pokrywaniu VAT-u, bo OE drukuje się na paragonie ze stawka zwolnionąm. U mnie w firmie OE jest drukowana z literą F (zwolnioe z VAT-u) a BT są drukowane z literą A (VAT-23%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurek777 napisał/a:

a u mnie litera G. jest na paragonie przy OE.

 

No widzisz ? , każdy ma inaczej a wszyscy prawidłowo

Tak bo oznaczenie stawki podstawowej jest tylko narzucone odgórnie, czyli vat 23% przyporzadkowany jest do litery A a dla stawek preferencyjnych stosuje się dowolne oznaczenia literowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu mowy o żadnym pokrywaniu VAT-u, bo OE drukuje się na paragonie ze stawka zwolnionąm. U mnie w firmie OE jest drukowana z literą F (zwolnioe z VAT-u) a BT są drukowane z literą A (VAT-23%).

 

Hehe... o vacie, może inie ma mowy, ale jesli drukuje się na paragonie to jest przychodem firmy i podatek dochodowy zapłacić trzeba.

 

Opłata ewidencyjne nie jest przychodem i nie powinna być pod żadną formą na paragonie fiskalnym. Może być jako dopisek na fakturze, poza rubrykami kasowymi, lub jako KP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli drukuje się na paragonie to jest przychodem firmy i podatek dochodowy zapłacić trzeba

Niby dlaczego? Jak pobranie OE jest dochodem firmy to jej przesłanie do MSWIA jest rozchodem i o żadnym dochodzie nie może być tu mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłata ewidencyjne nie jest przychodem i nie powinna być pod żadną formą na paragonie fiskalnym. Może być jako dopisek na fakturze, poza rubrykami kasowymi, lub jako KP.

_________________

 

Nic dodać nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fakturze tez mam |OE.bez podatku w \Patronacie jeśli jest tzw. wymuszenie paragonu OE jest na paragonie .ale takie problemy proponuje zostawić księgowym , :) my to mamy sporo innych problemów :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.