Skocz do zawartości

Rejestracja i wyrejestrowanie pojazdu


Grzegorz Łódź

Rekomendowane odpowiedzi

wychodzi z tego że wk. przymie każde numery ,pod warunkiem że zgadzają się z dow. rej

zagranicznym ,czyli na przeglądach też co nie którzy diagności robią to samo i dają P.i gdzie tu jest poświadczeni nieprawdy .dz ust. 996 . napisano na podst.jakiejś dyrektywy unijnej i przetłumaczono z błędami ,chyba :-? sa to przepisy dla europejczyków a nie dla nas ,bo żaden Niemiec albo Francuz nie pojedzie do Włoch i kupi 12-letni samochód i z tego taki bałagan w Polsce albo dlatego że ceny jak w unii ,podatki jak w Szwecji a zarobki jak w Etiopii . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj podstawę prawną :)

 

Kutwa, blakop... weź sobie wpisz to zdanie w stopkę to nie będziesz musiał klepać tyle w klawiaturę. Zatwierdzisz pusty post i wszyscy będą wiedzieli o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było podyktowane tym, że nie istnieje podstawa prawna określająca jak i kto dokładnie ma sporządzać protokół zniszczenia (a padały tu stwierdzenia "komisyjnie", "podpisują trzy osoby"), a już w ogóle nie istnieje unormowanie co z tymi tablicami robić (w praktyce niektórzy zwracają do firm produkujących tablice - trudno więc nawet mówić o protokole zniszczenia, a inni faktycznie mają jakieś tam niszczarki w piwnicy i sami kasują i jako złom sprzedają). Kwestia jak więc widać wcale nie jest tak uregulowana jakby się wydawało, więc myślę, że pytanie było na miejscu.

 

Nic na to nie poradzę, że coraz częściej padają tu stwierdzenia, które nie mają podstawy prawnej, stąd moje pytania. Czasami oczywiście pytania mają tez jak najbardziej charakter zasadniczy - nie wiem czegoś to i pytam gdzie to znaleźćJak Ci przeszkadzają - nie czytaj. I daruj sobie takie komentarze, bo oprócz wylania swoich frustracji za wiele do rozmowy nie wnosisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni faktycznie mają jakieś tam niszczarki w piwnicy i sami kasują i jako złom sprzedają)

Pytanie, kto zgarnia kasę, złom aluminiowy jest w dobrej cenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a inni faktycznie mają jakieś tam niszczarki w piwnicy i sami kasują i jako złom sprzedają

Jakieś 2 lata temu na złomowisku w Lublinie stało 2 kontenery pełne tablic rejestracyjnych. Wszystkie były przeciete na 4 części :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, kto zgarnia kasę, złom aluminiowy jest w dobrej cenie. :D

 

Pozwól, że nie odpowiem na to pytanie :D

Aczkolwiek wiem :P Wiem, ale nie powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Nie zgadzam się z tą tezą. Zresztą już końcówka artykułu o tym mówi.

Po prostu od strony technicznej nie da się tego przeprowadzić.

Kolejne pytanie - co w razie kontroli OKRD? Dane jakby niezgodne, prawda?

Zresztą - jak by iść tropem tego sądu, to całe rozporządzenie o rejestracji, o tablicach można do kosza włożyć, bo to tylko dla chętnych.

Inna sprawa to brak kary za niezgłoszenie do rejestracji. O ile wiem to obowiązek ten dotyczy i aut zarejestrowanych w kraju i sprowadzonych z UE pod groźbą grzywny, które nie została zlikwidowana ,a jedynie odsunięta w czasie z uwagi na pandemię COVID-19.

Natomiast z niewiadomych do końca powodów obowiązek ten faktycznie nie jest obwarowany karą dla aut z poza UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, blakop napisał:

to brak kary za niezgłoszenie do rejestracji. O ile wiem to obowiązek ten dotyczy i aut zarejestrowanych w kraju i sprowadzonych z UE pod groźbą grzywny,

No właśnie nie. W PORD jest obowiązek rejestracji pojazdu z UE (wyrażony wprost), natomiast pojazdy krajowe objęte są obowiązkiem zgłoszenia nabycia (z którym de facto nie wiadomo co zrobić). Taki bubel prawny. Nie ratuje sytuacji również rozporządzenie, które mówi, że w przypadku zawiadomienia o nabyciu rejestracji dokonuje się na wniosek właściciela. Przepisy wykonawcze w ogóle nie przewidują sytuacji zawiadomienia o nabyciu bez złożenia wniosku o rejestrację. Natomiast od jakiegoś czasu w CEP funkcjonuje możliwość zgłoszenia nabycia (nie do końca dobrze wykonana, ale jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, ale za niezgłoszenie zbycia lub nabycia, a nie za brak rejestracji. Dlatego urzędy są zasypywane zgłoszeniami zbycia i nabycia (zwłaszcza od komisów).

Ciekawostka - można w CEP odnotować zbycie w urzędzie miejsca zamieszkania, a nie w urzędzie, w którym pojazd jest zarejestrowany (jak było dawniej). Powstały nawet spory kompetencyjne między urzędami (jedne odsyłają zbycia do miejsca rejestracji, a inne przyjmują).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

         W zmianach do Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym nad którą obecnie pracuje sejm gdzie proponuje się zachowanie dotychczasowego numeru rejestracyjnego także nie wprowadzono obowiązku przerejestrowania pojazdu , więc bałagan tyko się powiększy prawie każdy zgłosi nabycie pojazdu następny bubel prawny . 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zdaje się likwidacja karty pojazdu.

Biorąc pod uwagę, że DR w codziennym użytku nie jest wymagany, to faktycznie może być tak jak jest.

Oczywiście wyjątki będą. Wiadomo, że nikt w Warszawie nie będzie chciał jeździć na tablicach z Poznania itp, więc jakaś tam część przerejestrowań zostanie.

No ale może w końcu znikną kolejki z WK??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.