Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

camus

Dokumenty z Belgii

Polecane posty

camus

Witajcie.

Znajomy ma zamiar zakupić Toyotę Yaris 1,4 diesel '05r. sprowadzaną z Belgii. W związku z tym moje pytanie: czy w Belgii jest wydana karta pojazdu, jakie dokumenty powinien otrzymać od sprzedającego oprócz samego DR oraz umowy kupna sprzedaży? Oraz co sądzicie na temat tego samochodu. Dziękuję za wszelkie informacje

pozdrawiam

wojtek1k

dokumenty

dr, umowa- faktura vat marża, tłumaczenia, akcyza, przegląd, recykling (chyba wszystko)- najlepiej poczytać jakie wymagane są dokumenty do I rej. na stronie jakiegoś WK.

pytanie czy samochód będzie sprzedawany z dokumentami, czy do opłat?

przestrzegam przed kupnem "na belga" - bo jak wynikną wady prawne w samochodzie to problem.

camus

Samochód będzie do opłat z tego co wiem, napisałeś "przestrzegam przed kupnem "na belga" - bo jak wynikną wady prawne w samochodzie to problem" czy mógłbyś rozwinąć myśl bo nie wiem o co za bardzo chodzi.

Psuj
czy mógłbyś rozwinąć myśl bo nie wiem o co za bardzo chodzi.

Zasada jest jasna.

Spisujesz umowę z tym od kogo kupujesz, a nie z ostatnim właścicielem z dowodu belgijskiego. Bo w razie W zostajesz z niczym plus zarzuty za fałszowanie umowy, paserkę i Bóg wie co jeszcze. Strata kasy to wtedy najmniejszy problem...

wojtek1k

część sprzedawców, aby uniknąć kosztów itd. "fałszuje" umowy i sprzedaje auta pisząc, że to ty kupiłeś samochód bezpośrednio od belga, niemca itd.

umowa musi być zawarta między tobą, a polskim komisem

jeżeli będziesz sam sobie robił dokumenty - to pomocne są agencje, które za opłatą przygotują tobie wszystkie wymagane dokumenty - łącznie z tymczasową rejestracją (odbierasz z agencji "miękki dowód i tablice stałe")

zjc

Przy pojazdach z Belgii są dołączane wyciągi z homologacji z wszystkimi danymi.

wojtek1k

nie spotkałem się - czasami z tego co pamiętam holandia i rzadko francja (przeważnie przy BT tylko DR)

zjc

bo może nie pytałeś

wojtek1k

może

blakop

No często tak, ale nie róbmy z tego generalnej zasady, bo to też tak nie jest zawsze...

zjc

Te co u mnie były miały.

Właściciel nie wiedział nie raz że ma.

A u Ciebie nie miały?

pentagram

nie spotkałem się

Często, gęsto z powodu wpisywanego roku produkcji :evil:

camus

rozumiem iż jak będę kupywal auto z belgii przez pośrednika to mam podpisać umowę z tymże pośredniwiem a nie z "belgiem", czyli przy sprzedaży samochodu w belgii nie mają obowiązku oddania mi homologacji.

czy znacie kogoś kto pracuje w toyocie i mógłby za wynagrodzeniem sprawdzić co i jak z samochodem jeszcze przed zakupem

wojtek1k

jak kupowałem samochód (oczywiście nie toyotę - chociaż w toyocie też pewnie idzię się dogadać) - zadzwoniłem do serwisu - przedstawiłem się, że jestem diagnostą (...i mam zamiar nabyć śliczny pojazd).............. i poprosiłem o informację, miły pan powiedział mi kiedy i przy jakim stanie licznika był serwis, jaki jest rok produkcji (bo w aucie wszystkie elementy 2006, a I rej 2008) - wszystko odbyło się bezproblemowo. :D

marbie
Oraz co sądzicie na temat tego samochodu.

To bardzo dobre i wytrzymałe samochody. Często mam z nimi do czynienia na OBT i rzadko kiedy są jakieś mankamenty. "Często gęsto" reflektory przednie nadają się do wymiany lub "polerki". Bywały u mnie egzemplarze z przebiegiem ponad 3oo tyś i jak najbardziej nadawały się do dalszej eksploatacji.

Karol

Chyba ciężko będzie sprawdzić prawdziwość umowy w Belgi, bo tam właściciel chyba nie gania do wydziału żeby wyrejestrować pojazd tak jak u nas. A te wyciągi to dają tylko jak się kupuje od normalnych ludzi a nie od jakichś handlarzy z giełdy np. w Antwerpii

marwyk

Kolego jak chcesz ładną i pewna Toyotę to zapraszam, napisz na priv 1.4 D4D 90 parę tysięcy oryginalnego przebiegu - 2005 prod, rej. 2006

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.