Skocz do zawartości

Dokumenty z Belgii


camus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Znajomy ma zamiar zakupić Toyotę Yaris 1,4 diesel '05r. sprowadzaną z Belgii. W związku z tym moje pytanie: czy w Belgii jest wydana karta pojazdu, jakie dokumenty powinien otrzymać od sprzedającego oprócz samego DR oraz umowy kupna sprzedaży? Oraz co sądzicie na temat tego samochodu. Dziękuję za wszelkie informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokumenty

dr, umowa- faktura vat marża, tłumaczenia, akcyza, przegląd, recykling (chyba wszystko)- najlepiej poczytać jakie wymagane są dokumenty do I rej. na stronie jakiegoś WK.

 

pytanie czy samochód będzie sprzedawany z dokumentami, czy do opłat?

 

przestrzegam przed kupnem "na belga" - bo jak wynikną wady prawne w samochodzie to problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód będzie do opłat z tego co wiem, napisałeś "przestrzegam przed kupnem "na belga" - bo jak wynikną wady prawne w samochodzie to problem" czy mógłbyś rozwinąć myśl bo nie wiem o co za bardzo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś rozwinąć myśl bo nie wiem o co za bardzo chodzi.

 

Zasada jest jasna.

Spisujesz umowę z tym od kogo kupujesz, a nie z ostatnim właścicielem z dowodu belgijskiego. Bo w razie W zostajesz z niczym plus zarzuty za fałszowanie umowy, paserkę i Bóg wie co jeszcze. Strata kasy to wtedy najmniejszy problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część sprzedawców, aby uniknąć kosztów itd. "fałszuje" umowy i sprzedaje auta pisząc, że to ty kupiłeś samochód bezpośrednio od belga, niemca itd.

umowa musi być zawarta między tobą, a polskim komisem

 

jeżeli będziesz sam sobie robił dokumenty - to pomocne są agencje, które za opłatą przygotują tobie wszystkie wymagane dokumenty - łącznie z tymczasową rejestracją (odbierasz z agencji "miękki dowód i tablice stałe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pojazdach z Belgii są dołączane wyciągi z homologacji z wszystkimi danymi.

 

No często tak, ale nie róbmy z tego generalnej zasady, bo to też tak nie jest zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pojazdach z Belgii są dołączane wyciągi z homologacji z wszystkimi danymi.

 

nie spotkałem się

 

Często, gęsto z powodu wpisywanego roku produkcji :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem iż jak będę kupywal auto z belgii przez pośrednika to mam podpisać umowę z tymże pośredniwiem a nie z "belgiem", czyli przy sprzedaży samochodu w belgii nie mają obowiązku oddania mi homologacji.

czy znacie kogoś kto pracuje w toyocie i mógłby za wynagrodzeniem sprawdzić co i jak z samochodem jeszcze przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowałem samochód (oczywiście nie toyotę - chociaż w toyocie też pewnie idzię się dogadać) - zadzwoniłem do serwisu - przedstawiłem się, że jestem diagnostą (...i mam zamiar nabyć śliczny pojazd).............. i poprosiłem o informację, miły pan powiedział mi kiedy i przy jakim stanie licznika był serwis, jaki jest rok produkcji (bo w aucie wszystkie elementy 2006, a I rej 2008) - wszystko odbyło się bezproblemowo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz co sądzicie na temat tego samochodu.

To bardzo dobre i wytrzymałe samochody. Często mam z nimi do czynienia na OBT i rzadko kiedy są jakieś mankamenty. "Często gęsto" reflektory przednie nadają się do wymiany lub "polerki". Bywały u mnie egzemplarze z przebiegiem ponad 3oo tyś i jak najbardziej nadawały się do dalszej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ciężko będzie sprawdzić prawdziwość umowy w Belgi, bo tam właściciel chyba nie gania do wydziału żeby wyrejestrować pojazd tak jak u nas. A te wyciągi to dają tylko jak się kupuje od normalnych ludzi a nie od jakichś handlarzy z giełdy np. w Antwerpii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.