Skocz do zawartości

Wykreślenie adnotacji TAXI z dowodu


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

proszę się odnieść też do drugiej części mojego wpisu, chciałbym poradę jak nie tworzyć paranoi.

Proszę uprzejmie. W przypadku tylko badania dodatkowego, wynik dotyczy tylko zakresu który był wykonany. Wykonałeś sprawdzenie poszczególnych elementów i stwierdziłeś wynikiem, że pojazd je spełnia, stąd P. Wynik dla każdego rodzaju badania powstał (wg mojej teorii, bo faktycznych przyczyn się raczej nie doszukamy), aby nie tworzyć już poematów w uwagach: "Ustała przyczyna... , Jak Babci rentę kocham naprawiony..." , lub tak jak zgodnie z ówczesnym prawem wykonywało się badanie dodatkowe dla ubezpieczyciela. Kuriozum - zaświadczenie czyste (żadnych zamieszczonych uwag - bo przepisy nie wymagały żadnych wpisów) - brak wyniku (oba pkt wykreślone - bo tak nakazywały przepisy). Wniosek? Z tego kwitu nic kompletnie nie wynikało, poza tym że wykonano jakieś tam badanie dodatkowe, a dla ubezpieczyciela wystarczało :D . Dlatego zmieniło się to i teraz jak zrobiłeś DB TAXI z wynikiem P to znaczy, że pojazd spełnia wymagania określone w tych dodatkowych warunkach. Jak miało miejsce DB "po dzwonie" - wynik P - znaczy się wszelkie ubytki związane z wydzieleniem się energii zderzenia uzupełniono... itd.

 

[ Dodano: 17-06-2017, 09:07 ]

- OK, ale jak wykonać popraweczkę za dwadzieścia złotych aby zmieścić się w terminie czternastodniowym kiedy nowy poprawiony dowód za trzydzieści dni może być do odbioru gotowy?

Czy wszak to nasze zmartwienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wynikiem P to znaczy, że pojazd spełnia wymagania określone w tych dodatkowych warunkach.

 

pięknie napisane, dzięki, to jeszcze jedno pytanko : po co są uwagi w zaświadczeniu? nie powinniśmy tam nic wpisywać jak P - dobrze zrozumiałem?, znaczy się jak w rodzaju badania napiszę "okresowe" lub "dodatkowe" wszak innych na podstawowej nie ma to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z literą prawa nic nie musisz wpisywać, nie masz takiego obowiązku. Kiedyś utarło się na zasadzie prawa zwyczajowego (bo oba punkty wyniku były wykreślone), żeby w uwagach pisać sławetne formułki, np. "Ustała przyczyna zatrzymania dowodu rejestracyjnego". Dziś kiedy jest wynik, taka adnotacja to takie trochę masło zrobione z masła, ponieważ na pierwszej stronie mówisz - jest w porządku P. Natomiast na drugiej stronie jakbyś nie dowierzał temu co robisz umieszczasz informację, która w moim mniemaniu brzmi: "Nie do końca jestem pewien wyniku, który napisałem na poprzedniej stronie, ale naprawdę pojazd jest sprawny, uwierzcie mi, proszę." :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim mniemaniu brzmi:

A w moim druga opcja może być taka: "Gdybyście nie rozumieli znaczenia litery P z poprzedniej strony, to wyjaśniam całym zdaniem ... "

:medit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej w takim przypadku byłoby moim zdaniem zrobienie samego dodatkowego na N, z zaświadczeniem do WK po wykreśleniu Taxi w DR, wykonać normalnie okresowe.

 

Oczywiście żeby tak zrobić to trzeba się naprosić klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej w takim przypadku byłoby moim zdaniem zrobienie samego dodatkowego na N, z zaświadczeniem do WK po wykreśleniu Taxi w DR

Ciekawy pomysł ale prościej wysłać klienta do WK aby złożył oświadczenie o demontażu wyposażenia TAXI, choć nie wszystkie WK w jednym i drugim przypadku dokonają wykreślenia adnotacji. Literalnie to tylko zmiany konstrukcyjne pozwalają pozbyć się adnotacji - tego toku postępowania nie zakwestionuje żadem WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby bardziej zamotać sprawę wkleję fragment z protokołu kontroli pod dalsze rozważanie, jak lub jakie wykonać nie tylko dla TAXI tak zwane anty-badanie, które przecież w katalogu badań nie istnieje:

5ae1a7e5a1454_TAXIanty-badanie.gif.885c21eed6d68cc6527b263ec068a4f4.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykreślenia TAXI można wykonać na 4 sposoby:

1. Na wniosek właściciela pojazdu bezpośrednio w WK koszt 0 zł.

2. Badaniem dodatkowym TAXI z wynikiem N - koszt 42 zł.

3. Badaniem okresowym z wynikiem N za 0.2.g) UI + ponowne spr. - koszt 20 zł

4. Badaniem dodatkowym 6.9 ustalenie danych z wynikiem N. - koszt 60 zł ( to czasem przydaje się do wykreślenia GAZu)

Wszystkie 4 bocje są do obronienia prawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na wniosek właściciela pojazdu bezpośrednio w WK koszt 0 zł.

 

Nie widzę żadnej podstawy prawnej do wykreślenia TAXI wyłącznie na oświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej podstawy prawnej do wykreślenia TAXI wyłącznie na oświadczenie.

Bardzo mnie to cieszy. (więcej pracy więcej N w rejestrze - bez stresu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko zapewnić, że zostało wykonane to co poniżej stoi:

 

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3–5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

4) który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

6) który ma być używany jako taksówka – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 3 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

6. Pozostałe dodatkowe badania techniczne pojazdu:

6.2 - który ma być używany jako taksówka osobowa lub bagażowa (za warunki dodatkowe) 42,00

- jak się obronić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie. Do mnie nic nie mają. Ale wiem która stacja i kto to badanie zrobił i jak to ująć w odpowiedzi, że co:

- że brak wykładni,

- że brak anty-badań,

- że wykreślenie na oświadczenie,

- że jak klient zawnioskował o badanie, no to jakie badanie powinno być wykonane,

- że zmiany konstrukcyjne,

- i tak dalej...

 

Łatwo było do protokołu wpisać, ale żeby podpowiedź w takich sprawkach z nadzoru uzyskać... :x

 

I coś mi się zdaje, że nie idzie tylko o TAXI, bo tych dodatkowych warunków znalazłoby się więcej chętnych do wyrzucenia z adnotacji.

I co? - Zmiany konstrukcyjne pozostają!

Mi pasi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dla nadzoru nie tędy prowadzi droga. Według nadzoru wykonano coś co nie istnieje.

Jak nie istnieje jak badanie taxi jest w dodatkowych. Klient sobie życzy - diagnosta wykonuje. Każdy sąd wyśmieje WK jak będą chcieli diagnoście zabrać uprawnienia za badanie z wynikiem N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykreślenia TAXI można wykonać na 4 sposoby:

1. Na wniosek właściciela pojazdu bezpośrednio w WK koszt 0 zł.

2. Badaniem dodatkowym TAXI z wynikiem N - koszt 42 zł.

3. Badaniem okresowym z wynikiem N za 0.2.g) UI + ponowne spr. - koszt 20 zł

4. Badaniem dodatkowym 6.9 ustalenie danych z wynikiem N. - koszt 60 zł ( to czasem przydaje się do wykreślenia GAZu)

Wszystkie 4 bocje są do obronienia prawnie.

 

Oraz poprzez wykonanie zmian konstrukcyjnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

dlatego ja robię tak  bad. dod. za 42 zł, wpis w uwagach taki : dz. u. 776 zał. nr 2, i jako usterkę 3.1.1, wynik N., w uwagach - pojazd NIE odpowiada dodatkowym warunkom taksówki osobowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz usterke o widocznosci?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ta usterka co podałeś dotyczy pola widzenia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

okey pomyliłem usterki ja robie tak samo czyli zaznaczam wszystkie cztery istotne 3.1.1,3.1.2,3.1.3,3.1.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, benoo napisał:

wpisujesz usterke

zał. nr II usterka 3.1.1 :icon_wink:cytat :

Zał.II.3.1.1. DODATKOWE BADANIE TECHNICZNE POJAZDU, KTÓRY MA BYĆ UŻYWANY JAKO TAKSÓWKA / Taksówka /1. Brak taksometru elektronicznego z ważnym dowodem legalizacji.  [UI]

 

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, benoo napisał:

wpisuje dlatego cztery usterki

Można i tak, ale przecież  w zaświadczeniu zaznaczasz , że pojazd nie odpowiada dodatkowym warun.  ....... dla taxi. ( oszczędność tuszu/proszku i całej drukarki ):icon_wink:

A i tak, niektóre WK wykreślają ten wpis ( taxi ) na wniosek posiadacza pojazdu :silent:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.