Skocz do zawartości

Wykreślenie adnotacji TAXI z dowodu


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię tak że jak ważne ma okresowe to robię samo na TAXI z adnotacją w uwagach że "Klient zrezygnował z przystosowania pojazdu do przewozu osób - Taxi",oraz że pojazd tym warunkom nie odpowiada i tyle. Termin ja już bym na rok  dalej robił,no bo niby co teraz...?.A jak brak okresowego to tak jak myślisz DB +OBT,tak przynajmniej od lat mam ustalone z okolicznymi WK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wykreślenie adnotacji [TAXI] we wrocławskim urzędzie następuje po złożeniu pisemnego oświadczenia przez właściciela. Nawet okresowe badania nie muszą być ważne. Tym bardziej nie wymaga się żadnych dodatkowych badań/anty badań. W każdym razie sprawa uproszczona została. Niestety treść oświadczenia jest mi nieznana. 

 

Wykreślenie adnotacji [TAXI].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak się powinno to odbywać. W naszym WK był też taki dobrobyt swego czasu, a później sobie wymyślili negatywy albo inne czynności czy też inne badania (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się doszukiwać podstaw prawnych, bo nie istnieją. Dodatkowe badanie polegające na ustaleniu danych do rejestracji w aucie już zarejestrowanym to też masło-maślane.

Już tysiąc razy było klepane i na dzień dobry to do dzisiaj nie wiadomo czy badania dodatkowe niezależne od okresowych przecież powtarzać cyklicznie z okresowymi a co dopiero podstaw prawnych przy wykreśleniu [HAKA], [ELKI], [TAKSÓWKI], [GAZU] wymagać.

Edytowane przez Paprock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wybiegać poza temat ale tak samo powinni zrobić z LPG - oświadczenie o usunięciu i basta a nie...

U mnie taxi usuwają dopiero po zrobieniu dodatkowego badania na taxi z info że nie spełnia bo nie i dopiero kreślą, inaczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Paprock napisał:

Nie ma co się doszukiwać podstaw prawnych, bo nie istnieją.

Nie istnieją do wykreślania "na oświadczenie". Istnieje jednak właściwe badanie, które się nie przyjęło - ZMIANY KONSTRUKCYJNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, michal_k napisał:

Istnieje jednak właściwe badanie, które się nie przyjęło - ZMIANY KONSTRUKCYJNE.

i na podstawie również tego badania powinien być dokonywany wpis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, michal_k napisał:

Nie istnieją do wykreślania "na oświadczenie". Istnieje jednak właściwe badanie, które się nie przyjęło - ZMIANY KONSTRUKCYJNE.

- a że tak 'gupio' zapytam, to co się w konstrukcji pojazdu zmieniło? Bo rodzaj pozostał bez zmian, przeznaczenie także. To co, czyżby szło o zmianę danych w dowodzie?

Dla mnie bardzo naciągane. Jakoś skorygowanie rubryki [P.3] w dowodzie nie wywołuje skutku wykonania pozmianowego badania, to o co kaman?

A na deser wyznam Ci szczerze z rozbrajającym uśmiechem, że lepsi artyści ode mnie mogą treść adnotacji pod "oczywistą omyłkę" podciągnąć - ostatnio tak modną. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Paprock napisał:

To co, czyżby szło o zmianę danych w dowodzie?

no też właśnie moje zdziwienie... No bo skoro jeżeli ma być używane jako TAXI wykonujemy dodatkowe 

Cytat

który ma być używany jako taksówka – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia dodatkowych warunków technicznych, w sposób określony w pkt 0 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia oraz w pkt 3 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia;

następnie użytkownik/właściciel kierunek WK to żeby pozbyć się wpisu to zmiany konstrukcyjne??? Jakoś się to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana, rozumiana jako demontaż elementów, powodująca zmianę danych w DR - spełnia "definicję" zmian konstrukcyjnych. Montaż zmianą nie jest (chociaż na upartego też definicję spełnia), bo dla niego przewidziane jest inne badania.

Ale zmiany się nie przyjęły i jakoś świat się nie skończył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, biker100 napisał:

i na podstawie również tego badania powinien być dokonywany wpis?

Skoro zmiany to po co DBT - TAXI. Chyba rodzaj badani już eliminuje, że nie jest to traktowane jako zmiana konstrukcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, michal_k napisał:

Wymiana, rozumiana jako demontaż elementów, powodująca zmianę danych w DR - spełnia "definicję" zmian konstrukcyjnych.

:ok

W pełni się z tym zgadzam!

18 godzin temu, wolf napisał:

Skoro zmiany to po co DBT - TAXI. Chyba rodzaj badani już eliminuje, że nie jest to traktowane jako zmiana konstrukcyjna.

DBT TAXI przewidziane jest dla pojazdów, którym zamontowano wyposażenie a dla tych, którym wymontowano anty badania nikt nie przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, danielg539 napisał:

:ok

W pełni się z tym zgadzam!

DBT TAXI przewidziane jest dla pojazdów, którym zamontowano wyposażenie a dla tych, którym wymontowano anty badania nikt nie przewidział.

OK, al nie są to zmiany konstrukcyjne. Niektóre WK wykreślają to na podstawie oświadczeni użytkownika, albo na OBT UDS daje N, za niezgodność danych i tyle - wg mnie to chyba najrozsądniejsze wyjście, ale niestety WK mają swoje interpretacji i niekiedy nawet kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wolf napisał:

OK, al nie są to zmiany konstrukcyjne.

Zatem jakie to są zmiany jak nie konstrukcyjne? 

46 minut temu, wolf napisał:

Niektóre WK wykreślają to na podstawie oświadczeni użytkownika, albo na OBT UDS daje N, za niezgodność danych

Często tak właśnie się dzieje, bo jak ustawodawca o czymś zapomni to potem wszyscy muszą kombinować i naginać prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, danielg539 napisał:

Zatem jakie to są zmiany jak nie konstrukcyjne? 

Często tak właśnie się dzieje, bo jak ustawodawca o czymś zapomni to potem wszyscy muszą kombinować i naginać prawo.

Sama definicja konstrukcji, mówi sam za siebie, a to co piszesz to jest wyposażenie dodatkowe.

Czym konstrukcja pojazdu z TAXI różni się od zwykłego samochodu - niczym, różni się wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wolf napisał:

albo na OBT UDS daje N, za niezgodność danych

Których danych? Bo za niezgodność danych technicznych jest UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aboz napisał:

Których danych? Bo za niezgodność danych technicznych jest UD.

OK, niech będzie, to wpiszesz, że nie spełnia wymagań dla TAXI w pkt 2-- a to już jest niezgodne z warunkami technicznymi, jest jeszcze opcja inne usterki nie przewidziane przez ustawodawcę i sam wpisujesz usterki i ich wagę i wtedy dasz UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podepnę się pod temat . Jestem świeżak diagnosta (jak Tomuś Czereśniak w pancernych) bez doświadczonego kolegi na zamianie.

Szef kupił samochód. bez ważnego BT z wpisem TAXI w DR.  Chciałby zrobić BT i zrezygnować z TAXI . 

To muszę zrobić OBT + dodatkowe TAXI z negatuwem ? 
Czy OBT + wpis w zaświadczeniu " klient zrezygnował z TAXI" ?

Chodzi o woj. małopolskie - nie wiem jak WK tu stawia wymogi do wykreśleń takich wpisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, kornik napisał:

- nie wiem jak WK tu stawia wymogi do wykreśleń takich wpisów.

Dlatego najprościej wykonać tel do WK.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.