Skocz do zawartości

Badanie po wypadku


klient

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat badania doraźnego zbiorników czytałem w rozporządzeniu z bodajże 2010 r. Nic jednak nie słyszałem o badaniach doraźnych pozostałych urządzeń podlegających dozorowi. Może ktoś podać jakiś DU?

 

Masz podane dwa posty wyżej DZ.U. z 2012 poz 996 zał. nr 2 punkt 1.4 prościej już się chyba nie da :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podane dwa posty wyżej DZ.U. z 2012 poz 996 zał. nr 2 punkt 1.4 prościej już się chyba nie da :P

 

Wystarczy raz zajrzeć.

 

Osobiście czuję się na siłach ocenić czy kolizja miała wpływ na urządzenie techniczne czy jednak wysłać klienta na dozór.

 

Teraz już nie musisz oceniać, klient ma mieć dozór z późniejszą datą niż wystawione pokwitowanie - dotyczy to każdego urządzenia, na które jest wymagany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czuję się na siłach ocenić czy kolizja miała wpływ na urządzenie techniczne czy jednak wysłać klienta na dozór.

Nie zawsze jesteś w stanie to ocenić, chyba że widziałeś pojazd przed naprawą. Czasami, klient, nie jest wiarygodnym źródłem informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat badania doraźnego zbiorników czytałem w rozporządzeniu z bodajże 2010 r. Nic jednak nie słyszałem o badaniach doraźnych pozostałych urządzeń podlegających dozorowi. Może ktoś podać jakiś DU?

 

Masz podane dwa posty wyżej DZ.U. z 2012 poz 996 zał. nr 2 punkt 1.4 prościej już się chyba nie da :P

 

Chodziło mi nie o obowiązek wymagania dokumentu dozorowego z datą późniejszą niż zdarzenie drogowe, ale o to czy jak w przypadku TDT i rozporządzenia Du 156 poz 932 z 2011 r. gdzie w

§ 28a. ust.3 czytamy:

3. Zbiorniki LPG, CNG, LNG i wodoru zamontowane w pojazdach lub statkach żeglugi śródlądowej, które uczestniczyły w wypadku lub uległy awarii, powinny być wymontowane i zgłoszone przez eksploatującego do badania doraźnego. Do dalszej eksploatacji mogą być dopuszczone zbiorniki, które nie wykazują śladów odkształceń lub innych uszkodzeń mechanicznych oraz przeszły z wynikiem pozytywnym badania przeprowadzone przez TDT.”;

 

również UDT ma jakieś rozporządzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również UDT ma jakieś rozporządzenie ?

Cysterny oraz zbiorniki na gaz robi tylko TDT,,,

 

Podesty i HDS-y UDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesty i HDS-y UDT.

 

A co mnie za przeproszeniem rozporządzenia dla TDT'u i UDT'u interesują, ja mam swój Dz.U. a tam nie ma rozgraniczenia na TDT, UDT i inne dozory jest napisane wprost urządzenia podlegające dozorowi a więc i jedne i drugie mają mieć wystawione decyzje po dacie wypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste zapytanie, wynikające z chęci rozszerzenia swojej wiedzy, wywołuje jakieś dziwne reakcje. Wystarczyło by odpowiedzieć, że nie słyszeliście o takim rozporządzeniu. :D

 

[ Dodano: 01-02-2013, 19:40 ]

Podesty i HDS-y UDT.

 

A co mnie za przeproszeniem rozporządzenia dla TDT'u i UDT'u interesują, ja mam swój Dz.U. a tam nie ma rozgraniczenia na TDT, UDT i inne dozory jest napisane wprost urządzenia podlegające dozorowi a więc i jedne i drugie mają mieć wystawione decyzje po dacie wypadku :)

 

Choćby dla tego, że wymagasz zaświadczenia z badania doraźnego, a nie okresowego lub jakiegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby dla tego, że wymagasz zaświadczenia z badania doraźnego, a nie okresowego lub jakiegoś innego.

 

A jak będziesz miał Decyzję UDT czy TDT z badania okresowego po dacie kolizji to co już lipa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz miał Decyzję UDT czy TDT z badania okresowego po dacie kolizji to co już lipa :evil:

 

Np. po wymianie urządzenia podlegającego dozorowi na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zaświadczenie od Dozoru Technicznego a i tak całą odpowiedzialność spada na pana diagnostę bo nie daj los zbiornik ,winda podczas drogi odpadnie (skrajny przypadek ) lub cos od niej odpadnie i spowoduje czyjąś szkodę lub wypadek to pierwsze bedzie jak diagnosta to sprawdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być zaświadczenie od Dozoru Technicznego a i tak całą odpowiedzialność spada na pana diagnostę

 

Po to jest badanie dozorowe żeby nie cała odpowiedzialność spadała na diagnostę.

Jeśli zamocowanie i ew. wycieki oleju nas interesuja to już nie wnikamy w sprawność działania tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło by odpowiedzieć, że nie słyszeliście o takim rozporządzeniu. :D

Ale to nie prawda, słyszeliśmy, tylko jakby mniej nas to interesuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z UDT należy wymagać okresowego z datą po zdarzeniu? A może w rozporządzeniu o którym słyszałeś, ale Cię nie interesuje przewidziano inne rozwiązanie?

Przecież za niewiedzę tracimy uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.