Skocz do zawartości

Kia Rio na L


laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Macie jakieś doświadczenie z badaniem na L pojazdu Kia Rio? Mam taki pojazd z 2012r. Dotychczas było badanie dodatkowe 6.06 Co do terminu NBT to sam nie wiem czy mamy skracać czy WK to określa? A tu niespodzianka, ktoś w WK wymyślił, że jakieś zmiany konstrukcyjne, zdjęcia cuda wianki... Oświećcie mnie proszę. Trochę tych aut widujemy więc podzielcie się doświadczeniem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu niespodzianka, ktoś w WK wymyślił, że jakieś zmiany konstrukcyjne, zdjęcia cuda wianki...

Robiłem kilka toyot i tylko 6.06, żadnych zmian, terminu również nie skracałem, w uwagach możesz dopisać termin badania zgodnie z PoRD. Chociaż były interpretacje, że następuje zmiana przeznaczenia pojazdu i należy jednak wyznaczyć termin, ja postępuję jak opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż były interpretacje

no i to mnie właśnie zastanawia, który punkt z 996 zastosować, drugi czy trzeci. W WK przeoczą i właściciel będzie jeździł tak do 2015r. Może w uwagach faktycznie, delikatnie zasugerować skrócenie TNBT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nikt nie chce mi odpowiedzieć - jeśli nie w takim momencie, to proszę o przykład badania, w którym zmiana PRZEZNACZENIA będzie skutkowała wyznaczeniem nowego (skróconego) terminu OBT?? Bo przepis est, ale z tego wynika, że nigdy go nie zastosujecie, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie w takim momencie

Mój tok myślenia podąża w tym samym kierunku jak Twój. Rozumiem że TNBT określasz na stronie pierwszej zaświadczenia? Czy tylko ewentualnie w uwagach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to proszę o przykład badania, w którym zmiana PRZEZNACZENIA będzie skutkowała wyznaczeniem nowego (skróconego) terminu OBT??

 

Przyczepa ciężarowa do 3,5 t, podrodzaj cysterna. Zmiana przeznaczenia z "przewóz wody" na "przewóz paliw płynnych". Chyba dobry przykład :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w zakres L nie wchodzi zakres okresowego to dlaczego mam ustalać nowy termin badania. Wiem bo ustawa mówi L na rok. To właściciel pojazdu ma o to dbać nie SKP. Klient dostaje zaświadczenie ze pojazd odpowiada dodatkowym warunkom, wynik: bez oceny(oba punkty skreślone) i azymut WK. To że będzie w DR termin dłuższy niż rok nie zwalnia kierowcy od odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w zakres L nie wchodzi zakres okresowego to dlaczego mam ustalać nowy termin badania

 

Sam sobie odpowiedziałeś:

bo ustawa mówi L na rok

 

 

To właściciel pojazdu ma o to dbać nie SKP.

 

I tu się mylisz, bo w 996 wyraźnie jest napisane, że to diagnosta ma o to zadbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że nikt z Was nie spotkał się z innym tokiem postępowania odnośnie adnotacji L, niż tylko i wyłącznie badanie dodatkowe 6.06 ? W naszym WK panuje jakieś totalne wariactwo.

Druga sprawa wykonując dodatkowe BT wykreślamy oba punkty zaświadczenia, więc jak jednocześnie określić TNBT? Program pozwala na taki manewr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz, bo w 996 wyraźnie jest napisane, że to diagnosta ma o to zadbać.

Masz na myśli paragraf 4? Nasuwa się pytanie czym właściwie jest L? Czy zmienia się przeznaczenie czy może są to dodatkowe warunki. Jeżeli zmienia się przeznaczenie to przepisy zaprzeczają sobie bo raz mamy wystawiać opis zmian a innym razem sprawdzić tylko dodatkowe warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory wykonywałem samo badanie dodatkowe (obydwa punkty wykreślone,w pkt 2 pojazd odpowiada ......dla L)Dodatkowo w pkt 1 wpisywałem NTBT.....i jakoś do tej pory nie miałem uwag z WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa punkty wykreślone,,w pkt 2 pojazd odpowiada

no z tym się zgodzę.

Dodatkowo w pkt 1 wpisywałem

z tym już trochę mniej. Objaśnienia do zaświadczenia, **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale ja sugeruję w ten sposób że termin OBT trzeba skrócić.

Wiem że przy dodatkowym badaniu wypełniamy pkt 2,bo tak jest w objaśnieniach.

Ale popatrz na to też w ten sposób.Masz na badaniu DODATKOWYM auto z gazem.Gdzie wpiszesz nr decyzji TDT skoro masz wypełnić tylko pkt.2?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wpiszesz nr decyzji TDT skoro masz wypełnić tylko pkt.2?????

 

info odnosnie decyzji zostaje w rejestrze,na drugiej stronie zaswiadczenia piszesz tylko,ze pojazd spelnia(lub nie)warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wpiszesz nr decyzji TDT skoro masz wypełnić tylko pkt.2?????

 

info odnosnie decyzji zostaje w rejestrze,na drugiej stronie zaswiadczenia piszesz tylko,ze pojazd spelnia(lub nie)warunki

 

Jesteś pewien że nie wpisujesz do zaświadczenia???(objaśnienie do zaświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie zaswiadczenia piszesz tylko

 

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na drugiej stronie zaswiadczenia piszesz tylko

 

***** Należy wpisywać przekroczone parametry administracyjne w zakresie mas, wymiarów, nacisków oraz ich wartości, ustalone dane niezbędne do rejestracji pojazdu, stwierdzone niezgodności z warunkami technicznymi pojazdów, stwierdzone usterki wraz z podaniem numeru z kolumny pierwszej i trzeciej załącznika nr 1 i/lub 2, ograniczenia przy zezwoleniu na używanie pojazdu i jego termin, a także: informacje dotyczące wyposażenia pojazdu w zamontowane urządzenie techniczne z podaniem numeru i daty wystawienia protokołu i decyzji dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego oraz zapis informujący o braku w dowodzie rejestracyjnym miejsca przeznaczonego na odpowiedni wpis oraz inne uwagi.

 

zeszlismy troche z tematu,ale czasem tak jest,ze można (a nawet trzeba) :x cos przy "okazji"

 

no i właśnie w punkcie pierwszym na drugiej stronie zaświadczenia wpisuje informacje,które w danym przypadku są potrzebne(równiez te z listy) np.ustalone parametry lub brak miejsca, nr decyzji.. itd,ale niekoniecznie bez potrzeby.Informacje o urządzeniu technicznym zapisuje w rejestrze, a na zaświadczeniu tylko wtedy,gdy beda komus potrzebne w jakims celu, w punkcie drugim oczywiscie zaznaczam w przypadku pojazdu z gazem "pojazd przystosowany(lub nie) do zasilania gazem.Podobnie jest z innymi informacjami,nie wpisuję np.danych pojazdu jesli to nikomu nie jest potrzebne.

Przynajmniej ja tak to rozumiem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmian też nie robię, ale termin powinno się zmieniać zgodnie z 996 par 4.3.
Moim zdaniem nie jest to takie oczywiste. W zakres dodatkowego L nie wchodzi zakres okresowego więc wyznaczenie nowego terminu kiedy nic nie wiem o zespołach mających wpływ na bezpieczeństwo i ochronę środowiska jest troszkę ryzykowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakres dodatkowego L nie wchodzi zakres okresowego więc wyznaczenie nowego terminu kiedy nic nie wiem o zespołach mających wpływ na bezpieczeństwo i ochronę środowiska jest troszkę ryzykowne.

 

Ty nie masz klientowi przedłużyć o rok okresowego, tylko masz mu "uciąć" i ryzykowne jest tego nie zrobić, bo ktoś w WK też może to przegapić... Masz postąpić zgodnie z prawem a to każe Ci skrócić tnb już wpisany w DR.

 

A okresowe to nie jest z automatu wyznaczenie tnb - patrz negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak przyjedzie L z DR ważnym jeszcze przez powiedzmy 2 lata to skracamy do roku, a jak przyjedzie z TNBT za trzy miesiące to nie ruszam. Dobrze zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem?

:faint::faint::faint:

 

czyli jeszcze jesteś w czasach obowiązywania DzU 98 z 1997

Art. 81.

6.Okresowe badanie techniczne autobusu o liczbie miejsc powyżej 15 łącznie z miejscem kierowcy oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego przeprowadza się przed upływem 1 roku od dnia pierwszej rejestracji i następnie co 6 miesięcy.

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1997-98-602

 

skracamy termin 3 lub 2 letni do roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups. To żem pojechał tera. Ale to tak, jak się myśli o jednym a pisze o drugim. Oczywiście, że chodzi o rok. Co mnie najszło... Żona mi dziś powiedziała, że wyglądam jakby mnie z krzyża zdjęli. Może coś jest na rzeczy :evil:

PS. Poprawiłem, bo to aż wstyd takie bzdury wypisywać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.