Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Psuj

Światła do jazdy dziennej zespolone z pozycyjnymi.

Polecane posty

Psuj

Szukam podparcia w przepisach tego, że jeśli światła do jazdy dziennej pełnią jednocześnie funkcję pozycyjnych to muszą się przyciemniać po włączeniu świateł pozycyjnych.

Nieistotne czy oryginalne, czy dokładane i nie rozpatrujemy oznaczeń na kloszach i montażu. Chodzi mi tylko o tą zmianę jasności świecenia.

Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Ktoś pomoże?

Czytałem o tym w dyrektywie z 6 grudnia 2011

szukaj ja też spróbuję,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj

Czytałem o tym w dyrektywie z 6 grudnia 2011

 

Mówisz o regulaminie 48? Przeglądałem już wcześniej, ale nic nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:323:FULL:PL:PDF

Tu jest 6.19.światła do jazdy dziennej

 

[ Dodano: 31-01-2013, 13:51 ]

Pomyliłem,to jednak dotyczyło tylko kierunkowskazów,,,

b) jego światłość jest zredukowana przez cały czas, w którym uruchomione jest przednie światło kierunkowskazu (zarówno w cyklu świecenia, jak i przerwy w świeceniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal

§ 12 7. W przypadku braku szczegółowych wymagań, charakterystyki świateł wymienionych w § 2 załącznika nr 6 do rozporządzenia, takie jak: światłość, barwa, powierzchnia widoczna, nie powinny się zmieniać podczas świecenia się lampy."

 

 

było to poruszone na ostatnich szkoleniach PISKP - Właśnie na temat takiej zmiany swiatłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
było to poruszone na ostatnich szkoleniach PISKP - Właśnie na temat takiej zmiany swiatłości

 

No i ??

 

Bo ja wiem, że mają zmieniać intensywność świecenia, ale nie wiem czym się podeprzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdog
Bo ja wiem, że mają zmieniać intensywność świecenia, ale nie wiem czym się podeprzeć...

kurna,bo tak jest :)

ale nie wiem czym się podeprzeć...

Macieju :P laską jak doczekamy emerytury :razz: oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmarek
Światła do jazdy dziennej razem z pozycyjnymi

Teoretycznie możliwe , ale na razie według naszych przepisów ,pozycyjne to pozycyjne a dzienne to dodatkowe światła które nie moga byc zespolone razem z pozycyjnymi.

Jak by nie patrzeć to taka kombinacja jest na dzisiejsze czasy niemożliwa.

Taki przepis nie istnieje.

Ale też nie istnieje przepis który temu zaprzecza, czyli jak ktoś tak sobie podłączy światła to ma szansę wygrać sprawę w Trybunale w Sztrasburgu :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Ale też nie istnieje przepis który temu zaprzecza,

Zwłaszcza, że są już w sprzedaży światła dzienne przygasające do wartości (rzekomo) pozycyjnych po włączeniu świateł mijania. Mnie się te wartości światłości nie podobały, były zbyt jasne, ale być może producent czytał inne przepisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
ale na razie według naszych przepisów ,pozycyjne to pozycyjne a dzienne to dodatkowe światła które nie moga byc zespolone razem z pozycyjnymi.

 

Jak by nie patrzeć to taka kombinacja jest na dzisiejsze czasy niemożliwa.

 

Powiedz to klientom posiadającym nowsze Audi, Mercedesy, Fordy, Hondy i jeszcze penie kilka marek które posiadają oryginalnie takie lampy i są one homologowane z pojazdem.

 

Przepis zapewne istnieje, tylko nie został przeniesiony do polskiego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmarek
Powiedz to klientom posiadającym nowsze Audi, Mercedesy, Fordy, Hondy i jeszcze penie kilka marek które posiadają oryginalnie takie lampy i są one homologowane z pojazdem.

Zgadzam się z tobą na 100 procent.

Nowe samochody mają takie światła , ale właśnie chodzi o tą nieszczęsną homologacje , która niszczy nasze przepisy i jest ponad prawem bo my nie nadanżamy za europą :razz:

Sory , ja nie jestem ministrem :mad:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Psuj
Nowe samochody mają takie światła ,

 

Przepraszam, ale audi a6 rocznik 2006 to nie jest nowe auto :) Co najwyżej "nowsze" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.