Skocz do zawartości

Światła do jazdy dziennej zespolone z pozycyjnymi.


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam podparcia w przepisach tego, że jeśli światła do jazdy dziennej pełnią jednocześnie funkcję pozycyjnych to muszą się przyciemniać po włączeniu świateł pozycyjnych.

Nieistotne czy oryginalne, czy dokładane i nie rozpatrujemy oznaczeń na kloszach i montażu. Chodzi mi tylko o tą zmianę jasności świecenia.

Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2011:323:FULL:PL:PDF

Tu jest 6.19.światła do jazdy dziennej

 

[ Dodano: 31-01-2013, 13:51 ]

Pomyliłem,to jednak dotyczyło tylko kierunkowskazów,,,

b) jego światłość jest zredukowana przez cały czas, w którym uruchomione jest przednie światło kierunkowskazu (zarówno w cyklu świecenia, jak i przerwy w świeceniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 12 7. W przypadku braku szczegółowych wymagań, charakterystyki świateł wymienionych w § 2 załącznika nr 6 do rozporządzenia, takie jak: światłość, barwa, powierzchnia widoczna, nie powinny się zmieniać podczas świecenia się lampy."

 

 

było to poruszone na ostatnich szkoleniach PISKP - Właśnie na temat takiej zmiany swiatłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było to poruszone na ostatnich szkoleniach PISKP - Właśnie na temat takiej zmiany swiatłości

 

No i ??

 

Bo ja wiem, że mają zmieniać intensywność świecenia, ale nie wiem czym się podeprzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem, że mają zmieniać intensywność świecenia, ale nie wiem czym się podeprzeć...

kurna,bo tak jest :)

ale nie wiem czym się podeprzeć...

Macieju :P laską jak doczekamy emerytury :razz: oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej razem z pozycyjnymi

Teoretycznie możliwe , ale na razie według naszych przepisów ,pozycyjne to pozycyjne a dzienne to dodatkowe światła które nie moga byc zespolone razem z pozycyjnymi.

Jak by nie patrzeć to taka kombinacja jest na dzisiejsze czasy niemożliwa.

Taki przepis nie istnieje.

Ale też nie istnieje przepis który temu zaprzecza, czyli jak ktoś tak sobie podłączy światła to ma szansę wygrać sprawę w Trybunale w Sztrasburgu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie istnieje przepis który temu zaprzecza,

Zwłaszcza, że są już w sprzedaży światła dzienne przygasające do wartości (rzekomo) pozycyjnych po włączeniu świateł mijania. Mnie się te wartości światłości nie podobały, były zbyt jasne, ale być może producent czytał inne przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na razie według naszych przepisów ,pozycyjne to pozycyjne a dzienne to dodatkowe światła które nie moga byc zespolone razem z pozycyjnymi.

 

Jak by nie patrzeć to taka kombinacja jest na dzisiejsze czasy niemożliwa.

 

Powiedz to klientom posiadającym nowsze Audi, Mercedesy, Fordy, Hondy i jeszcze penie kilka marek które posiadają oryginalnie takie lampy i są one homologowane z pojazdem.

 

Przepis zapewne istnieje, tylko nie został przeniesiony do polskiego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to klientom posiadającym nowsze Audi, Mercedesy, Fordy, Hondy i jeszcze penie kilka marek które posiadają oryginalnie takie lampy i są one homologowane z pojazdem.

Zgadzam się z tobą na 100 procent.

Nowe samochody mają takie światła , ale właśnie chodzi o tą nieszczęsną homologacje , która niszczy nasze przepisy i jest ponad prawem bo my nie nadanżamy za europą :razz:

Sory , ja nie jestem ministrem :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe samochody mają takie światła ,

 

Przepraszam, ale audi a6 rocznik 2006 to nie jest nowe auto :) Co najwyżej "nowsze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.