Skocz do zawartości

100km/h w autobusie


Rombus

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki dodatkowe przy OBT sprawdza się jedynie dla pojazdów określonych w par. 17-22, par. 38-42 i par. 52 Dz. U. 32. Czyli dla autobusu 100 jest tylko DBT do wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    20

  • michal_k

    10

  • JANUSZ60

    7

  • aboz

    7

Top Posters In This Topic

Warunki dodatkowe przy OBT sprawdza się jedynie dla pojazdów określonych w par. 17-22, par. 38-42 i par. 52 Dz. U. 32. Czyli dla autobusu 100 jest tylko DBT do wpisu.

To, że tu masz rację świadczy tylko o tym, że możemy się tak punktować do u..anej śmierci jeśli się ktoś w końcu od góry nie zabierze za te przepisy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dodatkowe przy OBT sprawdza się jedynie dla pojazdów określonych w par. 17-22, par. 38-42 i par. 52 Dz. U. 32. Czyli dla autobusu 100 jest tylko DBT do wpisu.

 

Czyli dla przeglądu ADR również...

To niezła interpretacja, tylko nie wiem co na to TDT.

Pewnie wyda nowy pasek na podstawie wpisu w DR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezła interpretacja, tylko nie wiem co na to TDT.

Jest jeszcze rozporządzenie, więc ??? może warto w końcu ustalić co ustawodawca miał na myśli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1, tak stoi w poz. 996. Literalnie tak powinniśmy to zrobić. Rozumiem, że przy OBT ADR żądasz wszystkich dokumentów wymaganych przy DBT na ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. i ITD w przypadku 100 .

Pewnie sprawdzą mu tylko czy ma wpis w DR i jak ma to go puszczą, tak jak chce tego Michał K.

 

[ Dodano: 02-02-2013, 13:01 ]

Marek1, tak stoi w poz. 996. Literalnie tak powinniśmy to zrobić. Rozumiem, że przy OBT ADR żądasz wszystkich dokumentów wymaganych przy DBT na ADR.

Tak samo jak co pół roku przy tempo 100 dla autobusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak ma to go puszczą, tak jak chce tego Michał K.

A skąd Ty teraz wiesz, czy Michał nie ma racji ?

Być może od zawsze tak miało być, że warunki wymienione przy okresowym robimy za frii a dodatkowe jednorazowo tylko dla wpisu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty teraz wiesz, czy Michał nie ma racji ?

Być może od zawsze tak miało być, że warunki wymienione przy okresowym robimy za frii a dodatkowe jednorazowo tylko dla wpisu ,,,

Aha?

No i pewnie dlatego zaświadczenie z przeglądu ma ważność pół roku, kierowcy autobusów wożą te zaświadczenia ze sobą a policja, ITD, BVG sprawdzają ważność tych zaświadczeń...

więc pewnie to jakaś teoria spiskowa i najprawdopodobniej zmowa nadgorliwych diagnostów! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie dlatego zaświadczenie z przeglądu ma ważność pół roku

Przy tym ogromie sprzecznych interpretacji oraz odpowiedzi na pytania ze strony ministerstwa, żaden kolejny absurd już mnie nie zdziwi,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może od zawsze tak miało być, że warunki wymienione przy okresowym robimy za frii a dodatkowe jednorazowo tylko dla wpisu ,,,

Znaczy że raz wpisana w DR 100 i nie sprawdzamy potem czy spełnia warunki na 100 jeżeli klient sobie tego nie zażyczy. Znając naszych ustawodawców to może tak być. całe życie muszę się zastanawiać co poeta miał na myśli. W szkole tak był w pracy tak jest i ze ślubną tak jest. Mówi tak myśli nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ze ślubną tak jest. Mówi tak myśli nie.

Jeśli już powie tak, nie przejmuj się tym co myśli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy autobusów wożą te zaświadczenia ze sobą a policja, ITD, BVG sprawdzają ważność tych zaświadczeń...

 

O to właśnie pytam - jaka jest podstawa prawna sprawdzania przez policję lub ITD zaświadczenia BUS100? Z którego przepisu wynika, że kierowca musi mieć ze sobą takie zaświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie pytam - jaka jest podstawa prawna sprawdzania przez policję lub ITD zaświadczenia BUS100? Z którego przepisu wynika, że kierowca musi mieć ze sobą takie zaświadczenie?

Michał, a jest w ogóle gdzieś jakiś jednoznaczny zapis że kierujący ma okazywać DR ?

Nie ma go tak samo jak nie ma tego dot. BUS 100 czy ADR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, a jest w ogóle gdzieś jakiś jednoznaczny zapis że kierujący ma okazywać DR ?

Na to akurat coś się znajdzie . :D

Art. 38. Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

1) dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem;

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu;

3)76) dokument potwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie;

4)77) zaświadczenie, o którym mowa w art. 95a ust. 1 pkt 2;

4)78) zezwolenie, o którym mowa w art. 106 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (Dz. U. Nr 30, poz. 151, z późn. zm.79));

5) inne dokumenty, jeżeli obowiązek taki wynika z odrębnej ustawy.

Art. 71. 1.143) Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego,

pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny

albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - Michał zadał Ci sensowne pytanie, a Ty ni w ząb nie potrafisz mu odpowiedzieć, tylko bijesz pianę i jakieś wydumki tu wciskasz...

Ja przyznaje nie mam pojęcia o ADR i innych takich typu BUS100. I również ciekawi mnie skąd wynika obowiązek posiadania takiego dokumentu/zaświadczenia przy kontroli drogowej. Podejrzewam, że na pewno jakiś przepis to reguluje, więc przyłączam się do pytania - czy ktoś potrafi ten przepis wskazać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - Michał zadał Ci sensowne pytanie, a Ty ni w ząb nie potrafisz mu odpowiedzieć, tylko bijesz pianę i jakieś wydumki tu wciskasz...

Dobra dobra Blakop...

W zakresie tego co na SKP obowiązuje, Michał dostał odpowiedź.

Ale drąży temat dalej o to co wykracza poza to co dotyczy OBT na SKP.

Dlaczego to ja miałbym odpowiadać na to pytanie?

Ty nie wiesz? Ja też!

To pytanie do policji albo ITD, jednak wiem czego praktycznie od kierowców na drodze wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakresie tego co na SKP obowiązuje, Michał dostał odpowiedź.

Ale drąży temat dalej o to co wykracza poza to co dotyczy OBT na SKP.

 

Niekoniecznie. Nawet tu pojawia się pytanie czy faktycznie każdorazowo sprawdzać itd... Ale mniejsza z tym. Michał zadał konkretne pytanie. To że wykracza poza metodologię badania nie oznacza, że nie możemy o tym tu podyskutować, bo jednak ociera się to bardzo dokładnie o kwestie ogólnie rozumianego dopuszczenia do ruchu. Nie znasz odpowiedzi, to czekaj (podobnie jak ja), aż ktoś ją poda, bo w końcu trochę łebskich osób tu jest :)

A nie wyskakujesz, że takiej podstawy nie ma, skoro nie jesteś tego pewien (co Ci udowodniono choćby z przytoczoną przez Ciebie analogią dot.DR). Tylko tyle 8)

 

Nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę, więc nie puszmy się :)

Nie chce mi się wierzyć, że coś co obowiązuje powszechnie od lat (ADR, BUS100) nie ma żadnego umocowania prawnego... I jestem bardzo ciekaw gdzie to jest zapisane :) A forum być może pomoże nam tą odpowiedź znaleźć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wyskakujesz, że takiej podstawy nie ma, skoro nie jesteś tego pewien (co Ci udowodniono choćby z przytoczoną przez Ciebie analogią dot.DR

 

Wiesz Blakop, zauważyłem, że tutaj stawka znalezienia odpowiedzi na jakieś pytanie rośnie, jeśli tylko można przez to komuś wytknąć jakąś niekompetencję.

Sama odpowiedź dla odpowiedzi lub wyjaśnienie dla wyjaśnienia słabo tu funkcjonuje.

Myślę, że ten zły duch praktyka jednak jakiś czas będzie jeszcze krążył nad tym forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten zły duch praktyka jednak jakiś czas będzie jeszcze krążył nad tym forum...

 

Oj już się nie użalaj nad sobą :P

To teraz co - mamy udawać, że na pewno nigdzie nie ma takiej odpowiedzi, bo Ty tak chlapnąłeś? Oj przestań Marek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wynikać z art 87 ustawy o transporcie drogowym, ale pewności nie mam. Na pewno jest tam mowa o dokumentach które potwierdzają wymogi bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wynikać z art 87 ustawy o transporcie drogowym, ale pewności nie mam. Na pewno jest tam mowa o dokumentach które potwierdzają wymogi bezpieczeństwa.

 

To dotyczy tylko transportu rzeczy (więc może ADR), ale na pewno nie BUS100.

 

Czekam na kolejne propozycje (o ile przepis w ogóle istnieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już się nie użalaj nad sobą.

Nad sobą :shock:

Chyba raczej nad forum :evil:

 

To teraz co - mamy udawać, że na pewno nigdzie nie ma takiej odpowiedzi, bo Ty tak chlapnąłeś?

Nie ale Brodaty też już nam na to nie odpowie a móglby wiedzieć.

Jednak tak go tu naciskano za jego profesję, że się w końcu sam stąd wyautował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak go tu naciskano za jego profesję, że się w końcu sam stąd wyautował.
A któż go niby naciskał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak tak go tu naciskano za jego profesję, że się w końcu sam stąd wyautował.

Myślisz, że duma urażona?

Nie, On nie taki delikatny ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.