Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję zacząć od problemów, które da się rozwiązać bez-kosztowo.

Zobaczcie ile stron na forum zajął temat badania powypadkowego. Okazuje się, że na kontrolach 70% to nieprawidłowości interpretacyjne.

 

Dokładnie też tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zauważyć, że w Niemczech też nie wszystko jest tak OK....

Ja zauważyłem, że najbardziej NIE OK jest w pojazdach, które z Niemiec wyjeżdżają do Polski, coś w tym jest,,,

 

[ Dodano: 07-02-2013, 10:49 ]

A przepraszam - niby na jaki podstawie możemy sobie czegoś nie rejestrować,

Na podstawie naszych przepisów chociażby, ileż to razy WK przymyka oko na argument "skoro w Niemczech to przeszło" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w Niemczech to przeszło

Odkąd jesteśmy w UE jest to bardzo rzeczowy argument niestety.

 

[ Dodano: 07-02-2013, 10:56 ]

Ja zauważyłem, że najbardziej NIE OK jest w pojazdach, które z Niemiec wyjeżdżają do Polski, coś w tym jest,,,

 

To już nie ma znaczenia gdzie jedzie - czy do Polski, czy na Białoruś... Ważne, że ktoś to u nich jednak puszcza w sposób, który nawet u nas by mnie przeszedł... Więc tak różowo i przejrzyście tam nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zatem dokonać gruntownej przebudowy przepisów pod kątem zwiększenia ich przejrzystości i jednoznaczności."

 

Tylko kto ma to zrobić????I kiedy????I ile będziemy czekać????Jeśli cały czas tylko nowelizacje,a stare sprawy nie wyjaśnione.I tak brniemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajecie sobie panowie sprawę z tego ile kosztuje podpięcie oddzielnych urządzeń firmy UNIMETAL w linie diagnostyczną sterowaną jednym centralnym komputerem? Jak ja się dowiadywałem to koszt od 20 do 25 tysięcy złotych !!!

 

Tu powinien wkroczyć TDT. Jakby zagrozili nie wydaniem nowych certyfikatów (bo taka modyfikacja mogła by ich wymagać) to cena błyskawicznie spadła by do kilku tysięcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 napisał/a:

Zdajecie sobie panowie sprawę z tego ile kosztuje podpięcie oddzielnych urządzeń firmy UNIMETAL w linie diagnostyczną sterowaną jednym centralnym komputerem? Jak ja się dowiadywałem to koszt od 20 do 25 tysięcy złotych !!!

 

 

Tu powinien wkroczyć TDT. Jakby zagrozili nie wydaniem nowych certyfikatów (bo taka modyfikacja mogła by ich wymagać) to cena błyskawicznie spadła by do kilku tysięcy...

 

Ale co by na tym zyskało TDT?Skończyły by się kontrole i straszenie zamknięciem stacji, bo wystarczyło by tylko przesyłac dane tak jak w CEPie i to nie było by im na rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy - odbiegamy od tematu,

 

podpięcie urządzeń = zamkniecie niektórych stacji - nie ważne, nie o tym temat

 

kontrole TDT - kto kontroluje lekarza w gabinecie? kontrole przez TDT - zaczynają dochodzić do jakiś absurdów - pod wpływem stresu możesz pozbawić się pracy, czy tak powinno być? ..............

 

ale znowu nie na temat, przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrole TDT - kto kontroluje lekarza w gabinecie? kontrole przez TDT - zaczynają dochodzić do jakiś absurdów - pod wpływem stresu możesz pozbawić się pracy, czy tak powinno być? ..............

Zgadzam się z Tobą,ale nam chyba nie wolno oponować ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam chyba nie wolno oponować
podczas kontroli na pewno nie wolno, ale na forum............................dlaczego nie? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto kontroluje lekarza w gabinecie?

Nikt ale w przypadku lekarzy to działa w druga stronę, tz jak lekarz jest kiepski to ma mniej pacjentów i nie zarabia kasy a jak diagnosta jest ślepy to ma wiekszy dochód i więcej zadowolonych klientów :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł 12

Diagności

1. Badania przydatności do ruchu drogowego prowadzone są przez diagnostów

spełniających minimalne wymogi w zakresie kompetencji i wyszkolenia

ustanowione w załączniku VI.

 

Artykuł 13

Zatwierdzanie stacji kontroli pojazdów i nadzór nad nimi

1. Organ nadzoru wykonuje co najmniej zadania przewidziane w załączniku VII pkt 1,

oraz spełnia wymogi określone w pkt 2 i 3 tego załącznika.

 

Czy masz namiar na te załączniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam chyba nie wolno oponować
podczas kontroli na pewno nie wolno, ale na forum............................dlaczego nie? :D

Wam wszystkim zostało tylko na forum, bo co ustalą bez was to wy wykonacie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.K.P-POZNAŃ napisał/a:

Czy masz namiar na te załączniki?

 

Trzeci link .

Dwa pierwsze linki były już podawane ,ja polecam trzeci i plik pdf .

Tak to jest jak sie nie wykonuje poleceń :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe .Od kiedy ma być wdrożone.

Niektóre rzeczy, mam nadzieję że nigdy!

Wideorejestracja przebiegu badania? :shock:

Jaka jeszcze inna grupa zawodowa jest traktowana tak podejrzliwie, że trzeba rejestrować wykonywane przez nich czynności?! :evil:

Czy na wykonanych nagraniach będzie widać nadmierne luzy w zawieszeniu, pęknięte resory i ubytki powietrza?

Bzdura i nieuprawnione ograniczanie naszej wolności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np Policja :evil:

 

Aha...

Ciekawe co mamy wspólnego ze służbami mundurowymi?

To może środki przymusu bezpośredniego też nam dadzą i będą patrzeć czy prawidłowo je stosujemy?!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek1 - nie wiem o co tobie chodzi :?:

Jak wprowadzono, że zmiany konstrukcyjne trzeba fotografować to nik nie miał problem

- właściciele, że muszą kupować aparat

- diagności, że nie są fotografami

- programiści, że ich program tego nie zrobi

- itd

 

Nie od dziś wiadomo, że są pretensje do diagnostów, że robią "lewe" przeglądy - więc co Ci szkodzi pstryknąć zdjęcie na początku badania i je załączyć?

Jeżeli to będzie obowiązek ustawowy - to może służyć jako dowód.

 

Więc o co to "larum"

Możesz poszerzyć o co Tobie chodzi?

Czy chcesz sobie tylko pogadać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszerzyć o co Tobie chodzi?

Czy chcesz sobie tylko pogadać?

A czy czytasz to co piszę? :!:

Piszę o wideorejestracji przebiegu badania, co uważałbym już za nadużycie, z powodów które już wymieniłem.

Dokumentacja zdjęciowa?

Może to i jest jakiś pomysł.

Natomiast u podłoża takich pomysłów leży jednak założenie że jesteśmy jakąś szczególnie zakłamaną grupą zawodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli chodzi o Video- rejestrację - to jak ty to sobie wyobrażasz, że będziesz chodził z kamerą w "oku" (na kasku) - czy może kamery co metr rozstawione?

 

Napisz co masz przeciwko kamerą na kasach w sklepie? - co to jest i czemu służy?

Napisz co masz przeciwko kamerze filmującej przejeżdżający pojazd po kanale?

(robieniu zdjęć na kanale samochodowi, który przyjechał na przegląd? - w kontekście istniejącej już metodologi zmian konstrukcyjnych)

Osobiście widzę same zalety.

 

[ Dodano: 08-02-2013, 11:36 ]

Natomiast u podłoża takich pomysłów leży jednak założenie że jesteśmy jakąś szczególnie zakłamaną grupą zawodową.

Czy na pewno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ile stron na forum zajął temat badania powypadkowego.

A to już zakończona dyskusja?

 

[ Dodano: 08-02-2013, 12:04 ]

Napisz co masz przeciwko kamerą na kasach w sklepie? - co to jest i czemu służy?

Nic nie mam przeciwko bo to jest dobrowolny monitoring.

 

Napisz co masz przeciwko kamerze filmującej przejeżdżający pojazd po kanale?

(robieniu zdjęć na kanale samochodowi, który przyjechał na przegląd? - w kontekście istniejącej już metodologi zmian konstrukcyjnych)

Przymusowy monitoring vs zdjęcia po zmianach konstrukcyjnych?

Nie widzę związku.

 

Natomiast u podłoża takich pomysłów leży jednak założenie że jesteśmy jakąś szczególnie zakłamaną grupą zawodową.

Czy na pewno?

najpewniej z tylko z powyższych przyczyn można uważać że:

Osobiście widzę same zalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować Panów, że jako organizacja uzurpująca sobie prawo do reprezentacji środowiska diagnostów, decyzją zarządu popieramy robienie zdjęcia (na stacji) podczas badania okresowego.

 

Jeżeli środowisko diagnostów, piszące na tym forum jest przeciwne proszę o wyrażenie opinii wraz z argumentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co masz przeciwko kamerą na kasach w sklepie? - co to jest i czemu służy?

Nic nie mam przeciwko bo to jest dobrowolny monitoring.

Dobrowolny - ale się uśmiałem :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.