Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

blakop -> tak od przyszłego miesiąca. A gdzie Wam wyskakuje informacja że ktoś jest członkiem?

A czy ktoś z Was należy do Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich Szanownych kolegów, słuchajcie jesteśmy właśnie po dwu dniowym szkoleniu dla diagnostów w Karpaczu z udziałem Pana Jerzego Króla Naczelnika Wydziału Warunków Technicznych Departamentu Transportu Drogowego Ministerstwa Infrastruktury. Spotkanie było na niespotykanie wysokim poziomie i zostały nam w prostym języku przedstawione przepisy które mają zostac wprowadzone, osobiście jestem przerażony i nie możemy tego tak zostawic, licze tu na wsparcie Wasze i zapoznanie się z nimi na stronie departamentu, ogólnie mówiąc mamy już ciepło, ale może trzeba zrobic trochę szumu wokół poniewaz to my zostaniemy czarnymi owcami, jedną rzeczą jest absurdalna koniecznośc rozszerzania uprawnień do pełnych przez diagnostów którzy ich nie mają- departament otrzymał info ze jest ich ok 100 w całym kraju i dopiero tam Pan naczelnik otworzył oczy :shock: że jest w błędzie,ponieważ nikt nie zgłosił sprzeciwu wcześniej że jest inaczej, następna rzecz to planowane kontrole przez TDT po 4 na każdą stacje w roku, oraz badania po upływie roku i miesiąca, cena 200procent pobierana przez nas i połowa odprowadzana do TDT :razz: to my robimy badanie a TDT odbiera nam połowe tej pobranej kwoty. Moja głowa jest na to mała, lecz myśle że jest tu ktoś kto nas wspomoże w tych trudnych chwilach i wymyślmy coś konstruktywnego zanim nas wszystkich pozamiatają, pisanie na forum nic nie da, może OSDS, lub inna formacja podejmie temat, raport nik nas obsmarował nieżle, pokażmy ludziom że diagnosta na stacji nie jest ich wrogiem tylko jest wymuszane na nim to co robi, pewnie zaraz zostane przez niektórych wyśmiany ale jest nas troche i zacznijmy coś robic, dla Pana Jerzego Króla naprawde wielkie dzięki za przedstawienie nam wszystkiego jasno i świetny dialog, jedyna osoba która potrafiła nas wysłuchac ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może OSDS, lub inna formacja podejmie temat

OSDS już dawno podjął...

Tylko czy diagnostów to interesuje???

 

[ Dodano: 09-04-2017, 21:07 ]

pisanie na forum nic nie da,
zacznijmy coś robic,

Nic dodać,nic ująć :ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną rzeczą jest absurdalna koniecznośc rozszerzania uprawnień do pełnych przez diagnostów którzy ich nie mają- departament otrzymał info ze jest ich ok 100 w całym kraju

Oj chyba jest ich więcej, może o 1000 chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie mówiąc mamy już ciepło

To nie my mamy ciepło, tylko poczta ma gorąco. Skoro w trakcie kontroli diagności nie potrafią wykonać elementarnych czynności, to co robią na co dzień? Jak czytam o kontrolach NIKu, wyrokach sądowych gdzie diagnosta nie wykonał podstawowych obowiązków i jeszcze się odwołuje od odebrania mu uprawnień..., wybaczcie, ale nie szkoda mi ludzi, którzy nie potrafią wykonywać swojego zawodu. To co niebawem nastąpi, mam nadzieje, że wyprostuje ten system, a wszelkiej maści kowalstwo zostanie usunięte raz na zawsze. Kary dla przedsiębiorców może wreszcie spowodują, że prawdziwy diagnosta będzie miał poszanowanie, albo taka poczta zostanie zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna osoba która potrafiła nas wysłuchac
i co to dało - byłem wiele lat temu na wielu szkoleniach z udziałem tego pana i też słuchał i pojechał do swojej warszawki i cisza pozostała po tym co wysłuchał i dalej nic nie zmienił..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badania po upływie roku i miesiąca, cena 200procent pobierana przez nas i połowa odprowadzana do TDT :razz:
Albo ja czegoś nie doczytałem, albo w nowym projekcie brak jest badania dla "spóźnialskich", a pojawił się zapis o obligatoryjnym mandacie w kwocie 500 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następna rzecz to planowane kontrole przez TDT po 4 na każdą stacje w roku, oraz badania po upływie roku i miesiąca, cena 200procent pobierana przez nas i połowa odprowadzana do TDT :razz: to my robimy badanie a TDT odbiera nam połowe tej pobranej kwoty.

 

Może coś przeoczyłem ale w najnowszym projekcie nie ma kary jak ktoś sie spóźni z badaniem ponad miesiąc. Chyba się z tego wycofali. Kontrole były, są i będą i należy się cieszyć że być może tylko 4 w roku a nie jak wcześniej planowali każda stacja przynajmniej raz w miesiącu. Jak będzie naprawdę dowiemy się już niedługo, przepisy powinny być uchwalone do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowie pytanie, które już kiedyś padło i przepadło.

 

Co dla zwykłego kowalskiego zmieni ustawa?

 

50% pojazdów obecnie jeżdżących po drogach pójdzie na złom. Oj braknie 500+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% pojazdów obecnie jeżdżących po drogach pójdzie na złom.

A skąd takie wnioski?

Ja bym napisał, że 50% będzie jeździło bez przeglądów. Obecnie jeździ 35% zgodnie ustaleniami NIK. - bo tyle nie przechodzi (przystępuje) badań, a to jest dużo większy wskaźnik niż w Niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500pln za brak badań technicznych oraz prawny zapis odpowiedzialności właściciela za stan techniczny pojazdu...

 

Jako przeciętny Kowalski spytam - 500zł MKK w sytuacji gdy trafi nas policja/itd/sg na drodze czy z automatu? Brak OBT w cepiku i udają się mundurowi do pana Kowalskiego mimo że pojazd nie jest w ruchu (np stoi w garażu). Obecna władza nie jedno spierniczyła to i tu może coś pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KETIW 50 % to są te auta co nie przejdą przeglądu a po drogach i tak będą jeździć, bo ta są pojazdy klientów, co tylko na ryby i do lasu jeździ bo tak się tłumaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moje pytanie było w jakimś celu.

Skoro obecna władza tak strasznie dba o swoich suwerenów to pytam dlaczego robi im takiego psikusa. Oni dobrze wiedzą że polskie społeczeństwo to nie niemieckie i Polacy nie jeżdżą nowinkami technicznymi. Teraz jak taki starszy pan i pani dowie sie że ich ulubiony leciwy samochód ma trafić na żyletki bo nikt nie przepuści kropli oleju z silnika to co? Następne wybory też ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50% pojazdów obecnie jeżdżących po drogach pójdzie na złom.

A skąd takie wnioski?

Ja bym napisał, że 50% będzie jeździło bez przeglądów. Obecnie jeździ 35% zgodnie ustaleniami NIK. - bo tyle nie przechodzi (przystępuje) badań, a to jest dużo większy wskaźnik niż w Niemczech.

 

35% jeździ bez przeglądów. A Co z tymi, co mają "fałszywe" pieczątki? Licząc jednych i drugich nadal wychodzi 50%, jak nie więcej. Rozumiem tych, co po prostu zapomną dzień, ale Ci co celowo nie robią badań zagrażają sobie i innym. Lepiej wykonać dokładny przegląd u dobrego diagnosty (komercja) i nie bać się kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba tam jest rygorystycznie i promocyjne za jednym zamachem: ;)

 

Z racji tego, że nasza Stacja Kontroli Pojazdów słynie z rygorystycznych i dokładnych przeglądów samochodów w dniu 01.09.2016 Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów [...] wprowadza znak jakości.

 

Każdy klient wykonujący w naszej stacji przegląd otrzyma specjalny hologram. Hologram ten oznacza, że samochód został należycie sprawdzony pod kątem stanu technicznego. Taki hologram umieszczamy na okładce dowodu rejestracyjnego lub tablicy rejestracyjnej.

 

Dzięki takiemu znakowi dużo łatwiej jest sprzedać samochód a nowy nabywca ma pewność stanu technicznego i zawsze może zwrócić się do nas w razie jakichkolwiek wątpliwości.

 

Hologram ten jest też znakiem rabatowym w naszej firmie, każdy posiadacz takiego hologramu może liczyć na zniżki oraz korzystać z promocji w ramach dodatkowych przeglądów.

 

Też tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.