Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli będzie ktoś analizował to co trafia do CEPIK-u to może to wiele zmienić (np. mogą skończyć się OBT wykonane w 5 minut).

Powinny się, a nawet muszą się skończyć.

Z tego co wiem system będzie pozwalał rozpocząć kolejne badanie co 40 minut.

 

Ktoś to potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Z tego co wiem system będzie pozwalał rozpocząć kolejne badanie co 40 minut.

 

Ktoś to potwierdzi?

 

Czyli dalej w stylu, co sie komu wydaje, zdaje...

 

To co sie komu wydaje, to tak naprawdę nieistotne.

Ważne do czego te zmiany mają doprowadzić i co tak naprawdę z tego wyniknie.

 

Ale to juz pytania do osób piszących owe projekty.

Bo kto zapewni czy nie są pisane na czyjeś zamówienie (ładniej zwane lobbingiem), a tylko pod płaszczykiem dbanie o BRD ?

 

Tyle, że mnie to tez sie wydaje, zdaje ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem system będzie pozwalał rozpocząć kolejne badanie co 40 minut.

 

Ktoś to potwierdzi?

W sobotę byłem na szkoleniu ITS to była mowa o zdroworozsądkowym podejściu, nie będzie żadnych ram czasowych (średnio sprawny diagnosta okresowe osobowego robi 20-25 minut), logiczne jest że okresowe z gazem trwa dłużej niż vat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"]

...Z tego co wiem system będzie pozwalał rozpocząć kolejne badanie co 40 minut.

skąd takie wieści że co 40min? możesz co 5 min kolego ale uważam że to nie było badanie techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekd2 napisał/a:

...Z tego co wiem system będzie pozwalał rozpocząć kolejne badanie co 40 minut.

 

Ktoś to potwierdzi?

System nie bedzie ograniczał rozpoczecia kolejnego badania po 40 minutach.

Bedziesz go mógł zawiesić - mozesz wrócić do tego badania np po godzinie ( bedzie ono wisieć w zakładce < w trakcie> (program xxx) i w tym czasie możesz zacząć kolejne badanie , lub drugi diagnosta może zacząć kolejne badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakim narzędziem będzie dysponował TDT. Forma systemu CEPIK 2.0 jest taka, że wygenerowanie "podejrzanych" SKP ze względu na czas BT, czy wykonanie w krótkim czasie OBT z wynikiem P pojazdu, króty na innej SKP miał N, zajmie kilka minut. Dlatego radzę rzetelniej podchodzić do swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zaraz po wprowadzaniu nowych przepisów dziennikarze z kamerkami ukrytymi w okularach albo guzikach będą jeździć po SKP i nagrywać "czy nowe przepisy się przyjęły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszą potem o nierzetelnych diagnostach co to zdjęć nie robią, przeczyta takie wypociny diagnosta wątpliwej wiedzy i zada pytanie na forum jak to z tymi zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest napisane ,że trzeba wydać zaświadczenie?

Wg planowanych regulacji to zaświadczenie będzie certyfikatem potwierdzającym wykonanie OBT zatem bez zaświadczenia klient nie wyjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest napisane ,że trzeba wydać zaświadczenie? Do tej pory jakoś nie wszyscy drukowali a badanie jakoś kończyli :?

A co pisałeś na innym poście , że

Ja trzymam się tylko tego:

"§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu."

 

I nie zagłębiam się - wydawanie,wydrukowanie....

 

Czyli chcesz wystawiać zaświadczenie czy nie chcesz już to chyba kiedyś było wyjaśniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co pisałeś na innym poście ,

Wiem co pisałem i podtrzymuję to co pisałem.

już to chyba kiedyś było wyjaśniane

Jaki konkretnie przepis zmieni się po 13 listopada,że to stanie się nagle takie oczywiste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie wystawia je dla siebie tylko dla klienta

Powiedz to tym

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=282773#282773

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=282795#282795

Zadam jeszcze raz to pytanie:

Jaki konkretnie przepis zmieni się po 13 listopada,że to stanie się nagle takie oczywiste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kurant2000 - to ja Ci powtórzę swój wpis z poprzednich tematów. To nie jest tylko MÓJ wpis. Zwyczajnie klientów SKP jakby tu mało...:

 

Robię przeglądy w różnych częściach kraju. Zaświadczenia nie dostałem ani razu. Nawet nie zapytano czy chcę...

 

Zatem przyłączę się do pytania Grzegorza:

 

Jaki konkretnie przepis zmieni się po 13 listopada,że to stanie się nagle takie oczywiste?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odpowiem pytaniem na pytanie

po co jest ten zapis pkt 2 ?

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz w przypadkach, o których mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia dokument identyfikacyjny pojazdu;

3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia, zamieszczając stosowne adnotacje w zaświadczeniu o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.";

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.