Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

po co jest ten zapis pkt 2 ?

Nie wiem-może po to żeby "wirtualnie drukować" jak sam wcześniej powiedziałeś że się da.

Mnie tylko zastanawia cały czas i nie mogę uzyskać odpowiedzi, jaki to konkretnie przepis się zmieni po 13 listopada,że diagnosta musi wydać zaświadczenie bo inaczej nie zakończy badania.

Dla przypomnienia

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=283470#283470

A może diagności sami szukają sensacji tam gdzie jej nie ma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem tak. Być może w jakimś znaczącym okresie czasu po 13 listopada (proszę mnie nie pytać jaki to okres - no na pewno nie tydzień) coś się zmieni. Niewiele, ale może jakieś niuanse...

Ale na zapowiadaną rewolucję bym nie liczył, bo przecież większość Diagnostów i tak nie wie o nadchodzących zmianach i będzie robiło jak do tej pory. Być może nawet przez dłuuugi czas 8)

 

A dowody na to mamy na tym forum przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po 13 listopada żadne przepisy się nie zmieniają wchodzi tylko system CPPiK 2. Do którego będzie podpiętych 60 podmiotów.

Nowe przepisy wejdą w życie jak ogłoszą nową USTAWĘ prawdopodobnie w następnym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę te zmiany ja tam nie odważe się wziąć pieniędzy za przegląd wcześniej i wypisać negatyw nie chce mieć powybijanych szyb w SKP i kłótni z klientami w ogóle te zmiany coś mi się wydaje że doprowadzą że ludzie w ogóle nie będą robić badań technicznych no bo po co jak za to nie ma praktycznie żadnych kar.Sam bym nie robił jak bym miał słaby pojazd tylko bym jeździl zresztą widze z praktyki jak przyjeżdzaja to nawet kilka lat przerwy w badaniach a jak ustawodawca będzie zaostrzał to pewnie coraz więcej ludzi będzie jeździło bez przeglądu bravo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę te zmiany ja tam nie odważe się wziąć pieniędzy za przegląd wcześniej i wypisać neg .

a ja biore juz od 3 lat przed BT i nie ma problemu przy N

wyslij kopie tej wypowiedzi na STAROSTWA lub TDT>.

a potem sie dziwimy ,ze jest taka nagonka prasy na Diagnostów.Zenujące!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę te zmiany ja tam nie odważe się wziąć pieniędzy za przegląd wcześniej i wypisać negatyw .

Pobierasz dane z CEPIK2 więc jest to oficjalne rozpoczęcie badania o którym wiesz nie tylko Ty i klient ale wszyscy zainteresowani i jak uzasadnisz przerwanie badania? Rozpoczynasz badanie i ono musi się jakimś wynikiem zakończyć do każdego badania pobierasz opłatę na CEP (nawet badanie haka) więc jakiś wynik musisz zaznaczyć. Skoro nie chcesz pobierać bo klient się obrazi Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pic na wodę te zmiany ja tam nie odważe się wziąć pieniędzy za przegląd wcześniej i wypisać negatyw nie chce mieć powybijanych szyb w SKP i kłótni z klientami .

WTF? Trzymajcie mnie gość sie boi wystawić N bo klient bedzie krzyczał ha ha. A gdzie to taka wzorowa stacja bo po wpisie jasna sprawa że nigdy tam Nki nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bałbym się wystawić ludzie by zamęczyli jak bym wziął kasę i negatyw jak już widzę że bardzo słaby to mówie co ma zrobić ewentualnie sami na warsztacie robimy ale wziąć kasę i negatyw żadne przepisy mnie do tego nie zmuszą i myśle że dużą rzesze diagnostów szczególnie w mniejszych miejscowościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że około 1000 stacji nie wystąpiło jeszcze o certyfikat więc nie zdążą już do 13 listopada bo procedura trwa około miesiąc, a pozatym ich świadomość jest taka że w ogóle nie wiedzą że coś się zmienia i muszą wystąpić o certyfikat i VPN do cepik 2.0.

 

Tak naprawdę gdyby nadzorca czyli starostwa ostro podeszły do sprawy to by mogły zamknąć te stacje które po 13 listopada robią badania bez CEPIK 2.0. I przy okazji wycieło by się te stacje bo i tak jest ich za dużo, ponad 4500 w Polsce. A tysiąc nie ma certyfikatu na dziś dzień :D

 

I skorzystały by na tym rzetelne stacje które się przygotowały do zmian i wszystko ogarnęły.

A jeśli Ci co od 13 listopada będą robić po staremu i nie poniosą konsekwencji za złe działanie, bez Cepik 2.0 no to sorry ale po co w ogóle się starać, szkolić, interesować zmianami przepisów. Skoro inni tego nie robią i zero konsekwencji z tego będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mama19787 znowu będziesz mówił, że inni też tak robią jak ja, a tylko mnie nakryli. Musiał mnie ktoś podpieprzyć, bo niemożliwe , że tyle lat robiłem w ten sposób i było dobrze. :evil: I winę będziesz zwalał na innych tylko nie na siebie. :zzz: Opanuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli Ci co od 13 listopada będą robić po staremu i nie poniosą konsekwencji za złe działanie, bez Cepik 2.0 no to sorry ale po co w ogóle się starać, szkolić, interesować zmianami przepisów. Skoro inni tego nie robią i zero konsekwencji z tego będzie

 

A ile stacji jest w Polsce, które nigdy nic nie wysyłały do obecnego cepiku?

A ile jest "stacji" w Polsce, które nie są stacjami, a robią przeglądy?

 

Są jakieś konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stacje bez odbiorów, bez poświadczeń TDT bez tysięcy innych wymaganych rzeczy i DZIAŁAJĄ.

A organy nadzoru tego nie widzą i co najwyżej znowu im się "dostanie" w jakimś raporcie NIK, z którego żadne bezpośrednie konsekwencje i tak dla nikogo nie wynikły.

 

Sorry - taki mamy klimat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie lepiej jakby TDT to nadzorował to by nie mieli skrupułów uwalić te 1000 stacji, które olewa sobie sprawę po całości. Niektórym się już niedługo będą kończyć ceryfikaty bo występowali na samym początku czyli 1,5 roku temu a ci jeszcze nie dali rady i żyją w nieświadomości że nic się nie zmienia. Ja też niestety jestem za tym aby tysiąc stacji uwalić bo aż tyle na rynku nie jest potrzebne. I nadarza się akurat dobra okazja by się ich pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.