Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy nie będzie za późno :P

 

Ministerstwo już podjęło kroki, żeby Prezesa zamknąć.

 

Bez pardonu napisało dochodowy interes - być może i miejsce pracy sobie szykują w dochodowej instytucji - zysk o 200 mln ;)

 

A przedsiębiorcy niech się zajmą przygotowywaniem pojazdów - może na coś im się przyda ten stary sprzęt ze stacji.

 

A zapomniałem - kilka stacji przetrwa jeszcze jakiś czas - z organizacji Stacji Diagnostycznych.

 

No i wreszcie będzie jeden słuszny program - z dostępem do homologacji ::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym czytaniu. Włos na głowie się jeży. Diagności będą mięsem armatnim a TDT staje się panem i władcą w temacie badań technicznych. Za pieniądze kierowców zbierane przez SKP wybuduje swoje stacje nie podlegające kontroli, jednocześnie będzie kontrolował diagnostów i zabierał im uprawnienia. W ten sposób w białych rękawiczkach zmuszą prywatnych właścicieli do zamykania SKP bo nie będzie diagnostów na rynku. Przetrwa może 30% obecnych diagnostów a 70% w ciągi najbliższych 5 lat straci uprawnienia. Stacje będą państwowe (TDT) z max 30% udziałem stacji prywatnych. Do tego próbują zamknąć usta stowarzyszeniu diagnostów (OSDS) przez postępowania prokuratorskie za wcześniejsze ujawnienie projektu. Metodami działania Ministerstwa zmierzamy w kierunku Rosji a podobno jesteśmy w UE. Kłamstwem jest, że wprowadzone zmiany dostosowują do wymogów dyrektywy. My już dawno wymogi spełniamy tylko odpowiedzialność posiadacza za stan techniczny pojazdu, niezależność pracy diagnosty, wymogi i szkolenia diagnostów jest do wprowadzenia. To nie jest projekt ustawy to jest skok na kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są "diagności" co tylko "klepią" i im jest dobrze tak jak jest.Ale ich dni są policzone.....

I niestety moje oczy muszą na to patrzeć... Odliczam te dni...

wstąpić do OSDSu.

Po ostatniej i nie pierwszej akcji w firmie, bez zastanowienia wypełniam deklarację!

Sam, bez wsparcia, zjedzą mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zastanowienia wypełniam deklarację!

Pierwszy ocalony.Kto następny?

Sam, bez wsparcia, zjedzą mnie...

Tak jak OSDS potrzebuje wsparcia tak i diagności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest projekt ustawy to jest skok na kasę.
i znów kosztem kierowców i właścicieli stacji - już ponosimy całkowite koszty związane z cepikiem - przesyłanie co miesięcznych sprawozdań i wykonywanie przelewów -a teraz dojdzie sprawozdanie na fundusz i wykonywanie przelewów i za własne pieniądze - policzyć to w ciągu paru lat uzbiera się pewna sumka...... :shock::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym czytaniu. Włos na głowie się jeży.

Jak dla mnie niektóre zapisy niezgodne z konstytucją.....

O na taki się natknąłem:

 

"Art. 86j. 1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów, w celu zapewnienia

obiektywizmu i wysokiej jakości badań technicznych, sprawuje Dyrektor

Transportowego Dozoru Technicznego."

 

Można być obiektywnym mieć nadzór nad

"Art. 86. 1. Badanie techniczne przeprowadza się na:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów,

2) okręgowej stacji kontroli pojazdów, albo

3) stacji kontroli pojazdów Transportowego Dozoru Technicznego.

 

Sędzia we własnej sprawie? Czy raczej państwo w państwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetrwa może 30% obecnych diagnostów a 70% w ciągi najbliższych 5 lat straci uprawnienia.

Ja akurat chciał bym doczekać tego momentu. Nawet tego momentu aby 10% diagnostów straciło uprawnienia na co jednak szansy raczej nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam jednego, że te 10% to będą nie ci, którzy powinni.
Ano, nikt ci nie pamięta że sto rzeczy zrobiłeś dobrze ale to że jedną zrobiłeś źle, niestety. :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, nikt ci nie pamięta że sto rzeczy zrobiłeś dobrze ale to że jedną zrobiłeś źle, niestety.
i to jest sedno -takie ogólnie jest życie....
Ja się obawiam jednego, że te 10% to będą nie ci, którzy powinni.
ja też tego się obawiam :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nikt nie porusza tematu, że TDT wyciąga z kieszeni podatnika 4 zł, tylko że diagności źle wykonują badania. Ale jak będzie je robił pracownik TDT to już będzie idealnie i sprawność pojazdów po badaniach będzie wynosiła co najmniej 105%. ;D Temat podobny jak wtedy gdy powstawała ITD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RMFfm też było o niesprawnych autobusach szkolnych
we wszystkich dostępnych wiadomościach , nawet regionalnych - jak zwykle jak co roku gadanie -a tak zahaczyć stację kontroli gdzie takie pojazdy przechodzą -wiadomo wycieki ,światła to może zepsuć się w każdej chwili -ale poważne usterki nie robią się z minuty na minutę........ :cool::x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zahaczyć stację kontroli gdzie takie pojazdy przechodzą

 

Chodzi o to że nikomu się nie chce :razz: .

 

Pogoniłem ostatnio "mocno" skorodowany autobus i co z tego jak w tym samym dniu miał zrobione badanie na innej SKP. Noż k..wa ja nie jestem może mocno "restrykcyjny" ale ten co to przybił to już jakiś wariat :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten co to przybił to już jakiś wariat
Patrząc na to co sie dzieje to oczywiscie mozna wnioskować ze faktycznie coś z nim nie teges...Jednak jak nie wiadomo o co biega to wiadomo ze zawsze o $$$$$$$...niestety... :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.