Skocz do zawartości

Przyszłosc badan technicznych


rafpuk

Rekomendowane odpowiedzi

Po co wymyślać ?? System który mamy nie jest taki zły, Tylo każdy musi robic to co do niego należy. Fajnie że są te grupy, spotkania ,debaty itd ale może zamiast wymyślać zacznijmy egzekwować to co jest, bo jaki jest sens tworzenia czegoś co i tak nie bedzie egzekwowane?? Dlaczego myśle że nie będzie?? Bo widzę . Diagnosta udaje że robi OBT, starosta udaje że robi kontrole, policja udaje że kontroluje kierowców itd. gdyby ktoś chciał to przykładami mogę sypać. Każdy ma jakiś interes i go broni: ZPP chce inwigilacji SKP, PSKP chce zakazu budowy nowych stacji(albo likwidacji tych niezrzeszonych),lobby producentów aut- wycofania z ruchu pojazdów starszych niż X lat, UDS niezależności diagnosty od pracodawcy itd.

 

[ Dodano: 08-02-2013, 22:33 ]

Żeby nie było. Lata mi czy będą kamery na SKP ,byle by był na każdej.

 

[ Dodano: 08-02-2013, 22:41 ]

Co do ograniczenia ilości SKP to miało by to sens gdyby SKP były samodzielnym przedsiębiorstwem ale (przynajmniej w moim mieście) nowe stacje powstają przy serwisach i ze względu na wyposażenie poprawiaja jakość usług serwisowych, a serwis poprawia jakość badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś następnym który uważa, że "cnota sama się obroni"?

Bo już dawno dowiedziono że tak nie jest!

 

słowami poety ...

 

Cnota z okazją razem noc przespały,

cnoty nie było, kiedy rano wstały.

Jan Izydor Sztaudynger

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce raz trzeba zacząć od JASNYCH PRZEJRZYSTYCH PRZEPISÓW

Powiedz kto to ma zrobić, skoro Ci co powinni, wolą tematy zastępcze,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skpauto napisał:

Jeżeli średni czas wykonania badania wynosi około 0,5 godziny, to na zmianę można wykonać ich 16

 

Dario64 napisał:

W swoich rozmyślaniach poszedłem dalej ,wystarczy jedna wielostanowiskowa ,po co ponosić koszty utrzymania 6-8 jak jedna umieszczona na powiedzmy 2ha będzie tańsza w utrzymaniu .

 

no i mozna by jeszcze wysyłac wezwania do właścicieli pojazdów na BT na okreslony dzień i godzine :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mozna by jeszcze wysyłac wezwania do właścicieli pojazdów na BT na okreslony dzień i godzine

Albo godziny otwarcia skp do ostatniego klienta,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też mam kamerkę na stacji i mi nie przeszkadza, a tym co chcą podbić bez auta to pokazuje ją i dalej zazwyczaj nie dyskutują. Tylko wprowadzenie kamer wydaję się za dużym kosztem, ale np. te zdjęcia i tak je robimy przy zmianach czyli jakieś aparaty już są na stacjach i tak, tam gdzie np. szef naciska żeby robić bez pojazdu to diagnoście pomoże a tam gdzie diagnosta nie zrobi badania bez pojazdu to zrobienie fotki nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie atrapy kamer kosztowały 2 x 15 zł

 

A ja tam mam cztery kamery na stacji. I bardzo sobie chwalę. Teraz mamy mieć modyfikowany cały system monitoringu firmy i prawdopodobnie będę miał wymieniane na lepsze.

ScreenShot005.thumb.jpg.6fc1f38f5ef57991b04c18823cdffa3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednej stacji w ........przyjechali policjanci z zaświadczeniem o przeprowadzonym badaniu - sprawdzili rejestr z monitoringiem i okazało się że tego pojazdu nie było i....................nie było jeszcze paru. :razz:

 

w cale kolegów diagnostów nie żałuję, ale na własnym monitoringu zmoczyli .....................i swojej głupocie oczywiście też, a może przede wszystkim, ale nie o tym tutaj..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzili rejestr z monitoringiem

 

A na to powinni mieć nakaz, bo ot tak sobie to nikomu naszego monitoringu nie pokażemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mozna by jeszcze wysyłac wezwania do właścicieli pojazdów na BT na okreslony dzień i godzine :shock:

To co napisał skpauto i ja to takie ;co by było gdyby babcia miała wąsy .

Co do tego wzywania na godzinę, to są klienci którzy chcą się umawiać na konkretną godzinę żeby nie czekać w kolejce,niektóre stacje nawet mają to w swojej ofercie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są klienci którzy chcą się umawiać na konkretną godzinę żeby nie czekać w kolejce

 

No bardzo lubię takie telefony i oczywiście umawiam się, ale nigdzie nie zapisuję :D oczywiście klient żyje w przeświadczeniu że jest umówiony poprawia mu to jego samopoczucie, ale na koniec rozmowy telefonicznej dostaje informację że być może będzie trzeba parę minut poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo lubię takie telefony i oczywiście umawiam się, ale nigdzie nie zapisuję

Wiem że Dalton pochodzi z innej epoki i nie idzie z duchem czasu. :D

Postaram się odszukać info na które dzisiaj trafiłem szukając innego tematu .

Zobaczysz jak to ładnie ubrane jest w słowa . :D

 

[ Dodano: 09-02-2013, 22:30 ]

http://www.motobadania.pl/oferta-dla-skp/

- Kalendarz wizyt. W sposób prosty możesz efektywnie planować każdego dnia wizyty klientów w Swojej Stacji Kontroli

 

Pojazdów. Kalendarz pozwala również Twoim klientom indywidualne zapisanie się na wizytę wypełniając prosty formularz na Twojej stronie www.

No Dalton ,jesteś nieefektywny . :x:evil:

 

[ Dodano: 09-02-2013, 22:43 ]

W sposób prosty możesz efektywnie planować każdego dnia wizyty klientów w Swojej Stacji Kontroli Pojazdów.

Mam to wam przetłumaczyć z polskiego na nasze ?

Dopiero się zdziwicie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Dalton ,jesteś nieefektywny

 

No jak to nieefektywny :( przecież z każdym klientem się umawiam na godzinę jak sobie tego życzy, zawsze ma informację że jesteśmy umówieni, tylko nie zapisuję tego :evil: ale on o tym nie wie, a że u mnie przeważnie nie ma kolejek to klient jak przyjedzie i tak myśli że wszystko jest :ok jest na odpowiednią godzinę zaraz będzie miał badanie i nikt nie marudzi :cool:

 

A za linka dzięki być może skorzystam, choć on bardziej służy do przypominania o badaniu co i tak już robimy w formie listu około 2 tygodni przed badaniem (tylko dla klientów którzy wyrazili na to zgodę) oraz telefonicznie dzień, dwa dni przed terminem badania , więc nie pisz że działam nieefektywnie bo chyba działam bardziej efektywnie niż Ty :D:D:D:-P:-P a może nie ::? Czy Ty też przypominasz klientom dwa razy o badaniu ::?:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym dzienniku gazeta prawna jest artykuł o przyszłości SKP, ale mało konkretów to co wszyscy wiemy. Jeżeli ktoś ma taką możliwość to może być coś w TV Biznes o 9.35. Podobno wywiad z autorem artykułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radykalnie zaostrzone badania techniczne wyeliminują niesprawne pojazdy – informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

Teoretycznie każde auto podlegające przeglądowi technicznemu powinno mieć sprawdzone m.in. hamulce, zawieszenie, układ kierowniczy, oświetlenie i opony. W praktyce jest inaczej. Większość badań technicznych to fikcja.

W efekcie w Polsce tylko niecałe 2 proc. aut nie przechodzi badań technicznych, przy czym średni ich wiek to 15 lat. W krajach skandynawskich samochody są młodsze, a odsiewanych jest 25-30 proc. Na Łotwie nawet 50 proc.

Stacjom diagnostycznym przygląda się Ministerstwo Transportu. W resorcie powołano właśnie grupę roboczą, która do końca roku wypracuje rekomendacje do zmian w przepisach - zarówno tych dotyczących kontroli nad miejscami, gdzie bada się auta, jak i tych związanych ze stanem technicznym samych pojazdów.

 

O tym, że badania pojazdów to fikcja, diagności mówią otwarcie. "Mamy dobrych fachowców i najlepszy sprzęt, ale system nie zachęca do uczciwości" - przyznaje Leszek Turek, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. W efekcie zaostrzenia przepisów trzeba będzie zezłomować tysiące najstarszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... W kraju w którym pensja 400Eur/m-c to często szczyt możliwości, a system komunikacji publicznej praktycznie nie istnieje to bardzo dobre rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/679486,masz_starsze_auto_wkrotce_rzad_przerobi_je_na_zyletki.html

 

i jak zwykle ciekawe komentarze :lol:

 

 

oraz

 

Radykalnie zaostrzone badania techniczne wyeliminują niesprawne pojazdy. Zmian w systemie kontroli aut domagają się nawet diagności. W przeciwnym razie liczba wypadków z udziałem starych pojazdów nigdy nie spadnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakiej formie??

Nie wiem ale taki wniosek przedstawił PZPM ,a PISKP też widzi w tym problem. W moim mieście(200tyś mieszkańców) w 2011r było 8 SKP. Do końca tego roku będzie prawdopodobnie 15 SKP. Czy taki stan wpłynie na jakość BT ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale te stacje już są - opierają się na świętym, prywatnym prawie własności. To co niby teraz? Nacjonalizacja? Wywłaszczenie? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... W kraju w którym pensja 400Eur/m-c to często szczyt możliwości, a system komunikacji publicznej praktycznie nie istnieje to bardzo dobre rozwiązanie...

Czy niskie zarobki uprawniają do szaleńczej jazdy kupą złomu ?? Zresztą nie końiecznie szaleńczej i niekoniecznie złomem. Czy zużyte wycieraczki w starym CC 700 który jeżdzi 50 km/h na trasie dom-praca-market są zagrożeniem ?? Otóż są bo w czasie deszczu mogą skutecznie przyczynić się do potrącenia pieszego. Ilu ludzi bagatelizuje stan reflektorów lub wycieraczek ?? Czy narażanie czyjegoś życia można tłumaczyć niskimi zarobkami ?

 

[ Dodano: 11-02-2013, 09:29 ]

Czy taki stan wpłynie na jakość BT ??

 

na pewno :shock: nie

Dlaczego NIE ??? Przecież większość nowych stacji powstaje przy warsztatach ,a ich właścicielom zależy żeby auto po BT trafiło nawarsztat bo to generuje zyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.