Skocz do zawartości

Etapy egzaminów


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo będzie z tym badaniem jak z tym DBT skierowanego przez starostę pojazdu " co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych"

Jest rodzaj badania, pozycja w cenniku (5.1) tylko nie wiadomo jak wykonać to badanie bo nie ma jego opisu w DzU 996

 

Nie ma opisu w 996, bo takie badanie już od jakiegoś czasu nie istnieje po nowelizacji art. 81 PORD (bodajże we wrześniu 2009).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • spoxx2006

    68

  • Grzegorz Łódź

    59

  • mamil_km

    26

  • biker100

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie ma opisu w 996, bo takie badanie już od jakiegoś czasu nie istnieje po nowelizacji art. 81 PORD (bodajże we wrześniu 2009).

I o tym właśnie piszę... :ok

To badanie jest już zwykłym badaniem okresowym a tu się utrzymuje, że do jego przeprowadzenia trzeba mieć jakieś inne, niż tylko podstawowe uprawnienia. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenia nie nadążają za ustawą, nie są dopracowane w 100% szczegółów związanych z całym procesem dotyczącym problemy czy to BO, DBT jak również ze szczegółowym określeniem trybu postępowania podczas wykonywania przedmiotowych badań oraz dokumentów wystawianych po tych badaniach a co najważniejsze dokumentów niezbędnych do ich przeprowadzenia... można mnożyć przykłady, znaczna część problemów została już poruszona na szanownym forum. Przeraża mnogość interpretacji. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnogość interpretacji. :shock:

 

Mnie też :(

Ale jak jest z egzaminem, nadal używamy pojęcia pierwsze w kraju? Nadal używamy stwierdzenia, że podczas wykonywania I badania w kraju wykonujemy geometrię? Bo już się pogubiłem. :sad: Pytam ponieważ już kilka razy spotkałem się w materiałach z pytaniami kontrolnymi o przeglądzie przed rejestracją.

Zdaję sobie sprawę z tego, że życie jest życiem, a w naszym kraju nikt nie nadąża za pomysłami naszych polityków, nawet oni sami. Ale interesuje mnie na razie tylko egzamin. I właściwa dla komisji odpowiedź :P Wolałbym się nie wyłożyć na takim pytaniu, ponieważ wolę zostawić sobie margines błędu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale interesuje mnie na razie tylko egzamin. I właściwa dla komisji odpowiedź

W materiałach szkoleniowych znajdziesz mnóstwo nieaktualnych pytań i odpowiedzi, natomiast na egzaminie jeśli się takie w ogóle trafi to bardzo rzadko. Po prostu ucz się według przepisów.

podczas wykonywania I badania w kraju wykonujemy geometrię?

Geometrii nie wykonujemy, a badanie nazywa się różnie Cytat z PoRD "3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale interesuje mnie na razie tylko egzamin.

 

Jeśli moge Ci doradzić to ja uważam że jest to badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju.Podczas tego badania nie sprawdzasz geometrii auta.Dodatkowo wypełniasz DIP pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! :piwo

Może niektóre moje pytania wydają się głupie, ale staram się wszystkiego uczyć pod egzamin i stosować tok myślenia zbliżony do ludzi, którzy zasiądą w komisji z ramienia TDT. :cool:

A jak się mam nadzieję uda przebrnąć przez egzaminy, to wtedy już będę mógł poglądy dostosować do warunków rzeczywistości. :x:mrgreen:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektóre moje pytania wydają się głupie, ale staram się wszystkiego uczyć pod egzamin i stosować tok myślenia zbliżony do ludzi, którzy zasiądą w komisji z ramienia TDT. :cool:

 

Wcale nie są głupie.Żeby wszyscy uczący się do egzaminu tak dopytywali się jak Ty to większość miałaby zaliczony egzamin.A są tacy co tylko liczą na gotowe.Nic od siebie.Powinni brać od Ciebie przykład!!!!!!

Piwko dla Ciebie za chęć do nauki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wtedy już będę mógł poglądy dostosować do warunków rzeczywistości.
Obyś się nie pomylił..Mnie tez się tak zdawało ale zycie wszystko zmieniło... :x;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz dzięki, moja wiedzę to zweryfikuje egzamin 18.04 i nie jestem taki pewien czy się dobrze przygotuje.

 

Regan55 :-D hehee nie chodziło o nic strasznego typu "klepanie" wszystkiego, za ambitny jestem :x:D. Nawet rodzina stwierdziła, że ode mnie to się będą trzymać z daleka bo im dowody pozabieram :D. A poważnie to chodziło mi, że w życiu to nikt nie będzie mnie pytał o nazwy tego czy tamtego, ważne bym wiedział co robić. A z tego co czytam to na egzaminie można paść, za przekręcone słowo lub po prostu pomyłkę słowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wiedzę to zweryfikuje egzamin 18.04 i nie jestem taki pewien czy się dobrze przygotuje.

 

oj tam ot tam....nikt nie jest pewien :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w kolejnym pięknym, śnieżnym dniu zimy :razz:::claus

Chciałbym dowiedzieć się czy dobrze opanowałem, zagadnienie, które dziś przerabiałem.

Chodzi o nierównoległość i śladowość w geometrii kół.

A więc:

Nierównoległość, czyli inaczej zbieżność. Dopuszczalna wartość to 0,8% rozstawu osi.

Przykład: rozstaw osi: 2578 mm (VW EOS) = 20,62 mm dopuszczalnej zbieżności?

Nieśladowość to z moich informacji to różnica przesunięcia poprzecznego kół tylnych w stosunku do kół przednich. Dopuszczalna wartość tutaj to 2% rozstawu kół osi tylnej.

Przykład: rozstaw kół tylnych: 1553 mm (VW EOS)= 31,1 mm?

 

Znalazłem kilka pytań z tych zagadnień dlatego postanowiłem to zgłębić :-D Czy chociaż dobrze to wszystko zrozumiałem?

 

Aha i jeszcze takie małe pytanko. Przeglądy pojazdów ciężarowych przeprowadzamy od nowości co rocznie? Czy dotyczy to wszystkich "ciężarówek" tzn. N1,N2,N3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądy pojazdów ciężarowych przeprowadzamy od nowości co rocznie? Czy dotyczy to wszystkich "ciężarówek" tzn. N1,N2,N3?

 

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10.

 

6.Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli ciężarowe N2 i N3 i przyczepy pow. 3,5 T - corocznie od nowości?

 

Ciągnik rolniczy 3 lata a potem co 2 lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli ciężarowe N2 i N3 i przyczepy pow. 3,5 T - corocznie od nowości?

 

Ciągnik rolniczy 3 lata a potem co 2 lata?

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nierównoległość i śladowość w geometrii kół.

 

Z archiwum znalazłem coś takiego :) :

 

 

11.5.3.Pomiar śladowości kół poszczególnych osi

 

 

Jak wyżej.

 

 

Przekroczenie określonej przez

 

producenta pojazdu symetryczności ustawienia kół jezdnych między stronami lewą i prawą (śladowość kół). W wypadku braku danych nie więcej niż 2% rozstawu kół osi tylnej.

 

11.5.4.Pomiar równoległości osi pojazdu

 

 

Pomiar przeprowadza się urządzeniami lub przymiarem rurowym lub linkowym.

 

 

Przekroczenie określonej przez

 

producenta pojazdu dopuszczalnej nierównoległości osi pojazdu (różnicy między rozstawem osi z lewej i prawej strony pojazdu). W wypadku braku danych nie więcej niż 0,8% rozstawu osi.

 

 

http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-1999-81-917

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wielkie dzięki :!: Leci kolejne :piwo bo się należy.

Czyli dobrze myślałem, a teraz jestem pewien.

 

[ Dodano: 21-03-2013, 15:47 ]

Witam,

ja znów z pytaniami :D, bo kto pyta może popełni mniej błędów na egzaminie :-D

 

A więc:

1) Czy przy sprawdzaniu analizatorem spalin, pojazdu zasilanego gazem bierzemy pod uwagę tylko "CO"? Czy wszystkie parametry przewidziane dla danego "rocznika" tzn. "CH" i współczynnik lambda?

2) Czy jeżeli chodzi o ograniczniki to są różnice w wymogach?

Znalazłem w materiałach takie stwierdzenia "...wszystkich pojazdów samochodowych o DMC powyżej 12 T, zarejestrowanych po 31.12.1987r. oraz wszystkich pojazdów o DMC powyżej 3,5T i nieprzekraczających 12T, zarejestrowanych po 31.12.2007r..."- tabela ADR 9.2.5

a w materiałach nawet z tego forum znalazłem:"... ciężarowe i zestawy powyżej 3,5T do 12T DMC nie muszą mieć ogranicznika jeżeli I rej przed 1.10.2001r..." czyli wynika, że po tej dacie, już muszą mieć wszystkie.

Czy to znaczy, że ADR-y mają swoje wymogi, jeżeli chodzi o ograniczniki prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy przy sprawdzaniu analizatorem spalin, pojazdu zasilanego gazem bierzemy pod uwagę tylko "CO"? Czy wszystkie parametry przewidziane dla danego "rocznika" tzn. "CH" i współczynnik lambda?

 

Dzu poz 996 tabela 10.5 c)-wartości emisji zanieczyszczeń gazowych spalin nie może przekraczać dopuszczalnego dla danego pojazdu poziomu,zarówno przy zasilaniu gazem jak i paliwem bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

No tak, ale pytam bo znalazłem w pytaniach, że tylko "CO" a wydawało mi się właśnie, że wszytko musi się zgadzać, łącznie ze współczynnikiem lambda. Czyli np. w autach I rejestracja pow. 1.05.2004r. sprawdzamy również współczynnika dla pojazdów zasilanych LPG.

 

[ Dodano: 29-03-2013, 20:06 ]

Witam,

Znów przychodzę z porcją pytań do Szanownych kolegów :-D.

Mianowicie:

1) Czy dokument "opis zmian dokonanych w pojeździe dokonujemy tylko po wymianie silnika na silnik o innej pojemności, czy również po zamontowaniu haka?

2) Czy badania techniczne ciągnika "SAM" również wykonujemy najpierw po 3 latach a potem po każdych kolejnych 2 latach, czy corocznie jako pojazd marki "SAM"?

3) Jak stacja kontroli może wykonać badania marki "SAM"?

4) Czy jest obowiązek posiadania zagłówków w autobusach do 100 km/h?- bo nigdzie takiego obowiązku nie znalazłem.

5) które ustawy mówią o uprawnieniach podstawowych stacji kontroli wg. daty wpisania do rej. działalności? tzn. które stacje tak naprawdę mogą prowadzić jakie badania? Czy jest tylko związane z nadaniem symboli "literek" rodzajów badań?

 

[ Dodano: 29-03-2013, 20:09 ]

przyczepy pow. 3,5 T - corocznie od nowości?

 

Z wyjątkiem przyczep rolniczych.

 

przyczepa rolnicza jak rozumiem jak ciągnik rolniczy?

 

[ Dodano: 02-04-2013, 10:58 ]

kolejna porcja pytań, których nie rozumiem :-D

Jaki jest maksymalny stopień napełnienia zbiornika gazu w czasie badania technicznego? Poprawną odpowiedzią na tą pytanie wg. posiadanych przeze mnie "pomocy naukowych" jest 85% a dopuszczalne napełnienie zbiornika w innych "pomocach" to 80% jego pojemności geometrycznej.

Więc jak to jest, nigdzie nie znalazłem danych dotyczących napełnienia zbiornika gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Znów przychodzę z porcją pytań do Szanownych kolegów :-D .

Mianowicie:

1) Czy dokument "opis zmian dokonanych w pojeździe dokonujemy tylko po wymianie silnika na silnik o innej pojemności, czy również po zamontowaniu haka?

2) Czy badania techniczne ciągnika "SAM" również wykonujemy najpierw po 3 latach a potem po każdych kolejnych 2 latach, czy corocznie jako pojazd marki "SAM"?

3) Jak stacja kontroli może wykonać badania marki "SAM"?

4) Czy jest obowiązek posiadania zagłówków w autobusach do 100 km/h?- bo nigdzie takiego obowiązku nie znalazłem.

5) które ustawy mówią o uprawnieniach podstawowych stacji kontroli wg. daty wpisania do rej. działalności? tzn. które stacje tak naprawdę mogą prowadzić jakie badania? Czy jest tylko związane z nadaniem symboli "literek" rodzajów badań?

 

1)"Opis zmian dokonanych w pojeździe" wykonuje się przy badaniu

"w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem"

Po zamontowaniu haka wystawiasz tylko zaświadczenie.Żadnego opisu zmian

 

Na następne pytania postaram się odpowiedzieć później ;) Może też koledzy pomogą.

Ale podniosłem Ci temat wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1) Pytanie podchwytliwe. Kiedyś chyba Praktyk dowodził (przepraszam z góry, jeśli się mylę i pamięć mnie zawodzi), że de facto również montaż HAKA to zmiany konstrukcyjne - tak samo jak demontaż. I szczerze? W mojej ocenie literalnie miał rację. Niemniej jednak na potrzeby egzaminu wskazówka Grzegorza Łódź będzie ok - wszelkie zmiany powodujące konieczność zmiany danych w DR to zmiany konstrukcyjne - oprócz tych rzeczy dla których mamy "wydzielone" badania dodatkowe - czyli GAZ, TAXI, L itd.

Ale z drugiej strony tylko i wyłącznie to! Czyli np. - przełożenie układu kierowniczego,choć często wiąże się z przebudową połowy pojazdu nie jest zmianą konstrukcyjną, gdyż informacja o położeniu kierownicy, tudzież do jakiego ruchu jest przystosowany pojazd nie jest zawarta w dowodzie rejestracyjnym.

 

Ad.2) Kolejna kwestia dyskusyjna. Dla mnie sprawa prosta - marka SAM nie wnosi nic do rzeczy i pojazd tej marki podlega tym samym prawom co reszta pojazdów, z wyjątkiem tego co wskazano na końcu art.81.6. Dlatego jak dla mnie ciągnik SAM podlega badaniu 3-2-2-2-2... Na innych forach poczytasz co innego.

 

Ad.3) Masz na myśli "pierwsze badanie" - czyli badanie zgodności? Czy późniejsze badania okresowe? I o jakich pojazdach mówimy? Przyczepa leka, czy autobus marki SAM?

 

Ad.4) nie wiem

 

Ad.5) Obecnie art.83 PoRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2)Rzeczywiście sprawa dyskusyjna.Ja osobiście uważam że ciągnik SAM powinien podlegać corocznym badaniom technicznym.A argumentuję to tym:

 

7. Okresowe badanie techniczne ciągnika rolniczego, przyczepy rolniczej oraz motoroweru przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, a następnie przed upływem każdych kolejnych 2 lat od dnia przeprowadzenia badania.-Przepis ten dotyczy według mnie fabrycznie nowego homologowanego ciągnika gdzie z urzędu dostaje termin następnego BT na 3lata (czyli w chwili rejestracji).SAM natomiast najpierw stawia się na stacji na badaniu zgodności i diagnosta ustala termin następnego OBT. I tak na logikę ja osobiście bałbym się dać SAMowi badanie na 3lata-a potem co 2lata

I drugi argument

 

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki, pojazdu samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

-i tutaj zdania będą podzielone bo niby przepis ten dotyczy i te wyjątki pojazdów wymienionych w pkt6.Według mnie jest jakaś luka prawna dotycząca tych wyjątków.

Nie przedłużam ja osobiście uważam że ciągnik SAM powinien podlegać corocznym BT (nie jest to pojazd homologowany fabrycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.