Skocz do zawartości

Etapy egzaminów


spoxx2006

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przedłużam ja osobiście uważam że ciągnik SAM powinien podlegać corocznym BT (nie jest to pojazd homologowany fabrycznie).

Zdecydowanie podzielam zdanie Grzegorza w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • spoxx2006

    68

  • Grzegorz Łódź

    59

  • mamil_km

    26

  • biker100

    19

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie przedłużam ja osobiście uważam że ciągnik SAM powinien podlegać corocznym BT (nie jest to pojazd homologowany fabrycznie).

Zdecydowanie podzielam zdanie Grzegorza w tym względzie.

 

To jest tylko Wasze zdanie, niestety ma się ono nijak do obecnie obowiązujących przepisów :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedłużam ja osobiście uważam że ciągnik SAM powinien podlegać corocznym BT (nie jest to pojazd homologowany fabrycznie).

Zdecydowanie podzielam zdanie Grzegorza w tym względzie.

 

niestety ma się ono nijak do obecnie obowiązujących przepisów :evil: .

 

co masz na mysli,co zmieniło sie na dzien dzisiejszy bo u mnie też wszystkie "samy" na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź - Biker100.

 

AUTOBUS MARKI "SAM". Jak rozumiem zgodnie z Waszym tokiem rozumowania - badanie coroczne. Takie same markowe (homologowane), jednak co pół roku, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli,co zmieniło sie na dzien dzisiejszy bo u mnie też wszystkie "samy" na rok

 

Art 81 ust 5-10 - przeczytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTOBUS MARKI "SAM". Jak rozumiem zgodnie z Waszym tokiem rozumowania - badanie coroczne. Takie same markowe (homologowane), jednak co pół roku, tak?

Jak już napisałem według mnie w tych wyjątkach jest luka prawna.Nie może być tak że pojazd "SAM" ma większe "przywileje" niż pojazd fabryczny homologowany.I tutaj Autobus "SAM" jak najbardziej rok-co pół roku.

 

Ciągnik "SAM"(3-2-2) -sam.osob."SAM"(corocznie)-motocykl"SAM"(corocznie)-motorower "SAM"(3-2-2)-ja tu widzę dyskryminację.

Ale może dyskusja w innym dziale bo koledze spoox2006 się pomiesza :)

 

Tak na marginesie jeszcze nie widziałem autobusu marki "SAM"-i czy jest to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Jak stacja kontroli może wykonać badania marki "SAM"?

 

Ad.3) Masz na myśli "pierwsze badanie" - czyli badanie zgodności? Czy późniejsze badania okresowe? I o jakich pojazdach mówimy? Przyczepa leka, czy autobus marki SAM?

 

Miałem na myśli badanie zgodności i późniejsze badania okresowe :oops: , mówimy o samochodach,ciągnikach, autobusach.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"4) Czy jest obowiązek posiadania zagłówków w autobusach do 100 km/h?- bo nigdzie takiego obowiązku nie znalazłem. "

 

7) siedzenia homologowane według Regulaminu nr 17 lub spełniające wymagania Regulaminu nr 80 EKG

ONZ oraz w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, przy czym punkty kotwiczenia pasów

powinny spełniać wymagania Regulaminu nr 14 EKG ONZ; przepis stosuje się do zarejestrowanych po raz

pierwszy:

a) autobusu nowego typu - po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - po dniu 30 września

1999 r.;

Znalazłem tam punkt 7.1.1-wysokość odniesienia siedzenia wynosi co najmniej 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź - Biker100.

 

AUTOBUS MARKI "SAM". Jak rozumiem zgodnie z Waszym tokiem rozumowania - badanie coroczne. Takie same markowe (homologowane), jednak co pół roku, tak? :)

Nie, absolutnie blakop autobus "SAM" co pół roku - chociaż przyznam, że nie spotkałem takowego przypadku ale nie wykluczone, że takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop wg. obecnie panujących przepisów co pół roku a coroczne badania - tak moim zdaniem powinno być - ciągników "SAM" ale nie jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop wg. obecnie panujących przepisów co pół roku

 

A DLACZEGO???

 

POJAZD MARKI C O R O C Z N I E ! ! !

 

Podaj podstawę prawną, że inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop chodziło mi o to, że ciągnik SAM co 3-2-2 a uważam, że powinno być 1-1-1. Dotyczy to wszystkich SAM za wyjątkiem autobusów, które to co pół rok i słusznie.

 

[ Dodano: 05-04-2013, 21:08 ]

Ale może dyskusja w innym dziale bo koledze spoox2006 się pomiesza :)

I poraz kolejny zgadzam się z kolegą Grzegorzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ależ burzę wywołałem :-D. Mi rzeczywiście na razie nie chodzi o zgłębianie problemów naszego prawa, a odpowiedzi zadowalające Panów/Panie z TDT-u :-D

Nie wiem czy to normalne ale im bliżej egzaminu tym chyba mniej w głowie :x:D

Pozdrawiam i dziękuję :ok:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że jeszcze tak nieśmiało zapytam, czy uczyć się już nowych przepisów( po 22.06.2013r.) np. dotyczących SAM-ów i zabytkowych, homologacji na egzamin w kwietniu? Czy tu jeszcze będzie zakres obowiązujący na dzień dzisiejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bus100; SAM; zabytkowe; zmianny konstrukcyjne itd wg Art.83 pkt.1a tylko okręgówki bez żadnych uwag, wg Art.83 pkt1, litera b) do 3,5t podstawowa, Art.145 pkt.5 do końca upoważnienia

zgubiłem się proszę o pomoc

i jeszcze czytałem że na egzaminie nie są dostępne ustawy "40" co to jest nie spotkałem

na koniec jakie opłaty są pobierane przy SAM i zabytkowy

poz.jb

 

[ Dodano: 10-04-2013, 12:01 ]

Ponawiam prośbę o pomoc

wobec jednoznacznego brzmienia Art.83 ust.1a DU97/09 poz 802 bez zastrzeżeń i odnośników np do Art.145 pkt.5

kto bada autobus do 100km okręgówka czy może podstawowa z D i a; p-pa SAM okręgówka czy podstawowa z E i f itd

poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

aha dzięki :D

Myślałem, że może będą chcieli oryginalne zaświadczenie o ukończeniu kursy czy coś podobnego.

 

[ Dodano: 22-04-2013, 23:20 ]

Witam po długiej przerwie

 

[ Dodano: 04-05-2013, 20:31 ]

Witam,

przychodzę z kolejnym pytaniem. Mianowicie, czy tylko pojazd FL ma możliwość wyłączania automatycznego ogrzewacza i właśnie dlatego musi posiadać cykl wybiegu ograniczony do 40 sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przychodzę z kolejnym pytaniem. Mianowicie, czy tylko pojazd FL ma możliwość wyłączania automatycznego ogrzewacza i właśnie dlatego musi posiadać cykl wybiegu ograniczony do 40 sekund?

Według mnie tak.

Punkt 9.2.4.7.4-ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie na szybko, będę wdzięczy za odpowiedź. Czy jeśli w 996 jest napisane " w sposób określony w pkt.0-10 działu I załącznika nr1 ..." to zawsze oznacza , że dane badanie dodatkowe obejmuje swym zakresem również OBT ? i czy jest to równoznaczne z "w sposób określony dla okresowego badania technicznego pojazdu" ? Kota można dostać od tych sformułowań i interpretacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.