Skocz do zawartości

Przyczepę o jakiej DMC można ciągnąć Zafirą A


moro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że nie ma możliwości zmniejszenia DMC przyczepy a nie chcę przekroczyć 3,5t zestawem, a chcę kupić VANa to wybór padł na Zafirę.

Moja przyczepa ma DMC 1300kg.

Czy jest gdzieś w Internecie dostępny katalog albo jakiś spis gdzie są wypisane wszystkie silniki i ile pojazd ma na haku? Szukałem chyba wszędzie ale tej wartości nigdzie nie potrafię znaleźć a chciałbym wiedzieć z jakim silnikiem muszę szukać tego konkretnie modelu.

Wiem że 2.2dti ma na haku 1500kg ale nie wiem jak jest z pozostałymi silnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pod uwagę jeszcze to, że samochód może mieć "na haku" np. 1500 kg (pozycja O.1 w dowodzie rejestracyjnym), ale załadowany do pełna nie będzie mógł tyle ciągnąć. Dlatego zwróć uwagę na parametr F.3, czyli DMC zespołu pojazdów. Odejmij od tego F.2 i w zasadzie wyjdzie wtedy DMC przyczepy, którą można ciągnąć (ta różnica F.3-F.2 może być mniejsza niż parametr O.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a dlaczego teraz w Mondeo MK2 mam parametr F1 = F2 a parametr F3 jest pusty. Parametr O1 mam oczywiście wpisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a dlaczego teraz w Mondeo MK2 mam parametr F1 = F2 a parametr F3 jest pusty. Parametr O1 mam oczywiście wpisany.

 

Masz pusty ponieważ urzędnik w WK nie wypełnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli kupię taką zafirę bez haka to może się okazać że nie będę mógł nią ciągnąć przyczepy jeżeli 01 będzie 1500kg a urzędnik w F3 wpisze jakąś niższą wartość niż ja potrzebuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeżeli kupię taką zafirę bez haka to może się okazać że nie będę mógł nią ciągnąć przyczepy jeżeli 01 będzie 1500kg a urzędnik w F3 wpisze jakąś niższą wartość niż ja potrzebuję?

 

Dlatego jeśli będziesz kupował to sprawdź masy na tabliczce znamionowej. Patrząc od góry pierwsza masa to DMC pojazdu (F.2 w dowodzie rejestracyjnym), a kolejna masa to właśnie DMC zespołu i to właśnie powinno się znaleźć w polu F.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale to są tylko haki a max masa hol. przyczepy ( parametr haka ) nie musi się pokrywać z tym ile samochód będzie miał DMC przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ( czasami mi się zdarza) że powinieneś poszukać na forum opla - pewno takowe jest - dla mazdy np mazdaspeed - to i coś o oplu znajdziesz, ale przed zakupem konkretnego modelu - tabliczka znamionowa i dowód rejestracyjny do przeglądu :D

 

 

właśnie kończę zafirę 1.9cdti 88kw 1300kg na haku, ale dmc zestawu 3570kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzieś w Internecie dostępny katalog albo jakiś spis gdzie są wypisane wszystkie silniki i ile pojazd ma na haku? Szukałem chyba wszędzie ale tej wartości nigdzie nie potrafię znaleźć

 

A to forum może być??? To chyba też tak jakby w internecie jest - co nie? No i jest tu ZAFIRA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest tu ZAFIRA

No i trzeba sprawdzać w dokumentach ile może ciągnąć konkretne auto, bo jest rozpiętość od 1050 do 1500(nawet przy tej samej pojemności i mocy są różnice).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to forum może być??? To chyba też tak jakby w internecie jest - co nie? No i jest tu ZAFIRA

 

Dzięki... właśnie takiego zestawienia szukałem - wynika z niego że potrzebuję Zafirkę z silnikiem 2.2 ( Pb albo D ) bo OPC odpada z racji na koszty utrzymania .

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.