Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
klf1

AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA NA OSKP A ODBIÓR TDT??

Polecane posty

klf1

WITAM! MAMY MOŻLIWOŚĆ AKUALIZACJI oprogramowania na linii diagnostycznej (nowa prezentacja wyników, lepsza grafika itd..) urządzeń nie wymieniamy i pytanie czy fakt zmiany lub aktualizacji oprogramowania na linii diagnostycznej TRZEBA ZGŁOSIC DO TDT-u? Czy musi być nowy odbiór??? CZy ktoś z diagnostów przechodził taki temat? proszę o opinię.

pentagram
TRZEBA ZGŁOSIC DO TDT-u? Czy musi być nowy odbiór???

Nic nie trzeba zgłaszać, gdybyś wymieniał urządzenia na nowe - wtedy tak.

JANUSZ60
czy fakt zmiany lub aktualizacji oprogramowania na linii diagnostycznej TRZEBA ZGŁOSIC DO TDT-u? Czy musi być nowy odbiór???

Ludzie nie dajcie się zwariować!!! Co kogoś z TDT obchodzi oprogramowanie linii diagnostycznej. Zmienialiśmy oprogramowanie i nawet na myśl nikomu nie przyszło by to zgłaszać,,,

danielg539
czy fakt zmiany lub aktualizacji oprogramowania na linii diagnostycznej TRZEBA ZGŁOSIC DO TDT-u?

Tabliczki znamionowe na urządzeniach i zapisane na nich dane pozostają niezmienione a zatem de facto urządzenia sa takie same jak przed zmianami!

sebalodz

zmiana oprogramowania jeśli wiąże się ze zmianą nr programu, który był podczas certyfikacji urządzeń, wiąże się z ponowną certyfikacją urządzenia.

makaon

Możesz sprecyzować, na jakiej podstwaie tak twierdzisz? Gdzie w odbiorze jest choćby ślad tegoż numeru?

Psuj
Gdzie w odbiorze jest choćby ślad tegoż numeru?

Nawet w DTR-ce od urządzenia nie ma...

sebalodz

każda wersja oprogramowania, ma swój nr , który z reguły jest wyświetlany w programie. Dodatkowo nr ten jest widoczny na przykładowych wydrukach zamieszczonych w instrukcji oprogramowania do linii. Twierdzę to na podstawie 2 certyfikacji linii diagnostycznych w których uczestniczyłem .

klf1

żaden z odbierających stację panów z tdt po zmianie oprogramowania nawet nie zauważył że jest inna grafika i prezentacja wyników. Po 5 latch nikt się nie dopatrzył zmiany

Psuj
każda wersja oprogramowania, ma swój nr , który z reguły jest wyświetlany w programie. Dodatkowo nr ten jest widoczny na przykładowych wydrukach zamieszczonych w instrukcji oprogramowania do linii. Twierdzę to na podstawie 2 certyfikacji linii diagnostycznych w których uczestniczyłem .

ale ważne jest to co jest w dtr-ce i certyfikatach. Np - serwis wymienił mi na gwarancji jednostkę sterującą (komputer) zmieniły się numery urządzeń, nr licencji windowsa itp albo lepiej - zmienili mi silnik napędzający tester amorów. Na nowy z innym numerem.

W żadnym z tych przypadków nie narusza się warunków wydania certyfikatu.

klf1

dokładnie dokładnie

sebalodz

ale ważne jest to co jest w dtr-ce i certyfikatach.

dokładnie o tym piszę

Np - serwis wymienił mi na gwarancji jednostkę sterującą (komputer) zmieniły się numery urządzeń, nr licencji windowsa itp albo lepiej - zmienili mi silnik napędzający tester amorów. Na nowy z innym numerem.

W żadnym z tych przypadków nie narusza się warunków wydania certyfikatu.

warunków wydania certyfikatu to nie narusza. Zmiany te powinieneś tylko zgłosić w TDT. - chodzi mi o nr urządzeń .

Psuj
Zmiany te powinieneś tylko zgłosić w TDT. - chodzi mi o nr urządzeń .

Jakie zmiany powinienem zgłosić w TDT? Zamianę oprogramowania na komputerze?? Czy zmianę komputera, bo zmienił się jego numer?

Żadnej z tych wymienionych zmian nie zgłasza się nigdzie

sebalodz
zmieniły się numery urządzeń,

zrozumiałem , że chodzi Ci o zmianę nr urządzeń na tabliczkach. Zmian w licencji Windows, nr kompa oczywiście się nie zgłasza. Tak właśnie wygląda przekaz pisany :D

Psuj
:D

klf1

czyli jak mi wymienią komputer na linii diagnostycznej i wersja oprogramowania się mieni to też nie zgłaszam!

danielg539

Nie zgłaszasz, bo dalej posiadasz to samo urządzenie a wymieniłeś tylko jego część składową.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.