Skocz do zawartości

Badanie powypadkowe, brak tablicy rejestracyjnej.


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to blacop droczy się z Tobą nie ja.

 

dla tego kończę - bo jak pisałem rozmowa jest czysto akademicka

 

.....ale po co komu do Iobt tablice????????????? - przecież zaraz będą inne :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są przepisy, które można nagiąć na rzecz współpracy z WK.

 

A ja myślę,CIACH Nie widzę powodu dla ganiania klienta dwa razy do WK. Dajesz zaświadczenie - opisujesz że tablica uszkodzona i dalej to sprawa WK i właściciela. Pewnie, że WK powinien nakłonić do wymiany. Ale zmusić nie może. A może klient od razu sprzedaje to auto?? To niby po co mu ten wtórnik??

To nie jest rozmowa czysto akademicka.

Jeżeli klient nie usunął usterek pokolizyjnych (tablica uszkodzona w zdarzeniu drogowym) to jak mu wpiszesz taką regułkę?

Blakop chyba się trochę rozpędziłeś :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest inny - jak przyjedzie klient, który nie usunął do końca usterek - bo np. nie wymienił szyby - jak wtedy do tego podejść - badanie dodatkowe z wykreślonymi dwoma punktami z wynikiem N????? opisać w zaświadczeniu? i jaka poprawka do takiego badania? jak podejść do takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszkodzenie tablicy jest wynikiem wypadku to oczywiście tak - masz rację. Nie wpiszesz, że usterki usunięto i tyle.

 

Jeśli natomiast obok badania powypadkowego (czy jakiegokolwiek innego) stwierdzasz uszkodzenie tej tablicy (nie związane z przedmiotem badania), to przecież nie odmówisz stwierdzenia faktu, że usterki dla których badanie było powodem zostały de facto usunięte. A stwierdzenie dodatkowych usterek (nie związanych z tym badaniem) możesz co najwyżej opisać na zaświadczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie: usterki nie zostały usunięta - tak piszę w zaświadczeniu i co dalej?

 

jeszcze jedne badanie - takie samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest inny - jak przyjedzie klient, który nie usunął do końca usterek - bo np. nie wymienił szyby - jak wtedy do tego podejść - badanie dodatkowe z wykreślonymi dwoma punktami z wynikiem N????? opisać w zaświadczeniu? i jaka poprawka do takiego badania? jak podejść do takiej sytuacji?

Nie wiem czy to będzie dobra metoda, ale skoro zrobiłeś pokolizyjne i stwierdzasz uszkodzenie szyby, to opisujesz jako nieusunięte usterki (szyba nie wymieniona), a poprawka za 20 zł - określone warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam czysto teoretycznie - uszkodzenia pokolizyjne i zbita szyba (nie usunięta usterka) na dodatkowym?

i dlaczego 20 zł? - to jest jak policjant zabierze DR za usterki - czy aby na pewno tak?

 

teraz jest to rozmowa czysto akademicka hehehehhe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wczoraj dowiedziałem się od klienta, że mogę wykonać badanie, po kolizji, bez jednej tablicy rejestracyjnej z wynikiem pozytywnym. Taką informację dostał w WK. Jak się to ma do załącznika nr 1 pkt 0.1.a? Pani w WK, stwierdziła, że przecież nie dopuszczam pojazdu do ruchu. Czyli co, mam wykreślić pkt 1 i 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę wykonać badanie, po kolizji, bez jednej tablicy rejestracyjnej z wynikiem pozytywnym. Taką informację dostał w WK

Ciekaw jestem ,cz nie rozmawiał (i czy w ogóle rozmawiał) ze sprzątaczką w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się od klienta, że mogę wykonać badanie, po kolizji, bez jednej tablicy rejestracyjnej

To UI więc wynik N,

Pani w WK, stwierdziła, że przecież nie dopuszczam pojazdu do ruchu

Tak pani z WK nie tylko diagnosta .

To badanie art 81 ust.11 pkt 1b zawiera także czynności z zakresu OBT , a obowiązek oględzin tablic masz pkt 0.1 a ( brak tablicy/tablic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o to, jakich informacji udziela WK.
Grzegorz informacje są od klienta, bynajmniej z tego co Ty mówisz także nie osądzałbym pracowników WK. Kiedy im się należy to należy :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dużo niewiadomych :?

stwierdziła, że przecież nie dopuszczam pojazdu do ruchu
z wynikiem pozytywnym
dowiedziałem się od klienta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dowiedziałem się od klienta

jeszcze jest taka opcja że tą informacje trzeba podzielić na pół , i wychodzi wtedy , że trzeba zrobić po swojemu , czyli zgodnie z ustawa , a nie na słowo nie wiadomo kogo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.