Skocz do zawartości

Robienie zdjęć poddczas Badania


ketiw38

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mam wybierać to zdecydowanie zdjęcie. Najlepiej ogólne zdjęcie pojazdu na lini diagnostycznej w jakości pozwalającej zapisać je w programie razem z BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Marek1

    19

  • blakop

    15

  • ketiw38

    14

  • skpauto

    11

Top Posters In This Topic

Dla mnie nie przeszkadza monitoring, mam go już od kilku lat - przywykłem. Sądzę, że zdjęcie ze stanowiska w rejestrze poprawi kwestię "pocztowców", natomiast dostęp do CEP dla wszystkich stacji, gdzie będzie umieszczony zapis, że klient był już na innej z wyszczególnieniem usterek zakończyłoby migrację, bo jak dostał by u nie N to wróciłby na poprawkę a nie płacił jeszcze raz za badanie plus usterki, za które i tak musiałby zapłacić. Nie wiem w jaki sposób rozwiązać nadzór nad takim systemem i wyciąganie konsekwencji ale zanim się to by wdrożyło to i rozwiązanie się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce w swoje gniazdo s..ć i na swoim terenie ruszać g...na.Moim zdaniem w naszym kraju "lipa" goni "lipę" z każdej strony a wszyscy udają że tak wiele się zmienia..i wszyscy robią swoje.

Tak oczywiste, że nie powinniśmy o tym mówić a co dopiero zgadzać się na coraz durniejsze przepisy ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, natomiast dostęp do CEP dla wszystkich stacji, gdzie będzie umieszczony zapis, że klient był już na innej z wyszczególnieniem usterek zakończyłoby migrację

O ile wyślesz CEPa po każdym badaniu! Migracje to zakończyłaby kontrola na SKP która dała P tego samego dnia co inna N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSDS walczy w Warszawie o wprowadzenie centralnego rejestru badań on-line.

 

Grupa raczej jest zgodna, że jest on niezbędny. Więc za parę lat może zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy dają N. znajdują usterki i nie kasują za badanie , wróci to dobrze ,a jak nie to załatwi w innej skp. i wtedy śladu w cepie nie ma. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wyślesz CEPa po każdym badaniu!

Ja bym poszedł o krok dalej i zrezygnował bym z rejestru BT, bo wszystkie BT powinny być wysyłane do CEPIK-u on-live w momencie zatwierdzenia wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy dają N. znajdują usterki i nie kasują za badanie , wróci to dobrze ,a jak nie to załatwi w innej skp. i wtedy śladu w cepie nie ma. :)

 

Założenia są takie, żeby wpisać dane podstawowe do rejestru on-line, następnie pobrać opłatę a dopiero przystępować do BT . Po przeprowadzeniu BT określić wynik: P lub N albo zabrać DR.

Obowiązek zatrzymywania DR denerwuje mnie najbardziej. Przecież wystarczy N-ka. Nie jesteśmy policjantami, niech oni to robią, są do tego odpowiednio wyszkoleni i mają uregulowania prawne, choćby ŚPB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenia są takie, żeby wpisać dane podstawowe do rejestru on-line, następnie pobrać opłatę a dopiero przystępować do BT

Prawdopodobnie doprowadzi to do nasilenia tzw badań wstępnych czyli najpierw diagnosta sprawdzi czy da sie wystawić P jeśli tak to robimy ,jeśli nie to odjazd.

Nie znaczy to że pomysł nie jest wart realizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie doprowadzi to do nasilenia tzw badań wstępnych

 

i tak i nie bo jeli ktos daje P przy niesprawnym to dalej bedzie tak robic

ale już takie cos w połączeniu z przesyłem wyników na komputer i dalsza decyzją komputera(powiedzmy ,ze tylko odnosnie hamulców,spalin)co do wyniku badania juz wiele by zmieniło

szkoda tylko że aż takich środków trzeba by użyć dla poprawy skuteczności badań,bo niestety nie jest to takie proste w realizacji,a poza tym mogło by uderzyć niestety w uczciwych(dbających o stan techn.) właścicieli pojazdów

napewno wydłużyłby się też czas badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do CEP, dałby możliwość identyfikacji przy badaniu na skierowanie czy pokwitowanie. A i uzupełnienie czy sprawdzenie danych w DR z rejestrem, pomogłoby uporządkować bałagan w papierach. Jeśli chodzi same kamery to o ile ograniczymy ich zasięg do samego faktu obecności pojazdu na ścieżce diagnostycznej(widok z góry na stanowisko) jestem za. Jeśli każda czynność ma zostać udokumentowana dokładnie to mówię nie, bo będzie to podstawa do wytykania diagnostom nawet najdrobniejszych błędów. A tych jak wiadomo nie popełniają tylko ci, co nic nie robią. Co by nie mówić jesteśmy na świeczniku i dopóki nie zmieni się ogólna opinia (m. in. organizacji branżowych) wysyłana w eter, to każdy nam na ręce będzie patrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co by nie mówić jesteśmy na świeczniku i dopóki nie zmieni się ogólna opinia (m. in. organizacji branżowych) wysyłana w eter, to każdy nam na ręce będzie patrzył.

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście ktoś chciałby uszczelnić i poprawić jakość w badaniach to duży efekt zostałby osiągniety wprowdzając to o czym pisze adam1501.

 

natomiast dostęp do CEP dla wszystkich stacji, gdzie będzie umieszczony zapis, że klient był już na innej z wyszczególnieniem usterek zakończyłoby migrację, bo jak dostał by u nie N to wróciłby na poprawkę a nie płacił jeszcze raz za badanie plus usterki, za które i tak musiałby zapłacić

 

Ten temat wielokrotnie sie juz pojawiał i zdecydowana wiekszość z nas jest za wprowadzeniem takiego rozwiązania.

System by sie uszczelnił, bo jesli informacja o tych usterkach byłaby dostepna, to klient musiałby jednak naprawic pojazd, nawet jesli miałby zrobić całkiem nowe badanie na innej SKP.

A tak jak jest teraz, to klient może sobie spokojnie poszukać takiej stacji na której zrobi sobie nowe badanie pomimo tych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak jest teraz, to klient może sobie spokojnie poszukać takiej stacji na której zrobi sobie nowe badanie pomimo tych usterek.

 

A jak będzie działał ten system to nie zrobi? Też zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie działał ten system to nie zrobi? Też zrobi.

Może i zrobi ale jednak już te usterki będą odnotowane w jakimś centralnym rejestrze.

Wzrasta cena ryzyka wykonania takiego badania bez usunięcia tych usterek.

 

Natomiast nie zrobi, jeśli utrzymać dotychczasową zasadę, że potwierdzenie usunięcia usterek może nastąpic tylko na tej SKP ktore je stwierdziła i wprowadzić nową, że jest to jedyna droga do otrzymania pozytywnego wyniku badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak niektórzy boja się zdjęć pojazdu wjeżdżającego na SKP. Jeżeli do tego dołączymy rejestr on-line i przed rozpoczęciem badania wpiszemy dane identyfikacyjne, a dzięki rejestrowi dowiemy się, że 15 min. wcześniej był na innej SKP i otrzymał N-kę, z wyszczególnieniem usterek, to skończy się z turystyka. I okienka pocztowe też.

Chociaż Polak potrafi. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tego dołączymy rejestr on-line i przed rozpoczęciem badania wpiszemy dane identyfikacyjne, a dzięki rejestrowi dowiemy się, że 15 min. wcześniej był na innej SKP i otrzymał N-kę, z wyszczególnieniem usterek,

 

No własnie mniej więcej o to mi chodzi :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tego dołączymy rejestr on-line i przed rozpoczęciem badania wpiszemy dane identyfikacyjne, a dzięki rejestrowi dowiemy się, że 15 min. wcześniej był na innej SKP i otrzymał N-kę, z wyszczególnieniem usterek,

 

No własnie mniej więcej o to mi chodzi :ok

Jeżeli to popierasz, to wstąp do OSDS. Mimo, że nie wszystkim" to po nosie", staramy się o takie rozwiązanie walczyć.

Rejestracja wszystkich parametrów z urządzeń diagnostycznych dołączana do rejestru, to podważanie kompetencji diagnostów. Skoro my się nie znamy i nnie potrafimy przeanalizować odczytów z urządzeń, to po co jesteśmy potrzebni, pieczątkę w dowodzie może wydrukować komputer, wystarczy wsadzić do drukarki. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja wszystkich parametrów z urządzeń diagnostycznych dołączana do rejestru, to podważanie kompetencji diagnostów. Skoro my się nie znamy i nnie potrafimy przeanalizować odczytów z urządzeń, to po co jesteśmy potrzebni, pieczątkę w dowodzie może wydrukować komputer, wystarczy wsadzić do drukarki. :?

 

Czy gdziekolwiek to popierałem? :shock:

Widzę, że nie czytasz moich postów, więc bez sensu taka dyskusja!

A do OSDS to sam przypadkiem juz nie nalezysz?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdziekolwiek to popierałem?

 

Marek, Ty chyba naprawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem... albo czytasz po prostu za szybko, co mi tez się zresztą zdarza...

 

Zwróć uwagę, że post kolegi skpauto składa się z więcej niż jednego zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, Ty chyba naprawdę masz problem z czytaniem ze zrozumieniem... albo czytasz po prostu za szybko, co mi tez się zresztą zdarza...

Zwróć uwagę, że post kolegi skpauto składa się z więcej niż jednego zdania...

Być może... :cool:

Ale szkoda, że nie masz takiej refleksji przy temacie badania powypadkowego. ;)

No bo ile razy można to komuś tłumaczyć? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ile razy można to komuś tłumaczyć?

 

Jak mawiał pewien "klasyk" - "Nikt nam nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe"

 

A co do zdjęć - przeciwnikiem nie jestem ale nie monitoring, bo kto by trzymał takie ilości danych w komputerach, zapisywanie wyników może być coś na wzór systemu włoskiego, potem wydruk wyniku i finito.

A co do dostępu do CEP'a to moim zdaniem dostęp by mógł być ale wtedy SKP musi być on-line z cepikiem cały czas i wszystkie badania idą do CEP'a zaraz po zatwierdzeniu w rejestrze a nie jak teraz tylko niektóre i to nawet co 3 dni, wówczas może na drugiej stacji zastanowili by się czy to klepnąć pół godziny po negatywie, ale najlepszą metodą która nie wymaga żadnych specjalnych nakładów jest sumienne pisanie negatywów :razz: Jak klient turysta zarobi ze 3 negaty na każdej stacji na której się pojawi to mu się w końcu odechce wycieczek bo naprawa taniej wyjdzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda, że nie masz takiej refleksji przy temacie badania powypadkowego. ;)

 

Mam. Skpauto już tez ode mnie parę słów usłyszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostęp by mógł być ale wtedy SKP musi być on-line z cepikiem cały czas i wszystkie badania idą do CEP'a zaraz po zatwierdzeniu w rejestrze

Jak CEP wchodził, to myślałem że tak właśnie będzie działał.

 

najlepszą metodą która nie wymaga żadnych specjalnych nakładów jest sumienne pisanie negatywów :razz: Jak klient turysta zarobi ze 3 negaty na każdej stacji na której się pojawi to mu się w końcu odechce wycieczek bo naprawa taniej wyjdzie :razz:

Przytomny pomysł :lol:

Tylko żeby wszyscy chcieli chcieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak CEP wchodził, to myślałem że tak właśnie będzie działał.

Żebty tak btło to jeszcze muszą zebrać kilkadziesiąt mln PLN z opłat za cepik, bo jak by od razu uruchomili taka opcje, to robota by im się skończyła :cool:

co do dostępu do CEP'a to moim zdaniem dostęp by mógł być ale wtedy SKP musi być on-line z cepikiem cały czas i wszystkie badania idą do CEP'a zaraz po zatwierdzeniu w rejestrze a nie jak teraz tylko niektóre i to nawet co 3 dni,
Trzy dni to można jakoś przeboleć ale jak recyrtyfikacja karty trwa kika miesięcy (w moim przypadku było to 50 dni) to szkoda gadać :( . Takie rzeczy to tylko w budżetówce, bo banki potrafiły się dostosować do gospodarki rynkowej i karty płatnicze przysyłają na kilka tygodni przed wygaśnięciem starej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.