Skocz do zawartości

Zaświadczenie z przeglądu pojazdu zasilanego gazem ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Ilu z Was wydaje jeszcze - korzystając z programu STACJA 2000 - takie zaświadczenia swoim Klientom ? Przyznaję, że chcemy usunąć ten załącznik - było nie było, nie obowiązuje on już od ponad 2 lat ...

A może zostawić (pytanie tylko - po co ? ) możliwość jego drukowania ?

Nasz Klient, nasz Pan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukuję, ale tylko do mojego archiwum. Podłączam pod to zaświadczenie kwit ze stacji tankującej, że zawór przepełnieniowy odbił przy 80%. Potem w razie W szybko mogę znaleźc dany kwit, bo na w/w zaświadczeniach jest nr badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chca mieć takie zaświadczenie bo twierdzą, że ich kantujemy ! Jak ktoś sobie życzy to mu daje ! Lepiej niech zostanie .Czy to komuś przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej niech zostanie to zaświadczenie bo wg relacji klientów niektórzy Policjanci są na bakier z tym przepisem i proszą o takie zaświadczenia. A wiadomo jak się wejdzie w polemikę z takim to... :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca O.K.

 

W tej chwili jedyna rzecz ja powinnismy zapisywać w rejestrze to jest nr i data postanowienia TDT (KDT) a zaświadczenie wymusze jeszcze takie kwestie jak producent i parownik. Poza tym wspominane informacje TDT powinny przenieść się do rejestru.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to troszkę praktyczie - lepiej gromadzić więcej informacji, niż za mało. To, co oferuje na dzień dzisiejszy program to pewna ponadmarowość wynikająca z poprzednio obowiązujących przepisów ... Ale - czy to coś złego ? Kto nie chce, danych nie gromadzi (przymusu nie ma) - a zabezpieczenie - w razie majstrowania przy instalacji (podmiana elementów) jest ...

A tak przekładając to na sugestie dot. programu - zrobimy to w następnej wersji ...

Mówisz - masz ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
gdzie wpisujecie nr. i datę postanowienia TDT nie wystawiając zaświadczenia tak aby znalazło się to wrejestrze?

Jedyna mozliwość - w uwagach dotyczacych badania (druga strona zaświadczenia, bez jego drukowania oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

U nas wprowadzamy do programu dane dot. instalacji lecz nie drukujemy tego klientom. Niektórzy się dopytują o zaświadczenie a ja im grzecznie tłumaczę, że już nie są wymagane te druki. Jak się trafi upierdliwy gość to mu drukuje dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wprowadzamy do programu dane dot. instalacji lecz nie drukujemy tego klientom. Niektórzy się dopytują o zaświadczenie a ja im grzecznie tłumaczę, że już nie są wymagane te druki. Jak się trafi upierdliwy gość to mu drukuje dla świętego spokoju.

 

Robię podobnie.

Czasami klienci nalegają na zaświadczenie bo Policja czasami pyta o takowe :shock:

A jak się czasami funkcjonariusz uprze to co ma zrobić biedny kierowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się czasami funkcjonariusz uprze to co ma zrobić biedny kierowca...
Jak nie wierzy to niech sam sprawdzi instalację gazową :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podobnie wpisujemy dane instalacji gazowej do bazy danych, jeżeli znajdzie się klient któremu jest ciężko wytłumaczyć (a tacy są) dla spokoju wystawiamy zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie trafiłem na klienta, żądającego zaświadczenia gazowego. W bazie umieszczam nr butli i poświadczenia TDT oraz ważność TDT - wszystko to umieszczam w uwagach dot. badania. A jakby się upierał to mu wydrukuje zaświadczenie o badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje zaświadczeń z żadnego badania tak na widzimisie klienta,informuję zdezorientowanych że w przypadku sporu z policjantem należy pozwolić sobie na zabranie dowodu rejestracyjnego z podaniem przyczyny takiej decyzji.

Ale tak dla uspokojenia ,to nie miałem jeszcze takich przypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
W tej chwili jedyna rzecz ja powinnismy zapisywać w rejestrze to jest nr i data postanowienia TDT (KDT)
pilnie potrzebuje gdzie to jest zapisane Dz U nr ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.u 227 poz.2250

§ 17. Na wniosek właściciela pojazdu stacja wydaje duplikat dokumentów związanych z badaniem technicznym dotyczącym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

A co Panowie robicie jak klient przyjeżdża bez protokołu badania zbiornika bo kupił samochód z gazem bo mu niedali jak zakładali bo niewie gdzie ma takie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odsyłam do producenta zbiornika który widnieje na tabliczce i dopóki nie posiada w/w dokumentu nie podchodzę do badania zgodnie z art 81 ust9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie robicie jak klient przyjeżdża bez protokołu badania zbiornika bo kupił samochód z gazem bo mu niedali jak zakładali bo niewie gdzie ma takie coś

Klient wysyła list z prośbą do producenta o duplikat za opłatą ok 30zł przesyłają w ciągu 2tyg. Nie słyszałem żeby odmówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.