Skocz do zawartości

mandaty


grand

Od początku tego roku na mandaty za wykroczenia drogowe wydałem:  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc może lepiej zapiąć pasy czy się ma zaświadczenie, czy też nie. Dokładnie wiemy, że znakomita większość osób posiada zaświadczenia z takich powodów:

Powodem niezapinania pasów bywa też zwykłe lenistwo ─ dotyczy to zwłaszcza młodych kierowców z małych miast. Równie częsta w tej grupie jest chęć zaimponowania innym czy po prostu naśladowanie osób z najbliższego otoczenia. Negatywny stosunek do pasów bywa również tłumaczony, zwłaszcza przez kobiety, dbałością o wygląd zewnętrzny (pogniecione ubrania) i dyskomfortem fizycznym (ryzyko otarć, siniaków). Smutne, że bardziej martwimy się o pogniecioną garderobę, niż o bezpieczeństwo swoje i współpasażerów.

W związku z powyższym namawiam wszystkich - tych którzy faktycznie mają przeciwwskazania do stosowania niekoniecznie - aby ZAPIAĆ pasy w każdym przypadku poruszania się w ruchu lądowym. Przecież to nie boli, a może URATOWAĆ WASZE ŻYCIE, ochronić przed kalectwem, a tym samym przed zniszczeniem sobie i innym życia.

 

Ktoś zapyta czy ja to robię? Tak moi drodzy zapinam pasy bezpieczeństwa, a do tego staram się je odpowiednio dostować do swoich rozmiarów. Mimo tego, iż raczej nikt z kolegów pomijając 01 KPP nie wystawi kwita za to, ALE JEDNAK ZAPINAM. Nie dlatego, że prawo wymaga tylko po to by mieć większą szansę na przeżycie, po to by móc wrócić do domu i przytulic żonę, dzieci, by nie musieć jeździć na wózku lub wąchać kwiatki od dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • brodatymazur

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Natasza

    7

tzn wjeżdżając samochodem klienta na kanał

Taki przypadek to tylko jak pasy automatyczne :D ,w swoim jak podjeżdżam z hali pod halę parę razy się złapałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia,

:ok U mnie moze nie do końca tak jest ...Alę parę lat wstecz w radiu bardzo mocno byl własnie tamat pasów poruszany i jakos mi to weszło w "krew"...Zawsze zapinam przed ruszeniem pojazdem i odpowiednio zachęcam pasazerów... ;)

ja łapię się na tym że nawet na terenie firmy zapinam pas .

No juz taki nadgorliwy to nie jestem.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne przyzwyczajenia, jak prawą rekom przekręcam kluczyk to lewą zapalam światła i dlatego nie moge jeździć porsche bo bym na mandaty za swiatła nie zarobił :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio otym pisać bo człowiek ma swoje beznadziejne przyzwyczajenia poco pasy ten kawałek dojade Niestety mój znajomy właśnie taki kawałek jechał niedosyć ze miał niezapięte pasy to jeszcze stracił prawko ale to już inna historja....... ale można było temu zapobiec przez jeden ruch rękom czyli zapiąć pas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy - nawyk zawsze zapinam

Światła - same się zapalają bo mam założony włącznik u siebie i u żony w aucie, gorzej będzie jak zmienię auto bo pewnie będę zapominał zapalać :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej będzie jak zmienię auto

Przyzwyczajenia to paskudna sprawa zwłaszcza do wygody :) Jak po 2 tygodniach jazdy moim pierwszym automatem przesiadłem się do manuala to mi gasł na każdych swiatłach :) ale za to na szczęście mandatów nie daja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w tym tygodniu był pan z teczka w sprawie niezapłaconego mandatu za prędkość :D Jechałem kumpla samochodem, na cb mowili ze stoją a my zamiast patrzec gdzie to gadalismy o pierdołach. I wciekłem 80 z groszami w zabudowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mnie się udało, ok 8 dni temu. Jechałem rozpędzony do ok 110 w miejscu gdzie można max 50 km/h jechać, tak się udało że zasłoniła mnie ciężarówka a dokładniej naczepa i nie musiałem hamować :P ale mandat by był :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem rozpędzony do ok 110 w miejscu gdzie można max 50 km/h jechać, tak się udało że zasłoniła mnie ciężarówka

To gratuluję ... masz chłopie fantazję :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brodatymazur, pozbyliście się już fotoradarów czy macie je jeszcze na stanie ? Tak z ciekawości pytam, bo wiele o tym słychać ...

Maszty ostatnio zostały oznakowane, choć wiele jeszcze czeka ewidentnie na usunięcie z drogi, bo są tandetnymi atrapami. ITD chce do końca roku kupić ponad 300 urządzeń. Nie wiem, jak tam sprawa wygląda z centrum mandatowania, które ma przejąć kontrolę nad wystawianiem mandacików ...

Masz może jakiś bliższe info na tą chwilę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam sprawa wygląda z centrum mandatowania, które ma przejąć kontrolę nad wystawianiem mandacików[..]

Masz może jakiś bliższe info na tą chwilę ?

Tyle co wiem

http://gitd.gov.pl/content/1-lipca-ruszyl-system-automatycznego-nadzoru-nad-ruchem-drogowym

http://www.gitd.gov.pl/content/informacje-ogolne-o-centrum-automatycznego-nadzoru-nad-ruchem-drogowym

 

aktualny taryfikator http://www.ifp.pl/wiki/index.php/Dz.U._2003_nr_208_poz._2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Uważam, że w takich przypadkach jak ten - czyli świadoma ucieczka (a przecież podobnych filmików w necie pełno) Policja powinna mieć prawo użyć wszelkich środków do zatrzymania, a raczej wyeliminowania z drogi takiego cyklisty - mam na myśli uprawnienie do staranowania, czy pozwolenie do użycia broni bez ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tytus, jakie statystyki :evil:

 

o rany ile to jeszcze potrwa żeby ktoś się tak poważnie za to zabrał... :shock:

Dziadostwo takie, że szkoda gadać. Najlepszy policjant teraz to taki, który wymaluje najwięcej mandatów albo przyjmie jak najmniej zgłoszeń, które zmarnują wygląd statystyki.

Z resztą po której z afer w mediach karty z wynikami zamiast statysty zaczęły nazywać się - uwaga - Analizą bezpieczeństwa. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zhm.gif

Najlepszy policjant teraz to taki, który wymaluje najwięcej mandatów albo przyjmie jak najmniej zgłoszeń, które zmarnują wygląd statystyki.

... Panie sierżancie przestań już bo wszyscy poznają prawdę :x;):D:mrgreen:rotflwt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Mój pierwszy i jak do tej pory jedyny mandat.

1988 rok Syreną pojechałem na grzyby, dokumenty pod siedzenie,ciap drzwi i do lasu (istna Skandynawia) Po godzince nie ma na taksówki, na łebka do komendy, a oni mi mandat za niezabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. (Syrena 105 lux u nich na parkingu)

A zrobili mi zdjęcie w Szwecji w tym roku czekam :)

 

Nie okradli Ci milicjanci auta??? Bo mialem podobna sprawe z tym ze ja zamknalem auto ale i tak czlonkowie ORMO zabezpieczyli je na parkingu a zawartosc bagaznika i srodka zapewne przed parkingiem. Bylo to chyba w 87r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.