Skocz do zawartości

mandaty


grand

Od początku tego roku na mandaty za wykroczenia drogowe wydałem:  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • brodatymazur

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Natasza

    7

  • 1 month later...

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,3021968.html

 

Do kieleckiej prokuratury okręgowej z całej Europy zaczynają napływać wnioski o ukaranie łamiących przepisy drogowe kierowców z różnych regionów Polski - informuje Gazeta Wyborcza - Kielce". "To zasługa lepszej współpracy organów wymiaru sprawiedliwości po naszym wejściu do Unii Europejskiej" - mówi Bogdan Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Dawniej kierowcy, którym udało się uniknąć zapłacenia za granicą mandatu, po powrocie do kraju mogli odetchnąć. Teraz nie mogą liczyć na to, że im się upiecze. W najbliższym czasie kilka osób z naszego regionu dostanie pocztą prokuratorskie wezwania. Przejmujemy taką sprawę do momentu wyegzekwowania mandatu. Zależnie od postawy kierowcy może się to skończyć w sądzie grodzkim w miejscu zamieszkania, ale jeśli osoba taka będzie się wymigiwała, to nawet w sądzie, przykładowo, szwajcarskim - tłumaczy Karp. Twierdzi, że trudno będzie wybronić się od zapłacenia mandatu, bo jakość zagranicznych zdjęć z fotoradarów robi wrażenie. - Nie wiem, jakiej jakości są nasze, ale na przysyłanych z zagranicy można bez trudu rozpoznać twarz kierowcy. Są bardzo wyraźne" - mówi prokurator Karp.

M a n d a t y:

Niemcy - Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym grozi mandat od 10 do 230 €, w terenie niezabudowanym od 40 do 200 €. Policja może również dodatkowo ukarać kierowcę punktami karnymi (od 1 do 7) lub zatrzymać prawo jazdy na miesiąc lub dwa. Radary rejestrują również kierowców ignorujących czerwone światło. Mandat za lekceważenie czerwonego światła to wydatek rzędu 50-200 €.

Szwajcaria - Mandaty są tu bardzo wysokie - średnio 300-800 franków. Obcokrajowiec musi zapłacić mandat od razu. Jeśli nie ma gotówki ani karty kredytowej, to jest zatrzymany na komisariacie do czasu wpłacenia przez krewnych lub znajomych należnej kwoty. Kontrole drogowe są szczególnie nasilone w kantonach niemieckojęzycznych.

Czechy - Za przekroczenie dozwolonej prędkości płaci się od 200 do 2 tys. koron, za wymuszanie pierwszeństwa przejazdu lub wyprzedzanie na podwójnej ciągłej - 2 tys., a niezatrzymanie się na czerwonym świetle może kosztować 500 koron.

Chorwacja - Mandaty za wykroczenia drogowe - od 100 do 500 kun chorwackich.

 

[ Dodano: 12-11-2008, 18:56 ]

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/94168,jeszcze_w_listopadzie_wchodzi_w_zycie_nowy_taryfikator_mandatow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...
Gee, jednak już niedługo będziesz wykorzystywać siłę przekonywania: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/476441,policjant_nie_zdecyduje_o_wysokosci_mandatu.html

 

A tutaj w/w projekt: KLIKNIJ by pobrać projekt

 

A może tak przydałoby się "odświeżyć" ten post nie zakładając nowego? Rzucam więc temat "Mój pierwszy mandat". Co koledzy na to !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gee, jednak już niedługo będziesz wykorzystywać siłę przekonywania: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/476441,policjant_nie_zdecyduje_o_wysokosci_mandatu.html

 

A tutaj w/w projekt: KLIKNIJ by pobrać projekt

 

A może tak przydałoby się "odświeżyć" ten post nie zakładając nowego? Rzucam więc temat "Mój pierwszy mandat". Co koledzy na to !!!

 

Mój pierwszy i jak do tej pory jedyny mandat.

1988 rok Syreną pojechałem na grzyby, dokumenty pod siedzenie,ciap drzwi i do lasu (istna Skandynawia) Po godzince nie ma na taksówki, na łebka do komendy, a oni mi mandat za niezabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. (Syrena 105 lux u nich na parkingu)

A zrobili mi zdjęcie w Szwecji w tym roku czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy i jak do tej pory jedyny mandat.

1988 rok Syreną pojechałem na grzyby, dokumenty pod siedzenie,ciap drzwi i do lasu (istna Skandynawia) Po godzince nie ma na taksówki, na łebka do komendy, a oni mi mandat za niezabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. (Syrena 105 lux u nich na parkingu)

A zrobili mi zdjęcie w Szwecji w tym roku czekam :)

 

Mój pierwszy mandat to rok 1989. Spokojnie w garażu naprawiałem instalację elektryczną przy motocyklu IŻ , kolega mój wraz z moim bratem wsiedli na WFM-kę i wyjechali na uliczkę osiedlową. Zjawił się więc pan "Dzielnicowy" wlepił całej trójce mandat. Mnie za użyczenie motocykla, im natomiast za jazdę. Nie muszę mówić, jaki byłem wściekły na "przedstawiciela prawa" :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadąc maluchem w 1989r na narty do Korbielowa ,widzę że z przeciwka samochody mi migają ,więc zwalniam ale kolega stary szofer(miał prawo jazdy o 6 miesięcy dłużej niż ja) uparcie twierdził że to migają bo jeden drugiemu drogę zajechał no i po 500 metrach trach na 50 miałem 89 . Mandat za prędkość ale ile tego było już nie pamiętam ,wiem tylko że jak na ucznia technikum to cały majątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mandat dostałem za prędkość i było to 20 zł Później było jeszcze kilka(naście) za prędkość, wyprzedzanie, światła, przewóz niedozwolonej liczby osób (6 zamiast 5), przekroczenie czasu pracy oraz za... jazde bez ważnych BT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mandat dostałem za prędkość i było to 20 zł Później było jeszcze kilka(naście) za prędkość, wyprzedzanie, światła, przewóz niedozwolonej liczby osób (6 zamiast 5), przekroczenie czasu pracy oraz za... jazde bez ważnych BT :)

 

No kolego, powiedz tylko, czy jak dostałeś mandat za brak BT, to byłeś już diagnostą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak dostałeś mandat za brak BT, to byłeś już diagnostą!!!

 

A co! ;) Jak mówią - szewc w dziurawych butach chodzi ;)

 

Ja znam przypadek jednego dyrektora WK, co to świętszy od przepisów i chyba ze 3-4 miesiące bez OBT jeździł (zapomniał). Jak zobaczył, to szybko pojechał na zaprzyjaźniona stację i... mimo szczerej przyjaźni, to z ciężkim sercem OBT zakończyło się N i zabraniem DR ;) (auto wcale nie jakieś stare)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mandat dostałem

 

za wymuszenie pierwszeństwa na... radiowozie :evil:

 

Młody i głupi człek był, jeszcze za czasów powszechności kaszlaków w Gorzowie niedaleko Brackiej urzędowaliśmy z laskami i zachciało się popisywać. Plan był zawrócenia na skrzyżowaniu na ręcznym, ale na nieszczęście ja byłem na podporządkowanej a policyjna Nyska na głównej. Skończyło się na śmignięciu przed Nyską i mandacie 50 zł.

 

Wielki szacun dla kierowcy Nyski, bo szofer był dobry. Półpoślizgiem przeszedł przez skrzyżowanie (nawet mnie nie drasnął) i obrócił się "ryjkiem" auta w moją stronę, gotowy do pościgu. Gdybym uciekał rzecz jasna.

Jeśli kto nie wie to na Brackiej był a jeszcze i chyba jest Komisariat Policji. Wracali z patrolu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urzędowaliśmy z laskami i zachciało się popisywać.

 

Że tak sobie pozwolę powielić kolegę z forum - "uśmiałem się jak norka" ;)

 

:evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to szybko pojechał na zaprzyjaźniona stację i... mimo szczerej przyjaźni, to z ciężkim sercem OBT zakończyło się N

To faktycznie zaprzyjaźniona ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Gorzowie

na wolcie do miasta namierzyli mnie suszarka ale im sie pomiar skasował i mnie puścili, tego samego dnia kilkaset km dalej zatrzymali mnie drugi raz ale policjant nie zdążył dokonać pomiaru :) droga pusta, było z górki.... ok 100 km/h...za dużo młodość ma swoje prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jakieś 20 latek temu, wyprzedzanie (wg mnie omijanie :-D) w miejscu niedozwolonym i przekroczenie prędkości. Pani się strasznie wlokła, niestety zanim sznurek z naprzeciwka się skończył i mogłem ją ominąć zaczął się teren zabudowany i linia ciągła. Ot młodzieńcza głupota :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden ciekawy mandacik na A61 za nie zachowanie odległości od poprzedzającego pojazdu. W chwili pomiaru było 36,57 m Sprzęt maja dokładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.