Skocz do zawartości

mandaty


grand

Od początku tego roku na mandaty za wykroczenia drogowe wydałem:  

69 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

eszcze jeden ciekawy mandacik na A61 za nie zachowanie odległości

To faktycznie ciekawy mandat ,,,

 

Mój drugi mandat też był ciekawy!!! Jada rowerem "kolarzówka" Huragan. Centrum miasta godzina ok. 20.00 . Zaczęło "szarzeć", zostaje zatrzymany i "wlepia mi się mandat za jazdę bez światła (odblaski były, przód-biały, tył czerwony). Zero reakcji na tłumaczenie, że to przecież rower sportowy bez świateł. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • brodatymazur

    8

  • JANUSZ60

    7

  • Natasza

    7

Uprasza się moderatora o zamknięcie tematu*

 

Żeście k... wykrakali... Tyle lat spokoju, a dziś rano stówa wpadła :?

 

 

_________________

* jeśli moderator akurat świruje przed jakimiś laskami, to oczywiście może zamknąć temat później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprasza się moderatora o zamknięcie tematu*

 

Żeście k... wykrakali... Tyle lat spokoju, a dziś rano stówa wpadła :?

 

 

_________________

* jeśli moderator akurat świruje przed jakimiś laskami, to oczywiście może zamknąć temat później ;)

 

Za brak OBT :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - za brak pasów :) Ale i tak uprzejmi byli - zaraz mnie zhaltowali po wyjeździe z CPN - nie dali szansy się rozpędzić bo by inny wynik był :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bym miał? Jechałem bez pasów i mandat się należał... Po prostu pech...

 

Postawa godna pochwały !!! Z "odpowiednim potraktowaniem" żartowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie lubi pasów bo go np krępują itd wystarczy wizyta u specjalisty i za 80 zł wychodzi się z zaświadczeniem które chroni przed utratą 100zł w takich przypadkach. Niestety to zaświadczenie nie pomaga w czasie wypadku.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjechałem ze stacji i zwyczajnie nie zapiąłem jeszcze...

Ten mandat jest właśnie po to, byś nie ruszył zanim zapniesz ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często zapominam ,szczególnie na krótkich odcinkach i dzięki tej karteczce zaoszczędziłem już dość sporo.Jedynym mankamentem jest tylko to że w czasie kontroli Pan w mundurze podchodzi zadowolony że jedno wykroczenie już ma i kiedy pyta grzecznie czy pana pasy nie obowiązują ,ja odpowiadam że nie i wtedy zaczyna sie poszukiwanie innego haka. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często zapominam ,szczególnie na krótkich odcinkach i dzięki tej karteczce zaoszczędziłem już dość sporo.

„Włącz myślenie. Zapnij pasy” - OPIS ZDARZENIA !

Samochód uderza w nieruchomą przeszkodę przy prędkości 80km/h

Czas tragedii – niespełna 0,2 sek.

po 0,026 sekundy od początku wypadku zderzak i przód samochodu jest już zgnieciony, a niezapięty pasami kierowca kontynuuje ruch z prędkością 80km/h

po 0,039 sekundy kierowca wraz z siedzeniem zostaje uniesiony o 15 cm

po 0,044 sekundy uderza klatką piersiową w kierownicę

po 0,050 sekundy opóźnienie działające na osobę 80 razy przewyższa masę ciała

po 0, 068 sekundy ciało kierowcy uderza w deskę rozdzielczą z siłą 6 ton

po 0,092 sekundy głowa kierowcy uderza w przednią szybę

po 0,100 sekundy ciało kierowcy po uderzeniu w kolumnę kierownicy wypada na zewnątrz, wybijając przednią szybę – obrażenia powodują śmierć na miejscu

po 0,110 sekundy wrak auta zaczyna się cofać

po 0,150 sekundy w miejscu zalega cisza …

 

Takie "oszczędności mogą się źle skończyć... TFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "oszczędności mogą się źle skończyć... TFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Trudno się z tym nie zgodzić, ale ile było wypadków właśnie przez zapięte pasy, których w chwili paniki kierowca czy też pasażer nie mogli odpiąć i opuścić na czas pojazdu. Wszystko ma swoje za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pasy zawsze zapinam, ale przy przy takim zderzeniu jak opisał brodatymazur, i tak jest mała szansa na przezycie nawet w aucie wyposazonym w poduszki powietrzne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z tym nie zgodzić, ale ile było wypadków właśnie przez zapięte pasy, których w chwili paniki kierowca czy też pasażer nie mogli odpiąć i opuścić na czas pojazdu.

Statystki:

„Włącz myślenie. Zapnij pasy” - MITY i FAKTY! - Śmiertelność w wypadkach drogowych w Polsce na tle innych krajów europejskich jest wyjątkowo wysoka. Na każde 100 osób uczestniczących w wypadku, śmierć ponosi 11 z nich. Pomimo to kierowcy nadal nie są świadomi znaczenia zapinania pasów bezpieczeństwa. Krąży wiele stereotypów dotyczących ich stosowania. Oto niektóre z nich:

 

 

 

 

1. Mit Zapięte pasy mogą uniemożliwić wydostanie się z płonącego pojazdu.- Fakt - tylko 0,5% wypadków drogowych wiąże się z pożarem auta.

 

 

 

2. Mit Podczas wypadku lepiej wypaść z auta, niż być w nim uwięzionym. - Fakt - w przypadku wyrzucenia ciała przez przednią szybę ryzyko odniesienia ciężkich ran w wypadku jest 25 razy większe. Natomiast ryzyko śmierci jest 6 razy większe.

 

 

 

3. Mit Po mieście i na krótkich trasach jeździ się wolno. W związku z tym, w razie wypadku nic im się nie stanie. Zapinanie pasów, w tej sytuacji, jest czynnością zbędną. - Fakt Przy zderzeniu z prędkością 50 km/godz. ciało jest wyrzucane z siedzenia z siłą 1 tony. Przy uderzeniu w stałe elementy samochodu skutki mogą być śmiertelne, również dla pasażera z przodu.

 

 

 

4. Mit Właściciele aut wyposażonych w poduszki powietrzne żyją natomiast w przeświadczeniu, że to zabezpieczenie jest wystarczające. - Fakt Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci o 50% tylko wtedy, gdy podczas wypadku działa wspólnie z pasami bezpieczeństwa.

 

 

 

5. Mit Pasażerowie na tylnych siedzeniach samochodu rzadko zapinają pasy bezpieczeństwa (stosuje je średnio około 47% pasażerów). Uważają, że tam jest bezpieczniej. - Fakt Pasażerowie na tylnym siedzeniu są tak samo narażeni na poważne obrażenia, jak z osoby siedzące z przodu samochodu. Ponadto, stanowią oni śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu.

 

 

 

 

6. Mit Trzymanie dziecka na kolanach zabezpieczy je przed konsekwencjami wypadku w takim samym lub większym stopniu, jak usadowienie w foteliku. - Fakt Rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, które w momencie nieoczekiwanego uderzenia przybiera masę … słonia. Co więcej, w czasie wypadku, rodzic może przygnieść dziecko własnym ciałem zmniejszając jego szansę na przeżycie.

 

 

 

7. Mit Pasy bezpieczeństwa stanowią zagrożenie dla kobiety w ciąży. - Fakt Podczas wypadku pasy bezpieczeństwa są jedynym urządzeniem, które może uratować życie kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka.

 

Niech każdy zdecyduje sam: WŁĄCZ myślenie - ZAPNIJ pasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "oszczędności mogą się źle skończyć... TFUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

Trudno się z tym nie zgodzić, ale ile było wypadków właśnie przez zapięte pasy, których w chwili paniki kierowca czy też pasażer nie mogli odpiąć i opuścić na czas pojazdu. Wszystko ma swoje za i przeciw.

 

motofakty.pl

 

Statystki policyjne:

W weekend majowy 2011 roku miało miejsce 420 wypadków, zginęło 41 osób, a 547 zostało rannych. W 2010 roku za nie zapięte pasy bezpieczeństwa w pojazdach ukarano 397 299 osób. Ponad 7 250 osób – za brak fotelika dla dzieci w samochodzie. W 2010 roku poszkodowanych w wypadkach drogowych zostało ponad 52 000 osób, w tym 3 907 poniosło śmierć, a prawie 39 000 zostało rannych. W ubiegłym roku zginęło 34 dzieci w wieku 0-6 lat, a rannych zostało 3 340 – należy podkreślić, że są to dzieci, które powinny jeździć w fotelikach. Najmłodsi są narażeni na utratę życia bądź zdrowia przede wszystkim z powodu błędów dorosłych.

Tylko fakty. Ja zapinam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% brodatym-mazurem i prawie zawsze zapinam pasy ale nie dlatego że ustawodawca mi każe tylko dla własnego bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia,ja łapię się na tym że nawet na terenie firmy zapinam pas .

Nawet jak się przytrafi na krótkim odcinku nie zapiąć to samopoczucie jakieś nie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia,ja łapię się na tym że nawet na terenie firmy zapinam pas .

 

Dobrze, że jak wjeżdżasz na SKP to nie zapinasz... :D Żart oczywiście, zawsze zapinam i siebie i dziecko, żonę niekoniecznie :D a teściowej to jeszcze bym odpiął ukradkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie zawsze zapinam pasy

 

Ja też!! :evil: Tylko Ta parka z Alfy zwróciła mi dziś rano uwagę na znaczenie określenia "prawie" ;) Dowiedziałem się tylko przy okazji, że ich porada nie była darmowa, ale za to wygrałem jakiś tam konkurs i ileś tam punktów zdobyłem nawet, więc nie jest tak źle :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.