Skocz do zawartości

Dowód typ


kristo96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od niedawna pracuję na PSKP i mam kilka pytan odnośnie wpisywania danych z DR,pracuje na programie "stacja 2008"kolega bardziej doświadczony twierdzi że zawsze jak wystawiam zaswiadczenie to w okienku "dowód typ"zaznaczam DR a tam gdzie nr wpisuje "Z"dziwi mnie to trochę bo jak ktoś przyjeżdza np.z pozwoleniem czasowym to mam mozliwość zaznaczenia PC i mogę wpisać nr z tego pozwolenia albo jak DR jest zatrzymany przez policję to powinienem zaznaczyć brak dowodu i wtedy okienko z numerem znika i nie trzeba wstawiac "Z"nie chcę się sprzeczać z kimś kto pracuje sporo lat w tym zawodzie i dlatego chciałem sie was poradzić czy moje rozumowanie jest poprawne,pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy zalecają wpisanie litery "Z" w oknie z numerem DR , a nie zamiast numeru. Zbyt dosłownie to Twoi koledzy zrozumieli. Poza tym obecnie każdy program rejestruje wystawienie zaświadczenia co powoduje, iż wpis ten jest zbędny ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego chciałem sie was poradzić czy moje rozumowanie jest poprawne

 

Oczywiście, że jest prawidłowe... Tam gdzie miejsce na numer DR lub PC wpisujemy ten numer, a przy wystawianiu zaświadczenia program sam w rejestrze umieści rzeczone "Z"

 

nie chcę się sprzeczać z kimś kto pracuje sporo lat w tym zawodzie

A może powinieneś... ktoś musi uświadamiać takim ludziom, że uczymy się całe życie a i tak umieramy głupcami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś musi uświadamiać takim ludziom, że uczymy się całe życie

Problemem nie są ci co nie wiedzą, lecz ci co nie chcą tego pojąć,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedż,jak widać doświadczeni diagności dużo rzeczy robią rutynowo i nie zawsze prawidłowo,pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ciąży im pamięć przepisów które wbijali sobie do głowy a które są już nieaktualne 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli się spotkaliście się z podobnymi błędami to się podzielcie może dojdziemy jeszcze do jakiś uchybień w wypełnianiu danych,pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.