Skocz do zawartości

Fabryka LG - pomoc publiczna sięgnie 330 mln zł


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, 19.10.2005 (ISB) – Planowana przez koncern LG Electronics fabryka ekranów LCD w Kobierzycach – oraz zakłady kooperujące – zostanie zbudowana kosztem 1188,79 mln zł.

 

Wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu (CIR) opublikowanego po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów.

 

Rząd przyjął wieloletnie programy wsparcia dla firm uczestniczących w tym projekcie.

 

Spółka Ohsungdisplay Poland Sp. z o.O. zobowiązała się do zainwestowania 101,59 mln zł, utworzenia 830 miejsc pracy i uzyskania docelowej zdolności operacyjnej do końca 2011 roku. W jej otoczeniu powstanie ok. 1245 miejsc pracy.

 

Firma LG Innotek Poland Sp. z o. o. zobowiązała się do zainwestowania 235,04 mln zł, utworzenia 1.080 miejsc pracy i uzyskania docelowej zdolności operacyjnej do końca 2011 roku. W najbliższym otoczeniu inwestycji powstanie ok. 1620 nowych miejsc pracy.

 

LG Chem Poland Sp. z o.O. zobowiązała się do zainwestowania 164,00 mln zł, utworzenia 800 miejsc pracy i uzyskania docelowej zdolności operacyjnej do końca 2011 roku.

 

Heesung Electronics Poland Sp. z o.O. zobowiązała się do zainwestowania 470,46 mln zł, utworzenia 2742 miejsc pracy i uzyskania docelowej zdolności produkcyjnej do końca 2011 roku.

 

Firma Dong Yang Elecronics zobowiązała się do zainwestowania 148,09 mln zł i utworzenia 1372 miejsc pracy.

 

Lucky SMT Poland zobowiązała się do zainwestowania 69,61 mln zł i utworzenia 250 miejsc pracy.

 

Nakłady budżetu państwa na realizację programu wyniosą łącznie 121,65 mln zł, natomiast całkowita pomoc publiczna sięgnie 333,83 mln zł, wynika z komunikatu.

 

(źródło: www.onet.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I powiedzcie mi - gdzie tu jest sprawiedliwość ? Kto dofinansuje NORCOM ?

U mnie też 4 osoby pracują ...

 

Jak sobie policzycie, to na utworzenie jednego miejsca pracy rząd wyda 41.474 zł ...

 

Ja też chcę 200.000 zł !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbercie, pomyśl :!:

może przekształć się w zakład pracy chronionej :?:

tam jest dofinansowanie stanowisk pracy [kiedyś tak było, dzisiaj chyba tylko II grupa]

i już masz kaskę na ........

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przekształć się w zakład pracy chronionej

Muszę tylko ze swoich inwalidów porobić :D

Ciężko będzie biorąć pod uwagę, że mam dwóch 19-latków i dwie panie - w wieku całkiem symapatycznym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy, który pracuje w zakładach LG w Mławie twierdzi, że firma ta ma potężne długi. Mam nadzieję, iż nie okaże się to kolejny koreański koncern otwierający swoją fabrykę w Polsce i za jakiś czas ogłaszający upadłość ( vide Daewoo).

BTW

Przez 10 lat prowadziłem swój interes. Od państwa jedyne co otrzymałem to częste kontrole urzędników z US. W końcu kiedy padłem na pysk to upomnieli się o podatek vat od towaru, którego nie spieniężyłem i musiałem oddać za darmo albo wyrzucić. Do dziś spłacam kredyt aby opłacić te należności. wrrrrrrrr Ale jak widać im firma większa tym ma lepsze warunki do dziłania na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.