Skocz do zawartości

Co jest lepsze kanal z podnosnikiem czy podnosnik nozycowy?


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

ja chyba się zdecyduję na podnośnik, jaką firmę polecacie? Mam jeszcze pytanko odnośnie szerokości pomieszczenia, ja mam w projekcie 6m, myślę że spokojnie można podnośnik zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    11

  • mik8181

    8

  • darkdog

    5

  • luket

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

chyba się zdecyduję na podnośnik, jaką firmę polecacie?

 

Ja pracowałem na Nussbaumie i Omerze i nie było z nimi większych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Panowie czy wiecie coś na temat prefabrykatów kanałów diagnostycznych z firmy gizo Białystok, chodzi o wodoszczelność , muszę ostatecznie podjąć decyzję czy kanał czy podnośnik, i ze względu na podmokły teren obawiam się kanału, chyba że macie jakieś sprawdzone rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jest "szybszy". Wypadam z auta 3s. i już go oglądam. Potem wypad i następne. Na nożycowym problem z czasem( podnieś opuść), gorzej sprawdzać końcówki drążka i stabilizatory, gorzej z oświetleniem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jest "szybszy".

Nie mam porównania z podnośnikiem ale wolę kanał.....

 

Ja mam porównanie z podnośnikami różnych firm ale też wolę kanał, byle odpowiedniej głębokości bo przy wzroście powyżej 190 cm mam z tym problemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał jest "szybszy". Wypadam z auta 3s. i już go oglądam. Potem wypad i następne. Na nożycowym problem z czasem( podnieś opuść), gorzej sprawdzać końcówki drążka i stabilizatory, gorzej z oświetleniem itp.

E wcale nieprawda ja mam i podnośnik i kanał choć kanał jest zdecydowanie szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę kanał, byle odpowiedniej głębokości

Ja mam tak głęboki że przy wzroście 180cm musiałem sobie paletami wyłożyć bo w busach nie dosięgałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wolal kanal a co do wody zawse mozesz zrobic studzienke a w niej pompe ktora Ci wode wypompuje na zewnatrz. My mamy podlaczona do kanalizacji i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy podlaczona do kanalizacji i po problemie

 

Jeżeli jest brak zaworu zwrotnego to jest opcja, że to własnie kanalizacja napompuje wody do kanału :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kanale zaawansowany system likwidujący nadmiar wody. Wgłębienie 30cm i wiaderko. Działa beż zarzutu i nawet po upływie gwarancji nic się nie psuje, jedynie w okresie zimowym wymaga częstszych przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale u mnie nad stacja sa zabudowania i zjazd jest z gorki i cala woda wpada wprost do kanalu wic w nocy jak nikogo nie ma to Twoj system by nie zadzialal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w kanale zaawansowany system likwidujący nadmiar wody. Wgłębienie 30cm i wiaderko. Działa beż zarzutu

 

No to u mnie byś się namachał... W zeszłym roku jak mieliśmy powodzie i warta wysoko stała to po nocce było w kanale 30 cm wody (mało czujnika gazu nie zalało). Kanał ma jakieś 21 m długości i ok 73 cm szerokosci. Teraz sobie policz ile to wiaderek :P nawet nie uwzględniając napływu wody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała woda wpada wprost do kanału, więc w nocy, jak nikogo nie ma, to Twój system by nie zadziałał :)

to zamiast wiadra instalujesz takie coś żółto - czarne

16451230_popup.jpg

 

i problem sam się rozwiązuje

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega po pracy zawsze zasuwa na siłkę. Więc wziął bym od niego promocyjnie 10zł i może sobie te 500 wiaderek ponosić, ja jako "coach" bym nabierał. He He

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wziął bym od niego promocyjnie 10zł

 

Też dobrze :D

 

W kanale pompa z pływakiem nie zdaje egzaminu. Za ciasno i za płytko jest w studzience. Pływak blokowaliśmy na stałe i włącznik czasowy. W szczycie fali co pół godziny pompa działała 10-15 min i dało się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w kanale :-D a teraz pracuję na podnośniku i jedyna różnica to tylko czas podnoszenia i opuszczania. Ale to czas nie stracony bo można trochę pomyśleć :medit: "a za co by go tu udupić???" :D Aczkolwiek podnośnik lepszy bo na jaką wysokość chcę to podnoszę i nie podstawiam przy busach podium. Jeżeli chodzi o światło to przecież są lampy boczne i halogen od szarpaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jakbyśmy spytali , co lepsze chleb czy bułka ???

Zawsze będą zdania podzielone, bo jedno łatwiej zrobić na kanale inne czynności na nożycowym a jeszcze inne (poza skp) na serwisowym dwukolumnowym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będą zdania podzielone, bo jedno łatwiej zrobić na kanale inne czynności na nożycowym a jeszcze inne (poza skp) na serwisowym dwukolumnowym,,,

A najlepiej usiebie w domu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podnośniki nożycowe na SKP dyskwalifikują problemy z falistością ławy (podnośnik musi być częścią ławy pomiarowej) a przez to z odbiorem TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie podnośniki nożycowe na SKP dyskwalifikują problemy z falistością ławy

Te problemy tak na prawdę dopiero się zaczną, gdyż masowo podnośniki pojawiły się niedawno ,,,

A najlepiej usiebie w domu :x

Powiedz jeszcze , że w sypialni ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.