Skocz do zawartości

Zaświadczenie ADR dla MON


alex40

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki pojazd w MON spełnia warunki ADR?

 

z tych co znam to chyba tylko nowy JELCZ?

 

poprawiło się coś w tej szanownej instytucji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie przesadzam, ile jest takich w MON?

 

można chyba mierzyć w promilach (nie mylić z alkoholem)

 

dawno przestałem w tej instytucji pracować, ale nie wierzę żeby coś się poprawiło,

 

za moich czasów był w JW jelcz EX - którego sam odbierałem nowego z fabryki (przyjemność z jazdy zerowa - za szeroki w nasze koleiny i nosi po drodze) i..............to chyba tyle, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie przesadzam, ile jest takich w MON?

 

A bo myślisz, że na wojnie to się ktoś będzie przejmował jakimś adr-em... :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowa adr - już (z tego co pamiętam) chyba klęsk żywiołowych już nie obejmuję, :D

 

ale niestety już dużo z adr mnie uciekło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie przesadzam, ile jest takich w MON?

 

Ja tam czasem robię ADR'y w pojazdach MON ale przeważnie są to IVECO Eurocargo lub Stralis'y na EXII więc nie jest najgorzej przynajmniej z tymi co są u mnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR dla MON na nowym zaświadczeniu

 

A jakie jest to nowe zaświadczenie ?

 

Rozporządzenie MON z 9 listopada 2012r. poz. 1364, jeżeli ktoś robi badania pojazdów wojskowych powinien je znać jest tam nowy wzór zaświadczenia z badania. Diagnosta pracujący na stacji cywilnej a wykonujący badania pojazdów resortowych powinien być na bieżąco także z przepisami pod które te pojazdy podlegają. Nie którzy robią badania pojazdów policji czy innych służb, jestem ciekawy czy chociaż raz robiąc takie badanie poprosiliście kierowcę o pokazanie legitymacji służbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy czy chociaż raz robiąc takie badanie poprosiliście kierowcę o pokazanie legitymacji służbowej.
-

Możesz mi powiedzieć a na co to komu. Może jeszcze Dowód osobisty jego żony. :evil: Powiem tak: na szczęście już w tym syfie nie pracuje od sierpnia tamtego roku . 22 lat było już za długo dla mnie.Te ich wymysły ,pomysły i niby racjonalne rządzenie pieniędzmi woła o pomste do nieba. A co do Rozporządzenia z dnia 9 listopada 2012 r. poz. 1364 to jak zwykle jedna wielka lipa ;

Przykład- rozdział 5 ,Przepisy Końcowe,parag.28, ust. 2.

I tak jest ze wszystkim , przykład - pojemniki na materiały wybuchowe i niewypały .Po co ,lepiej wozić w skrzynkach z piachem. a jak znajdą durnego Diagnostę[za przeproszeniem ]to podpisze. Oni zawsze wyjdą z kłopotów. A ty chcesz sprawdzać legitymacje służbowe ,człowieku ty wiesz co ty piszesz.

Wracając do wzoru w Załączniku nr 1 to nawet nie poprawili wyrazu w III pkt.3- nie ma już przeciwpoślizgowy tylko przeciwblokujący. E szkoda gadać i pisać. Ja bym te ich WDT to wysadził w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był zamysł aby właśnie WDT zlikwidować a cały inwentarz podlegający przepisom dozorowym przekazać do TDT i UDT i jak się orientuję ten stan zamysłu trwa do dnia dzisiejszego. Moim skromnym zdaniem przełożeni w Sztab.Gen., P-4 zdają sobie sprawę, że z chwilą przekazania pod jurysdykcję cywilną znaczną część sprzętu należało by przekazać do AMW, ponadto zlikwidowano by masę stanowisk oficerów wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie MON z 9 listopada 2012r. poz. 1364

 

No tak nawet to kiedyś czytałem dzięki za przypomnienie, a w sumie od tamtej pory zrobiłem kilka ADR'ów do MON'u wystawiłem normalne cywilne zaświadczenie ADR i nie było kłopotów :cool:

 

Przykład- rozdział 5 ,Przepisy Końcowe,parag.28, ust. 2.

 

Jednym zdaniem potrafią całe rozporządzenie wywrócić do góry nogami :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 lat było już za długo dla mnie.

 

hehehehe - dla mnie 17 było za długo - hehehehe

 

 

przepraszam szanownych kolegów - jestem zupełnie nie w temacie - bo adr nie robię (ostatni chyba w 2010) ale z tego co rozumiem dokument cywilny różni się od monowskiego?

 

jeżeli tak - to jak go wypisać na cywilnym rejestrze badań?

 

jeszcze raz przepraszam za swoją niewiedzę :D:D

 

co do wojskowego dozoru - ja wspominam dobrze - do mnie "wuzetki" przyjeżdżali badać marynarze - jedną imprezę pamiętam - reszty niestety nie hehehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki program ma ten nowy wzór zaświadczenia ADR dla MON i jak je zdobyć.

Ponieważ szykuje mi się kilka pojazdów, ostatnio wzór zaświadczenia przerobiłem na wordzie i wypełniłem ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzór zaświadczenia przerobiłem na wordzie i wypełniłem ręcznie.

 

czy aby takie zaświadczenie nie powinno być zapisane w rejestrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby takie zaświadczenie nie powinno być zapisane w rejestrze?

--

oczywiście innej opcji nie ma

 

[ Dodano: 08-03-2013, 13:45 ]

Ale jaki program ma ten nowy wzór zaświadczenia ADR dla MON i jak je zdobyć.

 

Przeważnie na SKP MON-owskich używa się programu SKP PRO i tam są wszystkie potrzebne do wydruku załączniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście innej opcji nie ma

 

jak innej opcji nie ma, to nie rozumiem tego worda???? :D

 

i pytanie: w jakim celu jest różny druk dla pojazdów mon i cywilnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też pytanie ; po co diagnosta dostaje uprawnienia do wykonywania BT po linii MON jak już dostał cywilne. Ano po to aby jakieś kałmuki mieli dobrze opłacaną pracę. Masz nr.cywilny i jeszcze dostaniesz monowski.A co .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekawy czy chociaż raz robiąc takie badanie poprosiliście kierowcę o pokazanie legitymacji służbowej.
-

Możesz mi powiedzieć a na co to komu. Może jeszcze Dowód osobisty jego żony. :evil:

Dz.U. 2011 nr 195 poz. 1160 tam jest wzór dowodu rejestracyjnego. Nad rubryka gdzie jest nr druku wyraźnie jest napisane " dowód rejestracyjny jest ważny z legitymacją służbową lub pracowniczą" więc jeżeli gość nie ma legitymacji można go śmiało olać. Tylko, że wtedy nie dostaniesz kasy za badanie i dlatego nikt tego nie robi.

 

oczywiście innej opcji nie ma

 

jak innej opcji nie ma, to nie rozumiem tego worda???? :D

 

i pytanie: w jakim celu jest różny druk dla pojazdów mon i cywilnych?

 

Po to, żeby mogły jeździć miedzy innymi stare cysterny na 266, ale w tym rozporządzeniu ktoś przedobrzył i według prawa dalej nie mogą przejść badania z wynikiem pozytywnym. Chyba, że wydadzą znowu kasę na modernizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 2011 nr 195 poz. 1160 tam jest wzór dowodu rejestracyjnego. Nad rubryka gdzie jest nr druku wyraźnie jest napisane " dowód rejestracyjny jest ważny z legitymacją służbową lub pracowniczą"

 

Kolego ,masz u mnie piwo , znalazłeś następny absurd czyli głupotę w MONIe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłeś następny absurd czyli głupotę w MONIe.
hehehehhe

 

 

ale po co szukać absurdów w monie??? cały mon to jeden wielki absurd hehehehhe :D

 

panowie przepraszam za swoją niewiedze w temacie rozporządzenia adr w mon, ale przecież umowa adr (pomarańczowa) jest jednakowa dla wszystkich i część 9 wg mnie obowiązuje także wszystkich, to o co chodzi z tym rozporządzeniem?

 

w armii podważa się umowę adr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.