Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

RadekNet

Historia samochodu - jak zdobyc?

Polecane posty

RadekNet

Czesc!

Mam Volvo 142 z 69 roku i tak sie zastanawiam czy jest szansa, zeby odtworzyc jego historie? Mam na mysli np. date sprowadzenia do Polski ...

Radek

Mecher

Ja ci proponuję poprosić o radę tu

Co prawda nie jest to forum anonimowe

Możesz spróbować też tutaj

blakop

Kolego - najpewniejsze źródło historii to cofanie się do poprzednich właścicieli.

Pamiętaj, że wiele rejestrów i archiwów urzędowych jest z biegiem lat (czasami wystarczy 5) kasowanych zgodnie z prawem i tą drogą nic nie ugrasz - pozostaną Ci tylko ludzie...

timo

Nie wiem jak Volvo, ale np. Volkswagen ma Dział Pojazdów Zabytkowych (nie wiem, czy dokładnie tak się to nazywa, ale oddaje istotę rzeczy), który zajmuje się m. in. gromadzeniem i udostępnianiem danych o dawnych modelach i konkretnych egzemplarzach. Za opłatą VW wydaje "akt narodzin" auta, gdzie jest wymieniona dokładna (dzienna) data produkcji oraz wiele innych szczegółów, zależnie co jest dostępne dla danego egzemplarza (np. numer linii montażowej, dzień wyekspediowania z parkingu fabrycznego, dealer do którego trafił pojazd, czasami również data sprzedaży przez dealera) oraz rozkodowane wszystkie symbole wyposażenia, koloru, wzoru tapicerki itd. Byćmoże w Volvo jest podobnie, więc w pierwszej kolejności uderzyłbym do polskiego przedstawiciela producenta lub bezpośrednio co centrali. W przypadku szczególnie interesujących egzemplarzy pojazdów zabytkowych producenci traktują sprawę jako wizerunkową, prestiżową i bardzo dalece idą na rękę posiadaczom czy kolekcjonerom.

motonita

legalnie?

ochrona danych osobowych.. nic z urzedu...

jedyne co to po ludziach...

blakop
ochrona danych osobowych.. nic z urzedu...

Bez przesady kolego - jako właścicielowi, który wykaże w tym interes prawny lub społeczny przysługuje prawo d wszelkich informacji, o ile przepisy szczegółowe nie stanowią inaczej. Oczywiście nie mówimy o adresach pośrednich właścicieli, ale chociażby właśnie dane gdzie i kiedy był odprawiony itd...

motonita

a to owszem, ja sam znam wszystkie numery rej moich zabytków...

mi chodzi o te dane typu imie nazwisko adres itp...

blakop
mi chodzi o te dane typu imie nazwisko adres itp...

A to niby po co Ci? No o ile właścicielem nie był powiedzmy Michael Jackson np ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.