Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu z Francji


radical

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupienia samochodu przywiezionego z Francji.

Samochód chce odkupić od osoby która sprowadziła samochód z Francji(nie wiem czy ma to znaczenie ale pojazd był uszkodzony). Właścicielem samochodu jest już ta osoba(Polak) która sprowadziła auto, wszystkie opłaty juz porobiła ale auta jeszcze nie zarejestrowała, jest ważny przegląd i oc. Auto ma rejestracje francuskie. Chciałem zapytać jakie dokumenty muszę dostać przy kupnie samochodu abym bez problemu go zarejestrował?

Sprzedający wystawia fakture vat marża- czy w związku z tym coś jeszcze potrzeba.

Auto zostało sprowadzone w listopadzie.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    13

  • JANUSZ60

    10

  • markes30

    8

  • radical

    7

jeżeli sprzedawca wystawia vat-marże - to jest zapewne osobą zawodowo zajmującą się handlem autami, czyli on doskonale wie jakie dokumenty musi tobie dać,

dalej pytanie takowe należny zadać na forum wydziałów komunikacji - jeżeli takowe istnieje, na stronach WK są wymienione dokumenty jakie są potrzebne do I rejestracji, :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej pytanie takowe należny zadać na forum wydziałów komunikacji

 

Tak istnieje takowe:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/

 

Przeczytaj nagłówek forum kolego wojtek1k :evil:

To nie jest tylko forum o badaniach... Również o rejestracji :)

 

 

Kolego redical.

Musisz dostać:

- oryginalny dowód rejestracyjny z Francji + tłumaczenie

- fakturę zakupu + kopia jego zaśw.o działalności

- zaśw. o akcyzie

- badanie techniczne

- dowód opł.recyklingowej

 

T tak na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny dowód rejestracyjny z Francji + tłumaczenie

 

To tłumaczenie to obowiązek bo coś mi się obiło o uszy że już nie trzeba tłumaczyć a może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tłumaczenie to obowiązek bo coś mi się obiło o uszy że już nie trzeba tłumaczyć a może się mylę

Chyba tylko gdy DR jet zharmonizowany, czyli gdy jego rubryki posiadaja oznaczenia literowe takie jak w naszycg DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko gdy DR jet zharmonizowany, czyli gdy jego rubryki posiadaja oznaczenia literowe takie jak w naszycg DR.

 

No to francuski jest zharmonizowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wyraźnie przepis... Jest tak napisany, że znam w praktyce tylko jeden WK, który machnął ręką i nie żąda tłumaczeń...

 

Literalnie zwolnione są tylko opisy zharmonizowanych rubryk - nie ich zawartość :) Poza tym większość zagranicznych DR zawiera rubryki nie przewidziane w kraju... A że z kolei przepisy o tłumaczach przysięgłych wykluczają tłumaczenia przysięgłe tylko wybranych treści dokumentu, a nie jego całości to efekt jest jaki jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak napisany, że znam w praktyce tylko jeden WK, który machnął ręką i nie żąda tłumaczeń...

W WK Lublin miasto jakiś czas temu mój kolega zarejestrował 2 letnie auto bez przeglądu i bez tłumaczenia - czyli jednak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowe kupna pomiędzy sprowadzającym a Francuzem?

 

to jest tajemnica handlowa

 

kolego nadgorliwość jest gorsza od.......................

 

bierz wszystkie dokumenty które dostaniesz od sprzedawcy (wymienione przez blakopa) i wal do WK - bo zaraz przekombinujesz - tam się wszystkiego dowiesz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by auto było do kupienia nie daleko ode mnie to tak bym zrobił, ale po auto mam 400km w jedną stronę dlatego chce wszystko załatwić za jedną wizytą a nie że potem bedę jeździł po jakieś umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mam też dostać umowe kupna pomiędzy sprowadzającym a Francuzem?

 

Tak, powinieneś dostać oryginalną lub potwierdzoną notarialnie umowę zakupu zawartą pomiędzy sprzedającym(Francuzem) a komisantem(Polakiem) oraz pozostałe dokumenty, o których wcześniej wspomniał blakop. Gdyby komisant dokonał rejestracji w Polsce wystarczyłaby Ci tylko F-ra VAT-marża, wpis do ewidencji działalności gospodarczej, polski DR, KP i polisa OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się z kolegą - to od kogo i za ile kupił we Francji - jest tajemnicą handlową i jeszcze się nie spotkałem, aby ktoś taką umowę dawał.

 

umowę kupna - sprzedaży ma w postaci faktury vat-marża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinieneś dostać oryginalną lub potwierdzoną notarialnie umowę zakupu zawartą pomiędzy sprzedającym(Francuzem) a komisantem(Polakiem)

 

Nie jest wymagana do rejestracji.

 

Ponadto zwróć uwagę, że teraz nie ma już faktur VAT-marża. Powinna być normalna faktura VAT z wpisem "procedura marży - towary używane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być normalna faktura VAT z wpisem "procedura marży - towary używane".

 

dokładnie ,ale o tym sprzedawca na pewno wie, i nie ma co za dużo wymyślać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mam też dostać umowe kupna pomiędzy sprowadzającym a Francuzem?

Pewnie tej umowy nie dostaniesz, ale też i nie trzeba jej przedstawić do pierwszej rejestracji w RP, jeśli osoba, która sprowadziła ten pojazd i sprzedaje dalej prowadzi działalność gosp. w Polsce w zakresie obrotu pojazdami (dlatego też możesz wołać od pośrednika zaśw. o wpisie do ewidencji działalności gosp-ej, żebyś mógł sam sobie to sprawdzić).

 

Rozp. w spr. rejestracji i oznaczania pojazdów § 4. ust. 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinieneś dostać oryginalną lub potwierdzoną notarialnie umowę zakupu zawartą pomiędzy sprzedającym(Francuzem) a komisantem(Polakiem)

 

Nie jest wymagana do rejestracji.

 

Ponadto zwróć uwagę, że teraz nie ma już faktur VAT-marża. Powinna być normalna faktura VAT z wpisem "procedura marży - towary używane".

 

OK, szybciej napisałem niż pomyślałem :oops::cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeśli sprzedawca ma w swoim wpisie do ewidencji działalności handel samochodami nie musi przedstawiać umowy zakupowej z zagranicy, inaczej jest jak sprzedaje pojazd już zarejestrowany w Polsce, wtedy musi przedstawić umowę pośrednia potwierdzona przynajmniej przez notariusza. CIACH - regulamin forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc mam jeszcze jedno pytanie.

Sprzedawca przywiózł samochód z francji bez jednej tablicy ( jest tylko jedna biała) rejestracyjnej. Chciałem zapytać czy bez problemu zarejestruje taki samochód? Sprzedawca mówi ze napisze mi oświadczenie że auto przywiózł z jedną tablicą rejestracyjna. Nie chce kupić auta którego nie będę mógł zarejestrować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca przywiózł samochód z francji bez jednej tablicy ( jest tylko jedna biała) rejestracyjnej. Chciałem zapytać czy bez problemu zarejestruje taki samochód?

Oczywiście że bez problemu, najpierw wizyta w WK i pobranie tablic tymczasowych, a później SKP i badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mówi ze napisze mi oświadczenie że auto przywiózł z jedną tablicą rejestracyjna. Nie chce kupić auta którego nie będę mógł zarejestrować:)

 

Tak jak napisał Grzegorz. Powiedz sprzedawcy, że dodatkowo będzie Cię to kosztowało 62 zł, więc niech obniży cenę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma jakieś znaczenie fakt że auto ma przegląd francuski ważny do sierpnia 2014 ? mimo tego bede musiał robić w PL przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma jakieś znaczenie fakt że auto ma przegląd francuski ważny do sierpnia 2014 ? mimo tego bede musiał robić w PL przegląd?

 

Ma, wystarczy Ustalenie Danych i do tego nie potrzebujesz tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma jakieś znaczenie fakt że auto ma przegląd francuski ważny do sierpnia 2014 ? mimo tego bede musiał robić w PL przegląd?

 

Nie pamiętam w tym momencie na jaki okres dają badanie we Francji. Może się okazać (w zależności od daty I rejestracji), że to badanie będzie w Polsce uznane tylko do sierpnia 2013 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.