Skocz do zawartości

Bombardier Outlander 650 Jako Ciągnik


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie takiego pojazdu Bombardier Outlander 650. Zarejestrowany za granicą a dokładnie na Litwie jako ciągnik rolniczy. Czy przejdzie przegląd techniczny i będzie jako ciągnik rolniczy czy pachnie to kombinatorstwem? Dokumentów i pojazdu jeszcze nie widziałem ale z rozmowy telefonicznej tak wynikało. Klient zastanawia się nad ściągnięciem takiego pojazdu właśnie z Litwy i pyta czy warto i czy przejdzie badania techniczne. Moc silnika na pewno ok 44 kW. Jak będę miał skan dowodu to puszczę na forum. Ale tak czysto teoretycznie jeżeli w papierach zarejestrowany jest jako ciągnik, prędkość max 40 km/h itp. itd. to chyba raczej nie ma jak odmówić przeglądu? Czy może macie jakieś zagwozdki żeby zniechęcić klienta. Bo szczerze wątpię żeby przy takiej pojemności i mocy jechał na maksa tylko 40, chyba że klient zapomniał dodać 1 przed 40 ;) Co wy byście zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będzie spełniał warunków zawartych w :

 

Dział IV

Warunki techniczne ciągnika rolniczego, leśnego i pojazdu wolnobieŜnego oraz przyczepy

przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zarejestrowaniu jako ciągnik rolniczy klient może sobie tylko pomarzyć. To, że na Litwie był tak zarejestrowany nie ma żadnego znaczenia, w Polsce nie spełnia wymogów jako ciągnik rolniczy ani jako czterokołowiec (samochodowy inny), podrodzaj inny. Klient jeśli chce może sobie hasać do woli po bagnach i bezdrożach, niestety bez TR :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zarejestrowaniu jako ciągnik rolniczy klient może sobie tylko pomarzyć

 

To może trochę konkretniej byście coś napisali a nie tylko nie bo nie :shock:

Konkretnie którego paragrafu nie spełni ::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie którego paragrafu nie spełni

Konkretnie to musiałby się bardzo postarać, aby spełnić definicję ciągnika rolniczego. Jednak u nas wszystko możliwe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak u nas wszystko możliwe,,,
Dlatego pytam się Was jak podeszlibyście do tego tematu gdyby klient zapukał do Waszych bram. Odnośnie skanu to Jacdiag właśnie nad tym pracuje bo szczerze ja nie potrafię. Natknąłem się jeszcze na coś takiego odnośnie wymagań:

§ 2. 1. Tabliczka znamionowa powinna być trwale przymocowana w widocznym i łatwo dostępnym

miejscu na części, ktora nie daje się łatwo usunąć lub wymienić. Powinna ona podawać w sposob czytelny i

nieścieralny informacje w następującej kolejności:

11) w odniesieniu do ciągnikow rolniczych rejestrowanych po raz pierwszy po dniu 20 października 2007 r.

na tabliczce znamionowej powinny znajdować się takŜe następujące dane:

a) typ ciągnika,

b) najmniejsza i największa wartość dopuszczalnej masy całkowitej ciągnika,

c) dopuszczalny nacisk kaŜdej osi ciągnika w zaleŜności od moŜliwych typow opon, w jakie moŜna dany

ciągnik wyposaŜyć,

d) dopuszczalne masy ciągniętej przyczepy (przyczep).

Czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z kabiną ochronną ,

§ 46. 1. Pojazd silnikowy, o którym mowa w § 44:

1) wyposaŜa się w:

a) kabinę lub ramę ochronną; przepis stosuje się do zarejestrowanego po raz pierwszy po dniu 31

grudnia 1993 r. pojazdu o masie własnej powyŜej 800 kg,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to musiałby się bardzo postarać, aby spełnić definicję ciągnika rolniczego.

 

Widzicie piszecie że nie spełni ale konkretów nie podajecie. Wiem że rejestrowanie tego jako ciągnik jest naciagane, ale czytałem war. tech dla ciągnika w 32 i jak na razie jakoś nic nie wyczytałem szczególnego więc może mnie poprawicie i powiecie mi co jest nie tak bo kabina pewnie odpada ponieważ nie ma 800 kg MW dalej proszę :P

 

a co z kabiną ochronną , kierownicą , siedzeniami i tak na szybko nie pamiętam ale jest coś o rozstawie kół

Na kabinę masz już odpowiedź, czy kierownica musi być w kształcie koła ::? siedzenia posiada o rozstawie kół nic mi się nie kojarzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie piszecie że nie spełni ale konkretów nie podajecie.

Ale definicji ciągnika rolniczego nadal nie przeczytałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym przepisie:

3) górna część oparcia przednich siedzeń samochodu osobowego powinna być miękko wyściełana; przepisu

nie stosuje się do samochodu terenowego;

 

2. Do pojazdów, o których mowa w ust. 1, stosuje się przepisy § 7 ust. 1 i 7, § 8 ust. 4 pkt 2 i 3 oraz

ust. 5, § 9 ust. 1 pkt 2, 3, 5, 6, pkt 7 lit. a-d, pkt 9 i 12, § 11 ust. 1 pkt 18 oraz § 41.

 

Ja nie widzę w ogóle oparcia przedniego siedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skan dowodu jest od tego pojazdu to nie ma tam mowy o ciągniku rolniczym tylko o ATV ciężkim.

A gdzie to wyczytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tej definicji nie spełnia

 

ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem
Czyli jak zamontuję sobie pług z przodu to będzie ok. Przecież ciągnik rolniczy np. URSUS C-330 przyjeżdża na przegląd bez tego sprzętu, tzn. wg tej definicji nie jest ciągnikiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tłumaczenia nazwy wychodzi "ciężki motocykl ATV", a nie ciągnik rolniczy.

Jednak cały DR jest w ikonach rolniczego ciągnika... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.