Skocz do zawartości

Jak ma się CEPIK do badania dodatkowego


galancik25

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma się CEPIK do badania dodatkowego po stwierdzeniu usterek w czasie badania okresowego.

Jak dobrze pamiętam to w dowodzie piszemy date przeprowadzonego badania z danego

dnia w którym usterki zostały usunięte a termin do pierwszej wizyty za rok/

ale co z cepikiem?generalnie w badaniu dodatkowym nie powinno się określać terminu badania?chyba że się myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak zakwalifikujecie usterki jak nie spr.usterek?

 

[ Dodano: 12-03-2013, 15:39 ]

a spr.usterek to dodatkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale jak zakwalifikujecie usterki jak nie spr.usterek?

???

Ponowne sprawdzenie usterek to kontynuacja okresowego. Przyjeżdża klient w ciągu 14 dni od negatywu, sprawdzasz usterki czy naprawione, wprowadzasz do kompa i jest jako okresowe z opcją pobrano wpłatę na Cepik i pieczątka w DR i wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,a jak robicie jeżeli przy okresowym po raz pierwszy dacie N-ke. Badanie poprawkowe też określacie jako okresowe po raz pierwszy czy jako zwykłe okresowe i kiedy wystawiacie DIP? Przy pierwszym badaniu czy przy poprawkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,a jak robicie jeżeli przy okresowym po raz pierwszy dacie N-ke. Badanie poprawkowe też określacie jako okresowe po raz pierwszy czy jako zwykłe okresowe i kiedy wystawiacie DIP? Przy pierwszym badaniu czy przy poprawkowym?

 

To jest cały czas zwykłe badanie okresowe.

Nie ma większego znaczenia kiedy zrobisz DiP ale wygodniej jest zrobić to przy poprawkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cały czas zwykłe badanie okresowe.

Nie ma większego znaczenia kiedy zrobisz DiP ale wygodniej jest zrobić to przy poprawkowym.

 

Wiem że okresowe różni się od okresowego po raz pierwszy tylko nazwą. I okresowe po raz pierwszy określamy kiedy pojazd przyjeżdża na ważnych tablicach zagranicznych, ale czy poprawkowe też określić jako okresowe po raz pierwszy i jeżeli tak to czy wystawić drugi raz DIP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Wiem, że okresowe różni się od okresowego po raz pierwszy tylko nazwą.

I ta właśnie nazwa jest myląca.

Ja mam w programie tylko badanie okresowe i takie zaznaczam.

Dla sprawdzenia usterek nie ma potrzeby określania że to "okresowe po raz pierwszy"

bo to sprawdzenie usterek po badaniu okresowym.

DiP najlepiej wystawić przy tym sprawdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ta właśnie nazwa jest myląca.

Ja mam w programie tylko badanie okresowe i takie zaznaczam.

Dla sprawdzenia usterek nie ma potrzeby określania że to "okresowe po raz pierwszy"

bo to sprawdzenie usterek po badaniu okresowym.

DiP najlepiej wystawić przy tym sprawdzeniu.

 

Ok. Dzięki kolego, ale jeżeli poprawkowe określę jako okresowe po raz pierwszy to nie będzie to błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Norcomowski program i tak w Uwagach dodaje coś takiego że jest to bad.poprawkowe do bad.nr ... a jako rodzaj badania jest OKRESOWE- PRZED- pierwszą rejestracja. Więc błędu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz Norcomowski program i tak w Uwagach dodaje coś takiego że jest to bad.poprawkowe do bad.nr ... a jako rodzaj badania jest OKRESOWE- PRZED- pierwszą rejestracja. Więc błędu nie będzie.

 

Ok. Wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demart nie wiem czy mam racje albo sie myle.Ale mój kolega np jak robi BO "pierwsze" robi od razu DIP a jeżeli np pojazd nie posiada tablic rejestracyjnych to klasyfikuje jako usterka oczywiście istotna i negatywny wynik badania,klient wybiera tablice z urzędu komunikacji

i robie ponowne spr.usterek czyli tablice sa i ustalam wynik jakoo pozytywny z terminem

i jeszcze z urzędu nie było problemów.no albo wysyłam klienta po próbne.

Pytanie czy to poprawnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

galancik25 napisał/a:

Pytanie czy to poprawnie ???

 

Jasne , że tak.

Nie jest to poprawny tok postępowania bo przepisy wyraźnie mówią kiedy należy wystawić DIP.

§ 6. 1. W przypadku gdy w pojeździe nie stwierdzono żadnych usterek lub stwierdzono usterki drobne, uprawniony diagnosta określa wynik badania technicznego pojazdu jako pozytywny i:

1) zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy zamieszcza odpowiedni wpis w dowodzie rejestracyjnym pojazdu;

2) dla badania technicznego, o którym mowa w art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c i art. 81 ust. 3 ustawy, wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu oraz dokument identyfikacyjny pojazdu;3) informuje posiadacza pojazdu o rodzaju stwierdzonych usterek drobnych i konieczności ich usunięcia.

4. W przypadku gdy wynik badania technicznego, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, jest negatywny, uprawniony diagnosta, wystawiając zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, po stwierdzeniu, że usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi zawartymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zwraca dowód rejestracyjny posiadaczowi pojazdu.

Z powyższych zapisów jednoznacznie wynika, że DIP należy wystawić gdy BT jest zakończone wynikiem P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych zapisów jednoznacznie wynika, że DIP należy wystawić gdy BT jest zakończone wynikiem P.

 

Zgadzam się, ale z drugiej strony żaden przepis wprost nie zabrania wystawienia DIP-u w innych przypadkach i szczerze mówiąc nigdy się o to nie czepiam (raczej czepiam się tylko jeśli DIP-u nie ma, a musi być).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony żaden przepis wprost nie zabrania wystawienia DIP-u

Zgadzam się. Ułatwiam sobie pracę gdyż i tak wykonuję wszystkie czynności i wyszukuję tyle danych itp. więc co mi szkodzi wypisać DIP. Łatwiej jest wtedy przy poprawkowym bo nie muszę jeszcze raz wykonywać tych wszystkich oględzin aby wystawić DIP, sprawdzam tylko usterkę. Więc jeżeli Negat za lampę to 20 minut w kieszeni. No chyba, że ktoś ma tyle wolnego czasu zby dwa razy to samo auto w przeciągu 14 dni obmierzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietrek_k, weź pod uwagę, że po badaniu poprawkowym DIP może byc nieaktualny :( . Załużmy, że klient dostaje N za brak TZ a więc w DIP-ie nie mogłeś podać jej lokalizacji, bo na pojeździe jej nie było, czyli lepiej wydać DIP gdy wynik BT jest P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę, że po badaniu poprawkowym DIP może byc nieaktualny :(

NIe robię tylko "kopiuj- wklej", tylko praktycznie uaktualniam go z wszelkimi poprawkami jakie mogą wystąpić i jeżeli zmieniła się jakaś wartość to ją uaktualniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe robię tylko "kopiuj- wklej", tylko praktycznie uaktualniam go z wszelkimi poprawkami jakie mogą wystąpić i jeżeli zmieniła się jakaś wartość to ją uaktualniam.

Mozna jeszcze inaczej, czyli wypełnić DIP podczas pierwszej wizyty i go nie drukować a wydrukowac go (ewentualnie wczesniej uaktualnić) dopiero gdy wynik BT będzie P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.