Skocz do zawartości

Czy musi byc tacho?


Buli372

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Mam pytanie. A raczej nie ja tylko mój znajomy. Bo ma On firme i kupił jakiś czas temu samochod dostawczy do rozwozenia wlasnego towaru, a zakupiony pojazd to Iveco Daily 2005 rocznik DMC 3400 kg.. I ma w samochodzie zamontowany TACHOGRAF.

I teraz do tej sytujacji ma pytania:

 

1. Czy musi prowadzic tarczki?

 

2. Czy musi być tacho?

 

3. Czy może je wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma je zamontowane w pojeździe już. I czy podczas inspekcji drogowej musi okazać tarczki?

 

On chce miec tacho w aucie bo moze przynajmniej sprawdzic sobie jak kierowcy jezdza. Wiec czy musi przestegac zasad jazdy na TACHOGRAFIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak podłączy p-pę i przekroczy 3.5 zestaw to nasi niemieccy koledzy na drodze się czepiają, pogadaj kolego z laweciarzami z tego pięknego miasta,

 

co do używania tacho szukaj w necie - tak jak koledzy pisali - jak jest musi być "legalizowane" - czasami nie jest takie proste wymontowanie takowego urządzenia z auta.

 

z obowiązku korzystania z tacho zwolnione są np. śmieciarki - nie wiem jak jest przy korzystaniu z pojazdu "na potrzeby własne".................. i do 3,5t

generalnie pojazd do 3.5t nie musi mieć tacha

 

chyba zagmatwałem??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak podłączy p-pę i przekroczy 3.5 zestaw to nasi niemieccy koledzy na drodze się czepiają, pogadaj kolego z laweciarzami z tego pięknego miasta,

 

A czy czasami nie gwarantuje nam tego konwencja, że pojazd ma spełniać polskie warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem - ale wolałbym nie przepychać się z niemieckim milicjantem :D

podobnie jest z wyposażeniem pojazdu - apteczka w niemczech (inna niż u nas) itd.

czesi ponoć chcą kamizelki na tyle osób ile w pojeździe oraz rękawiczki w apteczce.

 

bez znajomości dobrej języka oraz prawa lepiej się nie wychylać przy niemieckim milicjancie (polskim zresztą też) hehehehhehe

 

a że ze znajomością języka polskiego co u niektórych .................to jak wyżej :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale konretnie musze wiedziec to czy musi prowadzic tarczki czy nie. Bo duzo w trasie jezdzi i nie wie czy musi prowadzic tarczki od tacho. Czyli w przypadki kontroli INPSEKCJI DROGOWEJ nawet jak bedzie chcial abym okazal tarczke to nie mam obowiazku okazywac?

Bo mial przed tym busem FIATA DUCATO i tam nie bylo tacho. Tylko wsiadal i jechal. A tutaj ciagle musi te tarczki prowadzic. I jesli moge to prosze o pokazanie mi tego w przpisach. Czy takie cos jest wogole w przepisach czy musi korzystac z tacha jesli jest zamontowane?

 

Przepraszam za to ze mieszam pytania i wypowiedz ale nie umiem dobrze pisac co mam na mysli. Chyba zrozumiecie co chcialem napisac wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku posiadania, a zatem i używania tacho w pojazdach ciężarowych o DMC do 3,5t. To Iveco mogło ciągać przyczepę, a wtedy mógł być wymagany tachograf (DMC zestawu) i stąd się znalazł w aucie. Jak znajomy chce kontrolować kierowców, to musi pamiętać, że to miecz dwusieczny.

http://callisto.galileo.com.pl/gitd/gitd/prawo.php?id=3#12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest taki przepis, że nie musze jeździć z tarczkami jesli jest zamontowane tacho?

 

Bo nie wiem gdzie ale czytalem ze jesli jest juz zamontowane to musze uzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi to pokazac dokladnie w przpisach cos na ten temat? Bo nie moge znalezc tego wogole?

Bo te sprawy reguluje umowa ATER i tego powinieneś szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi to pokazac dokladnie w przpisach cos na ten temat? Bo nie moge znalezc tego wogole?
Dostałeś link do przepisów. Wykaż odrobinę chęci i poczytaj. Zaraz dowiesz się, że nie trzeba bo... i znowu zaczniesz pytać. Doradztwo w sprawie transportu drogowego to usługi, które kosztują. Czasem niemałe pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradztwo w sprawie transportu drogowego to usługi, które kosztują. Czasem niemałe pieniądze.

Płatne doradztwo?

Buli to nawet wirtualnego piwa nie stawia... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie nie musi wkladac tarczki do tachografu w czasie jazdy wedlug tych przepisow?

 

Postawie piwa jak bede wiedzial juz;) Wiec spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.