Skocz do zawartości

Dodatkowe (uszkodzona skrzynia biegów)


marbie

Rekomendowane odpowiedzi

A co tu precyzować? Przyjeżdża klient z pokwitowaniem za zatrzymany DR

Wystawiasz zaświadczenie, gdyż nie ma DR - w uwagach wpisujesz nr pokwitowania,,,

Wraca z DR po pieczęć i co dalej.

wbijasz pieczęć, wprowadzasz do rejestru nr DR, pobierasz OE - bo taki masz obowiązek ,,,

tylko pokazuję, że są przypadki kiedy wystawiamy zaświadczenie i wpisujemy TNBT w DR

Przykład po prostu nietrafiony, gdyż nie wydałeś zaświadczenia wbijając pieczątkę równocześnie ,,,

 

 

[ Dodano: 29-09-2013, 09:50 ]

Zaświadczenie z badania nie jest drukiem ścisłego zarachowania.

Nie występuje też w formie kopia / oryginał.

 

Możesz drukować oryginał/kopia - wystarczy ustawić w programie

Dowolną ilość można wydać i nikt nikogo o nic nie pyta.

 

I tu się mylisz, zaświadczenie wydajesz raz po badaniu, kolejne po korekcie a każde następne powinno być duplikatem. Normalne programy to rejestrują ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    13

  • Paprock

    7

  • blakop

    6

  • aboz

    6

Przykład po prostu nietrafiony, gdyż nie wydałeś zaświadczenia wbijając pieczątkę równocześnie

Moim zdaniem w tym przypadku najlepsze rozwiązanie to wpis do DR i wydanie DUPLIKATU zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład po prostu nietrafiony, gdyż nie wydałeś zaświadczenia wbijając pieczątkę równocześnie,,,

Koniecznie w rozporządzeniu należy dopisać:

Dopuszcza się wydanie zaświadczenia z przeprowadzonego badania łącznie z wpisem do dowodu rejestracyjnego kolejnego terminu badania

pod warunkiem wykonania tych czynności równocześnie. Należy wyposażyć uprawnionego diagnostę w dodatkową pieczęć oraz coś do pisania.

W wolnych chwilach niech ćwiczy rączką prawą i lewą... równocześnie. :evil:

Wesołej niedzieli. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład po prostu nietrafiony, gdyż nie wydałeś zaświadczenia wbijając pieczątkę równocześnie
Ależ trafiony. Marbie napisał, że OBT klient miał wbity do dowodu dwa miesiące wcześniej, a teraz chciał zaświadczenie dla WK. Sytuacja podobna tyle, że kolejność odwrotna (najpierw pieczątka w DR, później zaświadczenie). Badanie widnieje w rejestrze pod tym samym numerem. Po prostu nie rozumiem dlaczego tak stanowczo twierdzisz, że albo zaświadczenie, albo pieczątka w DR skoro jak napisałem można i jedno i drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ trafiony. Marbie napisał, że OBT klient miał wbity do dowodu dwa miesiące wcześniej, a teraz chciał zaświadczenie dla WK.

Nie trafiony, po dwóch miesiącach możesz wydać duplikat zaświadczenia ,,,

 

 

Koniecznie w rozporządzeniu należy dopisać:

Na razie obowiązuje nas taki zapis;

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

 

wesołego poniedziałku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obowiązuje nas taki zapis;

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

Czyli literalnie, robiąc OBT na pokwitowaniu i wystawiając do niego zaświadczenie, nie powinieneś potem wbijać TNBT do DR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wtedy jeżeli, z powodu pęknięcia obudowy, był wyciek oleju?

 

Dlatego ja w WK sprawę z takim wpisem na umowie załatwiałem prosto - klient dostawał ode mnie druczek oświadczenia i bez sugerowania czegokolwiek prosiłem o opisanie co dokładnie rozumie poprzez zapis zawarty na umowie o uszkodzeniu.

 

Jak klient opisywał, że trójka nie wchodzi, albo wstecznego nie ma, albo jakieś tam elektroniczne gadżety sterowania skrzynią to ok. Jak się gość sypnął, że to uszkodzenie powstałe w wyniku wypadku, tudzież pęknięcia obudowy i tym samym wycieki to dostawał ode mnie kolejną karteczkę o nazwie skierowanie - gdzie dokładnie opisywałem zakres wymaganego badania z podaniem podstawy prawnej, żeby nie było wątpliwości o jakie badanie chodzi, wraz z uzasadnieniem powodu skierowania - czyli tym co sam klient mi przed momentem opisał.

 

Oczywiście wymaga to minimum jakiejś wiedzy no i chęci, o co w WK często trudno... Niestety z obiektywnych przyczyn.

Ewenement na skalę krajową normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem już nikt Ci tego nie zabrania ,,,
Widzę u Ciebie pewną dozę niekonsekwencji. Najpierw piszesz, że albo zaświadczenie albo wpis do DR, a chwilę później dopuszczasz obie opcje przy jednym badaniu. I naprawdę mało istotna jest tu kolejność i czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie obowiązuje nas taki zapis;

4. Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu albo wystawia zaświadczenie z badania technicznego pojazdu.

Czyli literalnie, robiąc OBT na pokwitowaniu i wystawiając do niego zaświadczenie, nie powinieneś potem wbijać TNBT do DR.

 

W takim przypadku wpis do DR dokonuje sie po uprzedniej korekcie badania,a wiec jest to uzasadnione.

A z drugiej strony to nie wiadomo czemu WK nie może(chyba,że może ale tego nie robi?))na podstawie zaświadczenia z BT dokonać wpisu do DR.A co w przypadku jeśli miejsce BT i WK są od siebie w znacznej odległości.Chyba prościej było by dokonac wpisu przy odbiorze DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie to nie robi się badań na pokwitowaniu.

Literalnie to żadne korekty nie wchodzą w rachubę (z braku wymaganych dokumentów).

Literalnie to występuje się o PC.

Literalnie to na podstawie PC robi się badanie.

Literalnie to na podstawie zaświadczenia z badania odbiera się DR, a oddaje PC.

Literalnie to wraca się na SKP po wpis do dowodu.

Literalnie to pobiera się opłatę 1 zet.

Literalnie to nikt nie pyta gdzie kto mieszka i jaka odległość do właściwego WK.

 

Jak coś NIELITERALNIE, a po LITERATCE to proszę wskazać gdzie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś NIELITERALNIE, a po LITERATCE to proszę wskazać gdzie.

No prawie wszędzie oprócz Wrocławia ,,,

 

 

Widzę u Ciebie pewną dozę niekonsekwencji.

Wynika ona z potrzeby i czasem niedoskonałości przepisów, nie szastam jednak zaświadczeniami na lewo i prawo bez powodu ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że znów swoim pytaniem rozpętałem małą wojnę na forum :)

Spytałem się o wydanie zaświadczenia z przeprowadzonego OBT z równoczesnym wbiciem w dowód. Dziwi mnie to , że klient chce i już, nie to , że jestem jakoś źle nastawiony do klientów, ale wrodzona nieufność nie pozwala mi tak beztrosko każdemu wydawać dodatkowo zaświadczenie do OBT. Przy dzisiejszym poziomie technicznym i dostępności drukarek, skanerów i programów graficznych bardzo łatwo sobie dopisać do takiego zaświadczenia coś albo całkiem je zmienić. Nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło ani nie słyszałem o czymś takim ale licho nie śpi, a ludzka głupota jest nieskończona jak sam wszechświat. Oczywiście nawet gdyby coś się stało to jesteśmy kryci bo w rejestrze wszystko jest i koniec kropka. Swoją drogą ile razy się spotkaliście z czymś takim , że klient dostaje zaświadczenie z braku miejsca w dowodzie i jeździ cały rok, i znowu tak samo - bo on już go ma sprzedać i nie opłaca się mu dowodu wyrabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ile razy się spotkaliście z czymś takim , że klient dostaje zaświadczenie z braku miejsca w dowodzie i jeździ cały rok, i znowu tak samo - bo on już go ma sprzedać i nie opłaca się mu dowodu wyrabiać...

 

Wiele razy tak się trafiło i tłumaczenie było wyżej napisane. Ale co my na to możemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że znów swoim pytaniem rozpętałem małą wojnę na forum

Różnica poglądów to jeszcze nie wojna,,,

wrodzona nieufność nie pozwala mi tak beztrosko każdemu wydawać dodatkowo zaświadczenie do OBT. Przy dzisiejszym poziomie technicznym i dostępności drukarek,

Nie tak dawno klient wymachując oryginałem zaświadczenia z badania (pieczątki w kolorze) próbował mi udowodnić, że ma ważny dozór na zbiornik lpg. Kiedy zadzwoniłem do diagnosty, który to wystawił okazało się, że faktycznie istniał taki protokół tylko z ważnością krótszą o 5 lat,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno klient wymachując oryginałem zaświadczenia z badania (pieczątki w kolorze) próbował mi udowodnić, że ma ważny dozór na zbiornik lpg

 

A co ma ważność dozoru do zaswiadczenia z bt?? :-o Może sobie wymachiwać :-D

Mnie osobiście nie interesują zaświadczenia z poprzednich bt ,tylko DR i poświadczenie TDT na zbiornik .W tej sytuacji telefon do przyjaciela w zasadzie niepotrzebny :-P:)

 

 

Swoją drogą ile razy się spotkaliście z czymś takim , że klient dostaje zaświadczenie z braku miejsca w dowodzie i jeździ cały rok, i znowu tak samo - bo on już go ma sprzedać i nie opłaca się mu dowodu wyrabiać...

Spotkaliśmy się i to nie jeden raz :lol:

Jego sprawa co mnie (Nam) do tego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.