Skocz do zawartości

Inny rok produkcji niz rejestracji


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam takie pytanie jak podchodzicie do takiego badania Przyjedza auto sprowadzone na pierwszy przeglad w papierach ma rok produkcji 2006 w po vinie 2005??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • biker100

    8

  • Qnick

    7

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

przemekbosch napisał/a:

w papierach ma rok produkcji

 

Raczej w papierach ma datę pierwszej rejestracji.

A jak podchodzimy? Normalnie na nogach i jeżeli z VIN-u wychodzi 2005 to tak piszemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - kilkakrotnie miałem taki przypadek - kod VIN "niższy" niż rocznik sugerowany przez resztę papierów. Kończyło się zapytaniem do przedstawiciela producenta.

I uważajcie - w bardzo wielu przypadkach producent potwierdzał wyższy rocznik!! (np. auta wyprodukowane pod koniec roku, z nadanym nr VIN, ale wracające na taśmę na doposażenie, czy usunięcie usterek zjeżdżają do magazynu wyrobów gotowych w roku następnym - i już jest ZONK).

Kod VIN to nie jest jedyna wykładania dla ustalenia rocznika, więc sugeruję rozwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod VIN to nie jest jedyna wykładania dla ustalenia rocznika, więc sugeruję rozwagę...

Tu się zgadzam, a co do wypowiedzi "Olgi" to chciałbym pracować dla takiego WK, bo większość puszcza to co napisze diagnosta,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli diagnosta prawidłowo nie określi roku produkcji, to nasz WK wyłapie taką "pomyłkę" i na pewno zrobi to za niego :D

Można wiedzieć z jakich źródeł korzystacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dekoder , a jaki to już się domyśl .

 

Nie sądzę, żeby jakikolwiek WK kierował się dekoderem inaczej, aniżeli orientacyjnie.

Powinna decydować informacja od przedstawiciela producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna decydować informacja od przedstawiciela producenta

 

Ciekawe zpostrzeżenie :o

 

To wychodzi na to że każda stacja diagnostyczna ma dostęp do świadectw homologacyjnych i jest nieomylna i nawet wie że auto zostało cofnięte w ramach usunięcia jego usterek :cool: i jest rok do przodu :-x

 

Bajki to tylko na TV Puls :evil:

 

A tak na marginesie to producent ma rocznik samochodu dalece w d....e bo jak zaplacisz to rok podadza taki jaki chcesz.

Żadnej odpowiedzialności nie ponoszą, lajcik całą gębą :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że każda stacja diagnostyczna ma dostęp do świadectw homologacyjnych i jest nieomylna i nawet wie że auto zostało cofnięte w ramach usunięcia jego usterek i jest rok do przodu

Jak dla mnie to wychodzi na to, że prawo jest kulawe, bo wymaga ustalenia parametru, którego w dużej mierze nie można zweryfikować. W normalnych krajach rokiem produkcji nikt sobie głowy nie zaprzata!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak piszesz Daniel - czy to się komuś podoba, czy nie.

Natomiast nie zgadzam się z tym, co pisze janmarek, że przedstawiciel producenta napisze cokolwiek, jak mu się zapłaci... Widzę tu przejaw jakiejś paranoi w stylu "oni są wszędzie" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast nie zgadzam się z tym, co pisze janmarek, że przedstawiciel producenta napisze cokolwiek, jak mu się zapłaci...

Dodam, że nigdy jeszcze za taką informację nie zapłaciłem, oraz nigdy nie usłyszałem od serwisu, czy producenta "nie bo nie". Owszem zdarzyła mi się odpowiedź "nie mamy w systemie daty produkcji, lecz rozpoczęcie serwisowania",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nawet wie że auto zostało cofnięte w ramach usunięcia jego usterek :cool: i jest rok do przodu

No tak to na pewno nie jest.

Blakop i Olga pisali o ustaleniu rocznika przez WK dla pojazdu któremu uznano przegląd zagraniczny.

Natomiast jeżeli jest kwestionowany RP pojazdu po OBT w kraju to usunięcie usterek, czyli poprawka RP może być tylko poprzez korektę tego badania.

 

[ Dodano: 18-03-2013, 12:18 ]

Dodam, że nigdy jeszcze za taką informację nie zapłaciłem

Ale dodaj też, że nie dostałeś tej informacji na piśmie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie usłyszałem od serwisu, czy producenta "nie bo nie". Owszem zdarzyła mi się odpowiedź "nie mamy w systemie daty produkcji, lecz rozpoczęcie serwisowania",,,

 

Ale nie zawsze tak jest. Niedawno szukałem danych do "francuza", dopiero 5 serwis udzielił mi informacji telefonicznie na podstawie VIN. Pozostali żądali żeby do nich przyjechać, jeśli jestem właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zawsze tak jest. Niedawno szukałem danych do "francuza", dopiero 5 serwis udzielił mi informacji telefonicznie na podstawie VIN. Pozostali żądali żeby do nich przyjechać, jeśli jestem właścicielem.

 

Prawda jest taka że serwis nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ustalenie rocznika , a diagnosta za to może stracić uprawnienia i jeżeli pani blondynka ładnie się uśmiechnie przez telefon :D to pan servisant powie to co ona chce ,bo on nie ponosi żadnej odpowiedzialności za powiedzenie nieprawdy.

 

Taka jest prawda :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda

Prawda jest taka, że możesz zadzwonić do innego serwisu tej marki, nie tego który poleca ci klient.

Jeśli mam wątpliwości to dzwonię do dwóch, trzech, pytam na forum...jest wiele możliowści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tego który poleca ci klient.

Panowie, bez jaj, zwłaszcza gdy klientem jest handlarz,,,

Jeśli mam wątpliwości to dzwonię do dwóch, trzech, pytam na forum...jest wiele możliowści.

Dokładnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza gdy klientem jest handlarz,,,

To na Śląsku handlarz przyjeżdżają na BT? Ci których ja znam załatwiają przeglądy bez pojazdu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.