Skocz do zawartości

Inny rok produkcji niz rejestracji


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    8

  • biker100

    8

  • Qnick

    7

  • blakop

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

To na Śląsku handlarz przyjeżdżają na BT? Ci których ja znam załatwiają przeglądy bez pojazdu

Mam paru takich, których udało się zreformować,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby jakikolwiek WK kierował się dekoderem inaczej, aniżeli orientacyjnie.

Powinna decydować informacja od przedstawiciela producenta.

Dokładnie tak. :)

Zawsze to, co "pokaże" dekoder nasz WK potwierdza na piśmie u przedstawiciela producenta. Trafia się bowiem, że program podał błędną informację.

Zdarzało się również, że podczas wstępnej rozmowy telefonicznej z właściwym przedstawicielem danej marki, podany został inny rok produkcji, a później w odpowiedzi na piśmie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam paru takich, których udało się zreformować,,,

 

Nie tylko Ty masz takich, ja też mam :)

 

Tak trzymać!

 

No trzymamy, póki co nie miałem jeszcze "propozycji" od handlarza :D po prostu wiedzą że się nie da :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki program do rozkodowania roku produkcji ale na jakies 150 BT, 3 razy podał rok produkcji późniejszy niż DPRej :shock: ile razy pomylił się w drugą strone? Tego nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obowiązkiem diagnosty jest rozkodowanie roku produkji w trakcie wykonywania OBT... :?:

Jeśli ktoś bardzo zechce Ci to udowodnić to niestety mu się uda ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obowiązkiem diagnosty jest rozkodowanie roku produkji w trakcie wykonywania OBT... :?:

Raczej rozkodowanie VIN-u w celu ustalenia roku produkcji...

Obowiązkiem nie jest, ale jakoś ten rocznik trzeba ustalić :)

a jeżeli już z 10 poz. VIN-u wyziera inna cyfra niż na umowie czy akcyzie to jakoś trzeba się do tego odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli już z 10 poz. VIN-u wyziera inna cyfra niż na umowie czy akcyzie to jakoś trzeba się do tego odnieść.
Marek-to nie biega o ustalenie rocznika do akcyzy itp.Wykonujesz najzwyklejsze OBT,masz pod nosem DR a w nim rok prod.danego pojazdu.Musisz go rozkodować czy nie...O to mi biega....Panial... ;) Oczywiście jezeli masz wątpliwosci,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przy zwykłym OBT pojazdu...

Nie ma obowiązku dekodowania VIN-u

Jednak mamy

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Jednak zgodnie z tabelą czynności, usterką istotną są:

d) Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

a przy zawiłościach związanych z RP niezgodność może wcale nie być taka oczywista... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonujesz najzwyklejsze OBT,masz pod nosem DR a w nim rok prod.danego pojazdu.

Nigdy nie dotykam tematu w pojeździe już zarejestrowanym, przejmuję się tylko sprowadzonym przed I- szą rej. w kraju. Jednak przepisy mamy jakie mamy, u nas wszystko jest możliwe,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie dotykam tematu w pojeździe już zarejestrowanym, przejmuję się tylko sprowadzonym przed I- szą rej.

 

Też tak robię jak badanie przed I rej. w PL to sprawdzam, ale jak już mam polski DR to odpuszczam. Powinni skasować ten rok produkcji z DR i byłoby po temacie ale za prosto by wówczas było :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiązku dekodowania VIN-u
Tez tak kumam..

 

[ Dodano: 18-03-2013, 19:54 ]

Nigdy nie dotykam tematu w pojeździe już zarejestrowanym,
:ok:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d) Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

a przy zawiłościach związanych z RP niezgodność może wcale nie być taka oczywista... ;)

 

No to przyjeżdżam na OBT - pojazd już szczęśliwie od roku zarejestrowany w kraju... Mam DR itd... I w tym DR stoi np.: rok produkcji 2009, a data I rejestracji 03.01.2009 8)

 

Olewany temat, czy...? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji 2009, a data I rejestracji 03.01.2009

I to ma być "oczywista pomyłka"?! :what:

Gdyby RP było 2009 a I-sza rej. 2008 to byłoby oczywiście pomyłką :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji 2009, a data I rejestracji 03.01.2009

Olewany temat, czy...?

 

Pewnie że olewamy :-P bo jak napisał Marek1, to nie jest oczywista omyłka tylko celowe działanie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam takie pytanie jak podchodzicie do takiego badania Przyjedza auto sprowadzone na pierwszy przeglad w papierach ma rok produkcji 2006 w po vinie 2005??

 

Chyba troszeczkę odbiegliście od tematu :) A główny zainteresowany coś już nie jest zainteresowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a o czym tu gadać,dzisiaj dwóch klientów odjechało na inną stację,bo w akcyzie 2003,a ja mówię,że 2002,ogólnie to w każdej miejscowości zainteresowani wiedzą gdzie i do kogo pojechać :shock: tylko nieliczni się mylą,i to tylko raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.