Skocz do zawartości

Ciągnik rolniczy -badanie dodatkowe


benz13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie proszę o szybką pomoc mam klijenta na badaniu technicznym ciągnikiem rolniczym badanie w dowodzie ważne jeszcze pół roku ale ciągnik świeżo kupiony i w umowie kupna widnieje wpis " ciągnik do remontu" i został skierowany z WK na dodatkowe ale ciągnik do remontu to wydaje mi się na mój rozum jeżeli taki wpis to całą okresówke bo skąd wiedzieć co sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to:

poz. cennika 5: Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska:

5.1 co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych.

 

Ale nie jestem pewien, może niech bardziej doświadczeni koledzy, koleżanki się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powypadkowe to 94 zł.
- Marku ale chyba tutaj nie ma podstaw aby wykonywać badanie powypadkowe. Jak napisał benz13 - "ciągnik do remontu" ktoś zaniżył zapewne cenę zakupu na umowie nieszczęsnym zapisem a teraz zagwózdka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.1 co do którego zachodzi podejrzenie, że nie spełnia określonych warunków technicznych.

 

Pozornie najbardziej pasuje, tylko że nie wiadomo jak takie badanie przeprowadzić.

Nie jest nigdzie opisany sposób przeprowadzania takiego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zagwózdka.

Zagwozdka, bo WK kieruje na SKP na DBT a tymczasem jedyne badanie wykonanie jakiego ma sens w tej sytuacji to OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie WK kieruje na DBT, a Ty wykonujesz OBT - niezgodnie ze skierowaniem może prościej zadzwonić do WK aby cofnąć decyzję (chyba tak można) a rzeczywiście wykonać OBT na wniosek właściciela ciągnika - tylko co on na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi dokładnie jest tak jak napisał Biker100 ciągnik lala ale aby mniej zapłacić w skarbówce zapis że do remontu i teraz zonk po trzeba zapłacić jeszcze za badanie a pan w skarbówce i tak przyjął swoją wartość.Nie wiem kiedy ludzie nauczą się normalności

Jeszcze raz dzięki wykonam najrozsądniej OBT chyba nikt głowy nie urwie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki wykonam najrozsądniej OBT chyba nikt głowy nie urwie Pozdrawiam

Jedynie to właścicielowi należy się urwanie głowy za nadmierną kombinację, chociaż i tak ma małą nauczkę bo musi tułać się do SKP. Mam kolegę który takie zachowanie podsumował by tak: "guma i wąskie drzwi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałbym okresowe badanie techniczne.Miałem podobne dwa przypadki.Mój WK powiedział że jeśli wykonam OBT z wynikiem P to zarejestrują auto (mimo że był ważny przegląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK powiedział że jeśli wykonam OBT z wynikiem P to zarejestrują auto (mimo że był ważny przegląd).

Dokładnie Grzegorz - pierwsze kroki (tel) - do WK jaka będzie ich decyzja jak klient przyjdzie z OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz skierowany to tylko 6.9 poz. cennika,

JANUSZ a co z pozycją 5, 5.1 z cennika Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony środowiska. Ale jak już Marek1 wspomniał nie wiadomo jak przeprowadzić takowe DBT - aż ten cennik :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ a co z pozycją 5, 5.1 z cennika Dodatkowe badanie techniczne pojazdu skierowanego przez starostę

Tego badanie nie ma już od 09.2009r. pozostało w cenniku przez pomyłkę prawdopodobnie ,,,

 

[ Dodano: 20-03-2013, 12:38 ]

Ale jak już Marek1 wspomniał nie wiadomo jak przeprowadzić takowe DBT - aż ten cennik :shock:

czemu nie wiadomo jak, tak jak skierowany przez starostę wg rozporządzenia ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można pkt 5, 5.1 cennika podpiąć pod: poz. 996 pkt. 4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska – obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w sposób określony w pkt 0–10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia; w przypadku pojazdów, w których stwierdzono wyłącznie naruszenie wymagań ochrony środowiska, przeprowadza się tylko czynności określone w pkt 8 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia;???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w umowie kupna widnieje wpis " ciągnik do remontu" i został skierowany z WK na dodatkowe

Tu pasuje tylko 6.9 ,,,

Tzn który zakres "pasuje":

w celu identyfikacji lub ustalenia danych

pojazdu niezbędnych do jego rejestracji

czy

jeżeli z dokumentów wymaganych do

jego rejestracji wynika, że uczestniczył on

w wypadku drogowym, lub narusza

wymagania ochrony środowiska?

 

[ Dodano: 20-03-2013, 13:41 ]

A nie można pkt 5, 5.1 cennika podpiąć pod: poz. 996 pkt. 4) skierowanego przez starostę albo na wniosek posiadacza pojazdu, jeżeli z dokumentów wymaganych do jego rejestracji wynika, że uczestniczył on w wypadku drogowym lub narusza wymagania ochrony środowiska

A gdzie w tym zapisie masz że:

skierowany przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża

bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony

środowiska:

Tak jak to jest określone w cenniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn który zakres "pasuje":

Tylko ten,,,

jeżeli z dokumentów wymaganych do

jego rejestracji wynika

Wynikać może cokolwiek, robisz cały zakres i kasujesz 94 ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w tym zapisie masz że:

skierowany przez starostę w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża

bezpieczeństwu ruchu drogowego lub narusza wymagania ochrony

środowiska:

Tak jak to jest określone w cenniku.

Marku słowo klucz "lub" tzn albo że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego albo narusza wymagania ochrony środowiska: - czyli musi być spełniony co najmniej jeden z warunków, mogą być dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku słowo klucz "lub" tzn albo że zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego albo narusza wymagania ochrony środowiska: - czyli musi być spełniony co najmniej jeden z warunków, mogą być dwa.

Jednak w tamtym zapisie masz, że to skierowany z powodu tego, że:

"z dokumentów wynika że brał udział w wypadku" a zakres powypadkowego to nie to samo co zakres dla pojazdu zagrażającego PoRD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie jedną sprawę - nie ma już badania skierowanego przez starostę, bo zagraża bezpieczeństwu. Starosta nie ma prawa już na to kierować. Natomiast może skierować jeśli z dokumentów wynika, że powypadkowy albo narusza wymagania ochrony środowiska.

 

Zapis na umowie "do remontu", więc mogło być tak, że WK zapytał właściciela, co jest do remontu, a ten odpowiedział, że silnik, więc pracownik WK uznał, że może to naruszać wymagania ochrony środowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skierowanie od Starosty na piśmie to musisz wykonać takie badanie na jakie skierował a jak nie masz to najlepiej wokonać chyba OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis na umowie "do remontu", więc mogło być tak, że WK zapytał właściciela, co jest do remontu, a ten odpowiedział, że silnik, więc pracownik WK uznał, że może to naruszać wymagania ochrony środowiska.

Taki był mój tok myślenia, stąd z uporem maniaka pogrubiałem zapis: narusza wymagania ochrony środowiska

 

[ Dodano: 20-03-2013, 18:54 ]

Zrozumcie jedną sprawę - nie ma już badania skierowanego przez starostę, bo zagraża bezpieczeństwu. Starosta nie ma prawa już na to kierować.
- tego nie wiedziałem do dnia dzisiejszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.