Skocz do zawartości

żołte żarówki


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

z racji ze temat został usunięty...

 

pisze dokładniej jeszcze raz gdzie indziej...

 

czy mogę w samochodzie mieć żarówki koloru zoołtego jak światła mijania?

 

ja uważam ze mogę i ze jest to zgodne z polskim obowiązującym prawem

 

czy jak bym do was przyjechał podbili byście mi przegląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy moge w samochodzie miec zarówki koloru zoołtego jak swiatła mijania?

 

ja uwazam ze moge i ze jest to zgodne z polskim obowiazujacym prawem

 

Niestety nie masz racji, dz.u 32 zał. nr.6: światła mijania - barwa biała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze moge i ze jest to zgodne z polskim obowiazujacym prawem

 

Źle uważasz, zostało to zniesione jakiś czas temu. Na dzień dzisiejszy mijania, drogowe i pozycyjne przednie - tylko białe. Przeciwmgielne - białe lub żółte selektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze moge i ze jest to zgodne z polskim obowiazujacym prawem

 

Może podać kolega podstawę prawną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mają rację po za jednym wyjątkiem. Jeśli jest to pojazd zabytkowy (przeczytałem twój podpis) to może on mieć nawet świeczkę zamiast żarówki tylko na badaniu zgodności powinien dostać ograniczenie w poruszaniu się w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak bym do was przyjechał podbili byscie mi przeglad?

 

To może kolega wyjaśni o jaki przegląd chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to pojazd zabytkowy

 

Podpis przeczytaliśmy wszyscy, nie ma słowa w poście o zabytku. A nawet jeśli, to zgadzam się, że:

może on mieć nawet świeczkę

 

Ale nie zamiast żarówki, bo to sugeruje, że z każdego auta zabytkowego pościągam lampy i zamontuję świeczniki i będzie ok.

A nie czarujmy się, jeśli zabytek ma oryginalnie żarówki na światłach mijania to na pewno są dostępne białe. Zdarzają się żółte klosze, ale mogą być stosowane (nawet w zabytku) tylko, jeśli nie ma wersji białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście świeczki mogą mieć tylko te pojazdy które były w nie wyposażane fabrycznie.

 

Każdy zabytek może mieć świeczki - bo niby który przepis by tego zabraniał? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zabytek może mieć świeczki - bo niby który przepis by tego zabraniał? :cool:

 

Ja bym poszedł dalej. Każdy pojazd może mieć świeczki, ja na ten przykład od jutra będę woził w bagażniku cały kartonik... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy zabytek może mieć świeczki - bo niby który przepis by tego zabraniał? :cool:

 

Bez przesady... Nie idźmy znowu w stronę takiej "dzikiej" wolności sprawach tak podstawowych... Dla mnie ideą zabytku jest doprowadzanie go i utrzymywanie w stanie możliwie bliskim oryginałowi. Jeśli to auto z okresu przed I Woj.Św. to ok - niech ma te świeczki, bo tak pewnie było. Ale za przejaw absurdu uważam pakowanie świeczek do jakiegoś mietka z roku 1970 powiedzmy, tylko dlatego, że to zabytek, to mogę wszystko z nim wyrabiać...

 

Wiemy, że były francuzy, że nawet całe klosze lamp miały żółte i tego bym się nie czepiał.

Generalnie patrzyłbym na datę I rejestracji. Jeśli wtedy żarówki takie były OK, to bym się nie czepiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideą zabytku jest doprowadzanie go i utrzymywanie w stanie możliwie bliskim oryginałowi
minimum 75 % zachowanych części oryginalnych ( w tym główne podzespoły)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racji ze temat zostal usuniety...

gdybym ten przeczytał np. o 8:30 to też by poleciał ...

 

np. za : miec zarówki koloru zoołtego jak swiatła mijania?

 

itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideą zabytku jest doprowadzanie go i utrzymywanie w stanie możliwie bliskim oryginałowi
minimum 75 % zachowanych części oryginalnych ( w tym główne podzespoły)

 

tu się kolego mylisz, pisałem to już kilka razy, nie ma nigdzie w przepisach żeby były jakieś procenty... NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO jako forma prawna jest tylko zalecenie a to zupełnie co innego.

 

 

co do rŻaruóffek...

 

Okej, zgodzę się z Wami, że wg UoRD nie mogę mieć żółtych świateł. Niemniej jednak, w Polsce obowiązuje umowa międzynarodowa zwana Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym (Polska jest jednym z sygnatariuszy)

 

W niej w artykule 33 paragraf 1 przeczytamy, ze żółte światła są dopuszczalne.

 

 

i co wy na to?

 

[ Dodano: 21-03-2013, 12:22 ]

a i jeszcze jedno....

to jest forum techniczne nie ortograficzne... radze skupić się na problemie a nie na pierdołach w celu nabijania sobie postów, będę potrzebował porady polonisty to pójdę na ortograficzne forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się kolego mylisz, pisałem to już kilka razy, nie ma nigdzie w przepisach żeby były jakieś procenty... NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO jako forma prawna jest tylko zalecenie a to zupełnie co innego.
zgadza się a dokładnie wytyczne Ośrodka Dokumentacji zabytków - Dział Architektury i Urbanistyki - Pracowania Zabytków Techniki w Warszawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Nie idźmy znowu w stronę takiej "dzikiej" wolności sprawach tak podstawowych... Dla mnie ideą zabytku jest doprowadzanie go i utrzymywanie w stanie możliwie bliskim oryginałowi. Jeśli to auto z okresu przed I Woj.Św. to ok - niech ma te świeczki, bo tak pewnie było. Ale za przejaw absurdu uważam pakowanie świeczek do jakiegoś mietka z roku 1970 powiedzmy, tylko dlatego, że to zabytek, to mogę wszystko z nim wyrabiać...

 

Generalnie się zgadzam, ale... przepisy w ogóle tego nie precyzują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zgodzę się z Wami, że wg UoRD nie mogę mieć żółtych świateł. Niemniej jednak, w Polsce obowiązuje umowa międzynarodowa zwana Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym (Polska jest jednym z sygnatariuszy)

 

W niej w artykule 33 paragraf 1 przeczytamy, ze żółte światła są dopuszczalne.

 

No to musisz zaskarżyć nasze rozporządzenie. Może wygrasz ,ale do tego czasu proponuję wymienić żarówki. Oczywiście jeżeli to nie jest pojazd zabytkowy.

 

Diagności pracują na 32 bo takie ich obowiązuje. A jak chcesz mieć te żółte żarówki to napisz do ministerstwa o odstępstwo od warunków tech podasz swoje uwagi, może przychylnie rozpatrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwencja kolego określa warunki jakim mają odpowiadać pojazdy poruszające się po drodze - tak z grubsza. A między możliwością poruszania się po drodze, a dopuszczeniem do ruchu danym kraju jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok blakop... ale czy w takim wypadku policja ma prawo zabrać mi dowód? nie

 

a czy diagnosta ma prawo postępować nie zgodnie z prawem? ja trzymam się przepisów nadrzędnie obowiązujących...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.